در صحن علنی مجلس

خضری: رئیس‌جمهور نه تنها شغل ایجاد نکرد بلکه ۷۵ هزار مرزنشین را بیکار کرد/ مطهری: دولت درباره بستن معابر کوله‌بری پاسخ دهد

شناسه خبر: OTQ2NTY /

نماینده مردم سردشت و پیرانشهر در مجلس با بیان اینکه ۷ میلیون کاسب و بازاری از شدت مشکلات معیشتی خود می‌نالند، گفت: رئیس‌جمهور با بستن معابر کوله‌بری باعث بیکاری ۷۵ هزار مرزنشین در سطح ۴ استان مرزی کشور شده است.

  تنکابن24 به نقل از خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، رسول خضری نماینده مردم سردشت و پیرانشهر در مجلس امروز چهارشنبه (29 فروردین 97) طی اخطاری با استناد به اصل 22 و 23 قانون اساسی درباره عدم رعایت اصول مترقی قانون اساسی از سوی رئیس جمهور اظهار داشت: اکنون بیش از چند ماه است که معابر کوله‌بران را بسته‌اند و بیش از 7 میلیون نفر از کسبه و اصناف بیکار شده‌اند.

وی افزود: آقای رئیس جمهور! شما که شعار دادید سال 97 را با اشتغال 750 الی 950 هزار نفری شروع کنید اکنون چه سخنی دارید؟ حال باعث مشکلات معیشتی مرزنشینان شده‌اید.

نماینده مردم سردشت و پیرانشهر در مجلس همچنین تصریح کرد: معابر کوله‌بران باید هر چه سریعتر بازگشایی شود چرا که این موضوع خوراک رسانه‌های بیگانه شده است.

وی ادامه داد: معابر کوله‌بری هر چه سریعتر باید باز شود تا مرزنشینان به کار خود بازگردند. آقای رئیس جمهور شما که شغلی ایجاد نمی‌کنید حداقل نگذارید مرزنشینان شغل‌شان را از دست بدهند. ما انتظار نداریم دولت تدبیر باعث بیکاری مرزنشینان شود.

خضری همچنین عنوان کرد که مرزنشینان با مشکلات اقتصادی و معیشتی بسیاری روبه‌رو هستند. ما می‌بینیم که دولتی که مدعی تدبیر و امید و رئیس جمهوری که شعار اشتغال سر می‌دهد باعث بیکاری و ایجاد مشکلات جمع کثیری از مردم شده است.

وی همچنین عنوان کرد که 75 هزار کوله‌بر در سطح 4 استان مرزی کشور مشغول به کار بودند که با بستن معابر کوله‌بری بیکار شدند. که باید هر چه سریعتر به این موضوع رسیدگی و این معابر بازگشایی شوند. 

نماینده مردم سردشت و پیرانشهر در مجلس با اشاره به وجود 7 میلیون کسبه و بازاری گفت: این تعداد از بازاریان از شدت مشکلات معیشتی خود می‌نالند.

خضری همچنین یادآور شد: رئیس جمهور خود شعار داد اما مصوبه‌ای مربوط به شعار خود را به صورت صد درصد نقض کرده است دولت اگر نمی‌تواند شغلی ایجاد کند حداقل جلوی اشتغال این جمع از مردم و کوله‌بران و مرزنشینان را نگیرد و مانع کار و اشتغال مردم نشود.

به گزارش فارس، علی مطهری که ریاست بخشی از جلسه علنی امروز مجلس را به عهده داشت در پاسخ به اخطار خضری اعلام کرد که از دولت می‌خواهیم درباره بستن معابر کوله‌بران و همچنین عوارض منطقه مرزی ذکر شده پاسخ دهد.

انتهای پیام/

نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
مهمترین عناوین

کیمیا سامانه