گزارش فارس از تجلیل عوامل «پایتخت ۵»

احسان حسنی: تنابنده نشان داد می‌توان در ایران ماند و با سربلندی کار کرد/ مقدم: «پایتخت۵» متعلق به مردم است

شناسه خبر: OTQ2NTM /

مراسم تقدیر از عوامل سریال «پایتخت ۵» با حضور بازیگران و عوامل این سریال و مدیران سازمان هنری ـ رسانه‌ای اوج در دفتر این سازمان برگزار شد.

  تنکابن24 به نقل از خبرنگار رادیو و تلویزیون خبرگزاری فارس، مراسم تقدیر از عوامل سریال «پایتخت5»  با حضور بازیگران و عوامل این سریال و مدیران سازمان هنری رسانه‌ای اوج این سازمان برگزار شد.

در این مراسم سیروس مقدم،‌ الهام غفوری، محسن تنابنده، ریما رامین‌فر،‌ سارا و نیکا فرقانی اصل، خشایار الوند، خشایار موحدیان، محمود اتحادی، آرزو غفوری، مصطفی و مجتبی بلال حبشی و ... حضور داشتند.

 

همچنین احسان محمدحسنی مدیر مرکز اوج، مرتضی میرباقری معاون سیما و علیرضا برازش مدیر شبکه یک سیما نیز در این مراسم حضور داشتند. 

در این مراسم محمدحسنی در سخنانی گفت: من از طرف همه مردم ایران از شما تشکر می‌کنم و همچنین از کسانی که انصافا همراهی کردند. دستمریزاد می‌گویم به پرچمدار تیم پایتخت، مرد کاربلد، حرفه‌ای و نازنینی که به حق نشان داد مو را در آسیاب سفید نکرد و با صبر و متانت کار را پیشبرد. خسته نباشید بعدی را به خانم غفوری باید گفت که مادرانه و با صبر و حوصله سختی‌ها و پیچیدگی‌های این کار طاقت‌فرسا را برای تیمی که در تابستان و با دمای 50 درجه کار کردند، را آسان‌تر کرد و سنگ صبور تیم، صداوسیما و اوج بود و خداقوت جانانه هم به محسن تنابنده عزیز دارم که نشان داد با تیزهوشی و با غیرت پای اعتقاد و حرف ایستاده و به بهترین شکل ممکن نقش موثری را در مراحل مختلف تولید سریال داشت و نمی‌توان نقش او را نادیده گرفت. مرد نازنینی که مثل فرش دستباف هر روز ارزش و قیمتش بیش از قبل می‌شود. 

وی ادامه داد: آقای تنابنده نشان داد می‌توان در این آب و خاک می‌توان ماند و با سربلندی و سرافرازی کار کرد. تیم سازنده پایتخت نشان دادند که کم فروشی نکردند و با همه وجودشان کار کردند و نشان دادند که می‌‌توان ماند و در این خاک ایستاد و با زبان هنر عمیق‌ترین حرف‌ها را در لایه‌های مختلف زد. تشکر دیگرم از سازمان صداوسیماست که سازمان اوج را یار و رفیق خود می‌دانند. با بازگشت آقای میرباقری به معاونت سیما آراش و ثبات هم به معاونت سیما و شبکه‌ها بازگشت و امروز می‌بینیم که سازمان اوج با صداوسیما رقیب نیست بلکه رفیق هم هستند و در شرایط سخت مؤید هم هستند. 

وی تصریح کرد: گروه فیلم و سریال اوج نشان داد که پول اثر هنری را جلو نمی برد بلکه دل کار را پیش می‌برد. وگرنه مؤسسات بسیاری هستند که پول دارند اما این دل است که کاررا پیش می‌برد و دوستان سینه سپر کردند تا در مقابل تهمت‌ها و حاشیه‌ها بایستند تا گروه بتوانند در آرامش کار خود را پیش ببرند. 

 

حسنی در پایان گفت: فکر می‌کنم  برای همه ثابت شده که اوج، رقیب تلویزیون نیست بلکه رفیق است و هیچ فاصله و دیواری بین ما وجود ندارد. از حبیب والی نژاد در سازمان اوج نیز تشکر می‌کنم که نشان داد پول اثر هنری نمی‌سازد بلکه دل، کار هنری می‌کند وگرنه خیلی سازمان‌ها در کشور هستند که پول دارند.

میرباقری: شادابی و نشاط اجتماعی یک نیاز واقعی جامعه امروز ایران است

به گزارش فارس، در بخش دیگری از این مراسم میرباقری معاون سیما نیز گفت: کاری که در سریال «پایتخت» انجام شد از حوزه‌های مختلف علوم اجتماعی و انسانی قابل بررسی است. انسان در دوره جدید و در مواجهه با مدرنیسم با مسایلی مثل اضطراب‌ها و استرس‌ها روبرو می‌شود.

 

وی ادامه داد: من توفیقی داشتم در چند سال اخیر مطالعه‌ای را در کشور انجام دهم و می‌خواهم با استناد به آن گزارش چند نکته را بیان کنم. جامعه ایران اکنون دچار آسیب‌های اجتماعی فراوانی شده است و علاوه بر آنها بلایای طبیعی نیز افزایش یافته و همچنین در منطقه‌ای زندگی می کنیم که دچار بحران است. البته امروز در قلب اروپا نیز ناامنی وجود دارد بنابراین ما باید دنبال کارهایی باشیم که آستانه تحمل جامعه را افزایش دهند. ما باید با مشارکت مردم قدرت حل مساله را بالا ببریم.

وی با بیان اینکه امیدواری، شادابی و نشاط اجتماعی یک نیاز واقعی جامعه امروز ایران است و ما در محیط مدرسه و کار به این مولفه‌ها نیازمندیم چرا که به هر میزان که این ها افزایش یابد قدرت حل مساله نیز بالا می‌رود، تاکید کرد: این سریال نیز در بحث ارتقای نشاط اجتماعی بسیار موفق بوده است و 80 درصد مخاطب داشته که 92 درصد از آن رضایت داشتند و دیگران که این سریال را ندیدند موقعیت تماشا را نداشتند و اینگونه نبوده است که ببینند و علاقه‌مند نباشند.

معاون سیما با تاکید بر اینکه اگر سازمان اوج در کنار این کار قرار نمی‌گرفت و مشاوره‌های جدی نمی‌داد، این سریال به تولید نمی‌رسید، اظهارداشت: مدافعان حرم هم این کار را دیدند و هیچ کس نگفت تصویری که از داعش نمایش داده شد آماتورگونه بود چون محتوای زیادی در اختیار عوامل قرار گرفت. این کار بسیار بزرگ و فاخر بود و اگر قرار است تداوم یابد باید ایده های ناب داشته باشد. ما از نقد صادقانه و هوشمندانه استقبال می‌کنیم اما نیازمندیم سعه صدر خود را بالا ببریم. امیدواریم باز هم بتوانیم کارهای عظیم تری را به سامان برسانیم.

**مقدم: «پایتخت 5» ساخته نمی‌شد مگر با حمایت‌های مادی و معنوی سازمان اوج

به گزارش فارس، پس از میرباقری، سیروس مقدم پشت تریبون قرار گرفت و با در آغوش گرفتن عکس عوامل پایتخت گفت: من شبیه به موساد و اسراییلی‌ها نیستم نه؟ من شبیه به پایتختی‌ها هستم.

 

 وی ادامه داد: «پایتخت» نه متعلق به من است و نه اوج و نه تلویزیون بلکه به مردم تعلق دارد و چنان قدرتی دارد که خودش تعیین می‌کند تولیدش ادامه می‌یابد یا خیر. ما از طریق «پایتخت» می‌توانیم حرف‌هایی را بیان کنیم که در جاهای دیگر نمی‌توان گفت.

 

وی همچنین به بازدیدش از مرکز نگهداری کودکان معلول در مشهد اشاره کرد و عنوان داشت: در این سفر کودکان معلول از من درباره ارسطو و هما می پرسیدند و این برای من بسیار جالب بود. کدام موساد و یا صهیونیست کاری را که ما در پایتخت انجام دادیم، انجام می دهد. بخشی از دوستان شماره عینک ها را عوض کنند و واقعی تر ببینند. «پایتخت 5» ساخته نمی‌شد مگر با حمایت‌های مادی و معنوی سازمان اوج. حمایت‌های مادی یعنی پول و حمایت های معنوی مثل سی دی‌هایی از مستندهای درباره داعش که در اختیار ما قرار گرفت و مشاوره‌هایی که انجام شد. همچنین حمایت‌های مرتضی میرباقری باعث شد سریال با کمترین ممیزی و ملاحظه پخش شود. امیدوارم این تعامل سازنده و سه گانه با اوج و صداوسیما بیشتر باشد تا بتوان شاهد آثار خوب بود.

**رامین‌فر و قرائت پیام تهیه‌کننده/ امیدوارم صنعت گردشگری پیشرفت کند

در ادامه ریما رامین فر در جمله کوتاهی اشاره کرد که من پیام خانم غفوری را برای شما می گویم و آن هم این است که امیدواریم صنعت گردشگری ایران آنقدر پیشرفت کند و میزان گردشگرهایمان زیاد شوند که با نشان دادن چهار خیابان در ترکیه به ما نگویند دارید تبلیغ گردشگری ترکیه را می کنید.

 

**تنابنده:«پایتخت 5» تجربه شکل جدیدی از سریال‌سازی بود

به گزارش فارس، محسن تنابنده نیز در این مراسم گفت: وقتی سریالی به فصل پنج می رسد بعضی فکر می کنند کار ساده‌تر شده است، ولی وقتی به فصل پنج می‌رسید یعنی به غول پنجم رسیده‌اید و کار پنج برابر سخت‌تر شده است به همین دلیل لازم می دانم از خشایار الوند که در بخش فیلمنامه بسیار سعه صدر داشت و بارها کار را بازنویسی کرد، تشکر کنم.

بازیگر نقش نقی ادامه داد: در «پایتخت» همه چیز گروهی است و ما با شرایط سختی تلاش کردیم کار به ثمر برسد در حالی که ورود به بعضی از اتمسفرهای قصه بسیار سخت بود. ما می‌دانیم نواقص زیادی داشتیم ولی این شکل جدیدی از کار بود. از آریا عظیمی نژاد هم تشکر می‌کنم که در موسیقی مکمل کار ما بود.

 

تنابنده عنوان کرد: من هم مثل آقای میرباقری می‌خواهم که سعه صدر ما بیشتر شود و اجازه دهیم شرایط مختلف به تجربه برسد. من قول می دهم اگر چنین شرایط آرامی وجود داشته باشد فیلم و سریال‌های بهتری ساخته می‌شود.

همسر شهید مدافع حرم محمد بلباسی از دیگر مهمانان این مراسم بود که در این مراسم بیان کرد: از مظلومیت شهدای مدافع حرم همین بس که بسیاری درِ منزل ما را می زنند و می گویند که چرا همسرت تو و چهار فرزندش را رها کرد و رفت. شبی که 2 قسمت آخر سریال پخش شد پسرم چند بار از رفتن پدرش سوال کرد و دخترم به او گفت اگر بابایی نمی‌رفت این اتفاقات همین جا رخ می‌داد.

 

به گزارش فارس، پایان بخش این مراسم تجلیل از سازندگان مجموعه پایتخت و گرفتن عکس یادگاری بود. 

سریال «پایتخت 5» به کارگردانی سیروس مقدم و تهیه‌کنندگی الهام غفوری با مشارکت سازمان هنری اوج در منطقه شیرگاه استان مازندران، شهرک دفاع مقدس،‌ترکیه و ... مقابل دوربین رفت. 

 

 محسن تنابنده، احمدمهرانفر، علیرضا خمسه، ریما رامین‌فر، نسرین نصرتی، هومن حاجی عبدالهی، بهرام افشاری، سارا و نیکا فرقانی، مجتبی بلال حبشی، مصطفی بلال حبشی، سلمان خطی از بازیگران این مجموعه تلویزیونی هستند.

انتهای پیام/

نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
مهمترین عناوین

کیمیا سامانه