دویچه‌وله:

اروپا از آمریکا به سازمان تجارت جهانی شکایت کرد

شناسه خبر: OTQ1MzM /

اتحادیه اروپا از واشنگتن به خاطر افزایش تعرفه واردات آلومینیوم و فولاد به سازمان تجارت جهانی شکایت کرد.

 تنکابن24 به نقل از دویچه‌وله، علی‌رغم اینکه دولت آمریکا به صورت موقت قانون اعمال افزایش تعرفه واردات آلومینیوم و فولاد به آمریکا را برای کشورهای عضو اتحادیه اروپا لغو کرده بود، اما این اتحادیه روز گذشته از آمریکا به سازمان تجارت جهانی شکایت کرد.

اتحادیه اروپا بهانه حفاظت از امنیت ملی مطرح‌شده از سوی آمریکا برای اعمال این تعرفه‌ها را رد کرده و به دنبال دریافت غرامت از آمریکاست. پیشتر چین نیز به همین دلیل از آمریکا به سازمان تجارت جهانی شکایت کرده بود.

اتحادیه اروپا معتقد است: بهانه امنیت ملی ارائه‌شده از سوی آمریکا واهی بوده و آمریکا تنها به دلیل حمایت از صنایع خود دست به این اقدام زده است. اتحادیه اروپا در شکایت خود خواستار برگزاری هرچه سریع‌تر مذاکرات با طرف آمریکایی شده است.

قرار است در این مذاکرات، اتحادیه اروپا در این باره با طرف آمریکایی تبادل‌نظر کرده و به دنبال شفاف‌سازی دلایل اتخاذ چنین سیاستی از سوی آمریکا خواهد بود.

اتحادیه اروپا نگران است اعمال تعرفه وارداتی برای آلومینیوم و فولاد به آمریکا نه‌تنها به کاهش صادرات این محصولات به بازار آمریکا منجر شود، بلکه بخش قابل توجهی از آلومینیوم و فولاد صادراتی را به سمت بازارهای داخلی این کشورها بازگرداند.

اتحادیه اروپا در شکایت خود خواستار لغو دائمی اعمال افزایش تعرفه آلومینیوم و فولاد وارداتی به آمریکا برای کشورهای عضو این اتحادیه شده است. اتحادیه اروپا که بزرگ‌ترین شریک تجاری آمریکا محسوب می‌شود، برگزاری هرگونه مذاکره در شرایطی که آمریکا آنها را تهدید می‌کند را رد می‌کند.

انتهای پیام/

نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
مهمترین عناوین

کیمیا سامانه