آغاز اجرای توافق «الضمیر»؛ هزار تروریست «جیش الاسلام» با تحویل سلاح به شمال سوریه منتقل می‌شوند

شناسه خبر: OTQ0OTQ /

بر اساس توافقی که میان عناصر تروریستی حاضر در شهر الضمیر واقع در ریف دمشق و ارتش سوریه حاصل شده، قرار است تروریستها به منطقه جرابلس منتقل شوند و روند اجرای این توافق آغاز شده است.

  تنکابن24 به نقل از گروه بین الملل خبرگزاری فارس، منابع خبری صبح امروز سه شنبه 28 فروردین از حصول توافق میان ارتش سوریه و تروریستهای حاضر در شهر مهم «الضمیر» خبر دادند(جزئیات بیشتر).

خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) ظهر امروز اعلام کرد که اجرای این توافق با تحویل سلاح سنگین و متوسط تروریستها به حکومت سوریه وارد فاز اجرایی شده است.

بر اساس توافق مذکور، قرار است هزار نفر از عناصر گروه تروریستی جیش الاسلام از شهر الضمیر خارج و به شهر «جرابلس» در استان حلب واقع در شمال سوریه منتقل شوند.

این در حالی است که تا کنون به وضعیت 60 فرد مسلح در الضمیر رسیدگی شده است؛ به گونه ای که این افراد سلاح خود را به دولت تحویل دادند.

«مروان القاضی» عضو دفتر اطلاع رسانی جیش الاسلام در الضمیر اما مدعی شد که 200 تروریست که تحت امر وی هستند، آماده اند الضمیر را ترک کنند.

القاضی همچنین ادعا کرد که مجموع عناصر جیش الاسلام در الضمیر نزدیک به 500 نفر است و امکان دارد 100 نفر از نیروهای گروه تروریستی «احمد العبدو» این شهر را ترک کنند.

«سعید سیف» سخنگوی رسمی احمد العبدو ضمن تأیید این خبر، اعلام کرد که برخی از عناصر این گروه خواهان باقی ماندن در این شهر هستند و سه تا شش ماه فرصت باقی است که به وضعیت آنان رسیدگی شود.

وبگاه خبری معارض عنب اعلام کرد که تعداد قطعی کسانی که قرار است از الضمیر خارج شوند، مشخص نیست ولی القاضی اعلام کرده که حدود 1500 نفر خواستار خروج از این شهر هستند.

روز گذشته نیز «محمد أحمد شعبان» فرمانده گروهک موسوم به «مغاویر الثوره» -وابسته به ارتش آزاد سوریه- اعلام کرد که به ارتش سوریه پیوسته اند.

الضمیر موقعیت جغرافیایی راهبری دارد؛ چرا که در ابتدای جاده بین المللی واقع شده است که دمشق را به شهرهای دیرالزور و تدمر و صحرای سوریه و در نهایت مرزهای عراق وصل میکند.

انتهای پیام/م

نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
مهمترین عناوین

کیمیا سامانه