شریعت نژاد تاکیدکرد:

توسعه بازارچه‌های منطقه‌ای صنایع دستی برای فروش تولیدات هنرمندان از راهکارهای اساسی بهبود اقتصاد گردشگری

شناسه خبر: OTMxOTk /

نماینده مردم تنکابن در مجلس یکی از راهکارهای اساسی برای بهبود اقتصاد گردشگری را ایجاد و توسعه بازارچه‌های منطقه‌ای صنایع دستی برای فروش تولیدات هنرمندان با نرخ مناسب دانست.

تنکابن24، شمس الله شریعت نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره توسعه صنعت گردشگری مازندران، گفت: توسعه زیرساخت‌های جنگلی در حوزه گردشگری از عواملی است که باید در اولویت قرار بگیرد زیرا جنگل به نوبه خود وحشی است و این در حالی است که برای  بهره‌برداری بهینه از ظرفیت‌های جنگل‌های مازندران می‌بایست این مناطق به تجهیزات مدرن گردشگری مجهز شوند.  

نماینده مردم تنکابن، رامسر و عباس آباد در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: برنامه‌ریزی بهینه برای ساماندهی و توسعه سیستم‌های بهداشتی و زباله‌سوزی از عوامل جداناپذیر برای بهبود توسعه صنعت گردشگری و حفظ منابع طبیعی است بنابراین باید در این راستا تمهیدات مناسبی اتخاذ شود.

وی ادامه داد: یکی از راهکارهای اساسی برای بهبود اقتصاد گردشگری توجه ویژه به بازارهای صنایع دستی در این حوزه انتخابیه است بنابراین می‌بایست ایجاد و توسعه بازارچه‌های منطقه‌ای صنایع دستی برای فروش تولیدات هنرمندان با نرخ مناسب در دستور کارقرار بگیرد.

شریعت نژاد افزود: یکی از سیاست‌های اقتصادی مهم و فراگیر در چرخه گردشگری این است که توجه ویژه به سرمایه گذاری بخش خصوصی شود و این در حالی است که نباید تنها به بودجه‌های دولتی در صنعت گردشگری متمرکز شد.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس یادآورشد: اقتصاد پایدار و توسعه صنعت گردشگری با حضور مردم در حوزه اقتصادی شکل می‌گیرد./

پایان پیام

 

نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
مهمترین عناوین

کیمیا سامانه