قدرت فضای مجازی شهردار تنکابن را به دلجویی وا داشت/ مادر سبزی‌فروش: من یک مَردم

شناسه خبر: OTM5ODE /

قدرت فضای مجازی و رسانه موجب دلجویی شهردار تنکابن برای رفتار مأمور سد معبرش شد و روز یکشنبه در محل کار خود در کمال تواضع بر چادر مادر سبزی‌فروش بوسه زد.

به گزارش تنکابن24، در پیگیری گزارش منتشرشده قبلی مورخ 15 فروردین‌ماه پیرامون برخورد ناجوانمردانه با مادر سبزی‌فروش تنکابنی، آدرس محل سکونت این بانو توسط شهروندان به دستمان رسید و روز جمعه 17 فروردین پرس‌وجو کنان به منزل این بانوی زحمتکش رسیدم.

قبل از هم‌صحبتی با این مادر، طبق گفت‌وگو با هم‌محلی‌های آنان، صدق گفتار مادر و اظهاراتش در فیلم در خصوص همسر بیمار برایمان محرز شد.

در بدو ورود و معرفی خود به‌عنوان خبرنگار، ما را با آغوش باز پذیرفت و با اعلام ناخرسندی از حرف‌وحدیث‌های پیش‌آمده درباره‌ی کذب خواندن صحبت‌هایش در فیلم، کل ماجرای آن روز را برایمان تعریف کرد.

 

 

من یک مَردم

بشنوید کل ماجرا را از زبان خود خانم گلیج بانوی سبزی‌فروش تنکابنی:

 

 من ۵۳ سال سن دارم و ۳۰ ساله اینجا زندگی می‌کنم و دو تا دختر و دوتا پسر دارم و یک مرد مریض 68 ساله که ۳۰ ساله ازش مراقبت می‌کنم.

من زن نیستم، من یک مَردم و این خونه‌ی منه و میلیاردر هم نیستم و ماهانه 350 تومن دریافتی شوهرم از تأمین اجتماعی هست.

سه ساله که با استقلال پسرم و با اصرار او، سبزی فروشی نمی‌کنم اما آن روز سبزی‌هایی که برای خواهرم بُرده بودم اضافه آمد و همین‌طور آقای محرابی مقداری سبزی به من داد و مجموعاً تصمیم گرفتم تا این مقدار را بفروشم و بعد به منزل برگردم.

اما چون مدتی بود این کار را نمی‌کردم، از جا و مکان ویژه آن و همین‌طور مأمورین مطلع نبودم که به یکباره و بدون تذکر آن‌ها سبزی‌ها را به درون جوی آب ریختند و من نیز از ناراحتی باقی آن را ریختم.

مردی که شاهد ماجرا بود چند متر پایین‌تر با گوشی به سراغم آمد تا طبق صحبت خودش، فیلم را برای خبرنگاران بفرستد و من نیز موافقت کردم و هر آنچه پیش‌آمده بود، توضیح دادم.

 

کار خودش بود!

نماینده مردم تنکابن در مجلس شورای اسلامی با مشاهده کلیپ شهردار، به‌صورت تمام‌قد از وی دفاع و کلیپ پیرزن را ساختگی می‌داند و می‌گوید خانم دست‌فروش، خودش بساطش را به جوی آب ریخته است و طبق مصوبه و هماهنگی شورای اسلامی شهر، تصمیم گرفته شد دستفروشان خیابان طالقانی به خیابان دیگری منتقل شوند تا از آن خیابان رفع سد معبر شود.

 

 

در ادامه گفت‌وگو و حضور ما در منزل مادر سبزی‌فروش، شهردار و تعدادی از اعضای شورای اسلامی شهر تنکابن و رئیس کمیته امداد شهرستان به منزل این بانو ورود کرده و ضمن ارائه توضیحاتی از وی دلجویی نمودند.

 

اولویت حفظ کرامت انسانی

شهردار تنکابن در گفت‌وگو با خبرنگاران درباره‌ی این موضوع اظهار کرد: حادثه‌ای که اتفاق افتاد به دلیل بازتاب منفی و غیرحرفه‌ای که صورت گرفت و بیشتر تصور ما این بوده که فردی که از این خانم فیلم گرفته سوءنیت داشت تا حسن نیت؛ خاطر همه را تلخ کرد، از بنده تا مجموعه همکاران در شهرداری، شوراهای شهر، مردم و حتی مادر زحمت‌کشی که اقدام فروش محصول خود در سطح شهر داشت.

 

محمد زودی تصریح کرد: تصور نمی‌کردیم این کلیپ تصویری این میزان بازتاب داشته باشد تا جایی که شبکه‌های معاند که با اصل نظام مشکل دارند اقدام به پوشش خبری کردند متأسفانه یک اقدام نابخردانه و سودجویانه از فردی که این فایل تصویری را از این مادر تهیه کرد که شاید به دنبال باج‌خواهی و منافع شخصی خود بود.

 

 

 

وی ادامه داد: برای اینکه خاطر مردم را تلطیف کنیم در همان لحظات اولیه اقدام به تهیه فیلم و ارائه گزارشی به مردم کردیم تا به‌طور ریشه‌ای موضوع را پیگیری کنیم و از زبان این مادر جویای ماجرا شوم که اگر تخلفی صورت گرفت برخورد و اگر عمدی بود، عذرخواهی و اگر سهوی، از این مادر دلجویی کنیم.

 

شهردار تنکابن بیان کرد: دست‌فروشان در خیابان طاهر تنکابنی مستقر هستند و قرار بود مأموران این مادر را به این مکان منتقل کنند ولی این مادر از این ماجرا مطلع نبود و بر اساس ذهنیت تصور می‌کرد محصولاتش را معدوم می‌کنند در این زمینه برخورد به وجود آمد که از مأموران شهرداری اصرار و از این مادر انکار که موجب می‌شود بخشی از سبزی‌ها وارد جوی آب شود.

 

این مسئول با اشاره به اینکه این دیدار برای دلجویی بود، افزود: حفظ کرامت انسانی از اولویت‌های ما محسوب می‌شود و به‌عنوان الگو و مدل در دستور کار قرار دارد؛ چر ا که شبانه‌روزی در حال فعالیت هستیم تا بتوانیم رضایت‌مندی شهروندان را افزایش دهیم.

 

بهره درست از قدرت فضای مجازی

رئیس شورای اسلامی شهر تنکابن نیز در گفت‌وگویی با بیان اینکه باید از قدرت فضای مجازی در مسیر درست بهره برد، اظهار داشت: متأسفانه اعتماد اجتماعی به دستگاه‌ها پایین است و دست‌اندرکاران باید زمینه را برای افزایش اعتماد عمومی در دستور کار قرار دهند.

علیرضا فلاحتکار با انتقاد از فعالیت مردان و زنان سالخورده در جامعه گفت: قشر سالخورده نباید دغدغه معیشت داشته باشند که در این راستا دولت باید رفاه اجتماعی را برای سالخوردگان فراهم آورد.

وی افزود: شهرداری و شورای شهر در تلاش است محلی مناسب برای همه دست‌فروشان تهیه کند تا در آینده از حواشی جلوگیری شود.

 

قدردانی از نگاه دلسوزانه نسبت به مسائل اجتماعی

فرماندار شهرستان تنکابن نیز در گفت‌وگویی با اشاره به اینکه همواره توصیه بر رعایت اخلاق حتی نسبت به مجرمین است، عنوان کرد: با پیگیری‌های شهردار محترم دلجویی از آن بانو انجام شد.

 

سید امیر حسینی‌جو با بیان اینکه شهرداری در حوزه شهری مکانی را برای فروش محصولات خانگی در قالب دستفروشی اختصاص داده، افزود: نگاه ما در حوزه‌ی شهرستان، تهیه مکان مناسب برای دستفروشان است تا بتوانند محصولاتشان را عرضه کنند.

 

وی همچنین با اشاره به سو استفاده‌های صورت گرفته از این فضا توسط معاندین، متذکر شد: از همراهی مردم و خبرنگاران نهایت تشکر را دارم که نتیجتاً مسئولین در محل حاضرشده و از آن بانو دلجویی کردند.

 

فرماندار ویژه تنکابن در پایان گفت: از همه‌ی مردم تنکابن که با نگاه دلسوزانه نسبت به مسائل اجتماعی قلم می‌زنند و اخبار را منتشر می‌کنند و همینطور شهردار و اعضا شورای اسلامی و کمیته امداد که در اولین فرصت موضوع را رسیدگی کردند، قدردانی می‌کنم و انشاالله شاهد نمونه این موضوعات در هیچ جای کشور و به‌ویژه شهرستان نباشیم.

 

قدرت فضای مجازی شهردار تنکابن را به دلجویی وا داشت

نهایتا آنچه که موجب دلجویی و عذرخواهی شهردار تنکابن برای رفتار مامور سد معبرش شد، قدرت فضای مجازی بود که روز یکشنبه 19 فروردین شهردار تنکابن در محل کار خود در کمال تواضع بر چادر مادر سبزی‌فروش بوسه زد و با هماهنگی‌های به‌عمل‌آمده شهرداری و اعضای شورای اسلامی شهر تنکابن با کمیته امداد شهرستان، مقرر شد پسر این خانواده از وام چهار درصدی اشتغال بهره‌مند شود.

 

 

 

»

نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
مهمترین عناوین

کیمیا سامانه