رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان تنکابن خبر داد:

حفاظت منابع طبیعی از 90 درصد از عرصه‌های شهرستان تنکابن/ 15 هکتار از اراضی ملی تنکابن در سال 96 بازپس‌ گرفته شد

شناسه خبر: OTIwMzk /

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان تنکابن گفت: 90 درصد از عرصه‌های شهرستان تنکابن تحت مدیریت، حفاظت و احیای اداره منابع طبیعی قرار دارد و در سال ۹۶ بیش از ۱۵ هکتار از اراضی ملی از دست سودجویان بازپس گرفته شد.

به گزارش تنکابن24، سید مهدی مولایی در مراسم زنگ طبیعت در دبیرستان خاتم‌الانبیا تنکابن اظهار کرد: ۱۵ الی ۲۱ اسفندماه همه‌ساله به نام هفته بزرگداشت منابع طبیعی نام‌گذاری شده و در ۱۴ اسفند با حضور دانش آموزان زنگ طبیعت در مدارس نواخته می‌شود.

 

وی منابع طبیعی را کارخانه هستی‌بخش دانست که تمام آلودگی‌ها را از شهرها و روستاها جمع می‌کند و افزود: ارزش زیست‌محیطی منابع طبیعی چندین برابر ارزش اقتصادی و مادی آن بوده اما متأسفانه چشم‌های طمع بسیاری به دنبال آن است.

 

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان تنکابن با اشاره به اینکه عزیزان زیادی از سازمان جنگل‌ها به‌عنوان متولیان حفاظت، احیا و توسعه منابع طبیعی به درجه رفیع شهادت رسیدند، عنوان کرد: جنگلبانان از تعطیلات اصلاً خوشحال نمی‌شوند، به خاطر معدود افرادی که چشم طمع به این منابع عظیم را دارند، منابعی که انفال نامیده شده و متعلق به همه است.

 

این مسئول با بیان اینکه بیش از ۹۰ درصد از عرصه‌های شهرستان تنکابن تحت مدیریت، حفاظت و احیای اداره منابع طبیعی قرار دارد، یادآور شد: در حوزه تنکابن ۱۶۱ هزار هکتار جنگل و مرتع وجود دارد و همان‌طور که سربازان این نظام با جان خود از خاک پاک ایران اسلامی محافظت می‌کنند، نیروهای اداره منابع طبیعی و سازمان جنگل‌ها نیز با جان‌ودل از این منابع دفاع می‌کنند.

 

مولایی اضافه کرد: در سال ۹۶ بیش از ۱۵ هکتار از اراضی ملی از دست سودجویان بازپس گرفته شد.

 

وی با بیان اینکه میزان قاچاق چوب آلات جنگلی در شهرستان تنکابن نزدیک به صفر است، خاطرنشان کرد: این قول را می‌دهیم در سال ۹۷ این مقدار به صفر رسانده خواهد شد و همچنین اجازه نخواهیم داد سودجویان یک وجب از خاک منابع طبیعی را به تصرف خودشان دربیاورند.

 

رئیس اداره منابع طبیعی شهرستان تنکابن نواخته شدن زنگ طبیعت در مدارس را موجب آشنایی هرچه بیشتر دانش آموزان و نسل آینده با مفاهیم صیانت از محیط‌زیست و مؤلفه‌های سالم زیستن و حفظ موهبت‌های الهی دانست و متذکر شد: جایی که می‌توان برای توسعه و صیانت منابع طبیعی سرمایه‌گذاری کرد، مدارس و دانشگاه‌ها است. ترویج فرهنگ منابع طبیعی، حفاظت، احیا و توسعه آن را باید از آموزش‌وپرورش آغاز کرد و دانش آموزان به‌عنوان آینده‌سازان جامعه اسلامی باید این آگاهی لازم را داشته باشند.

 

این مسئول در پایان گفت: کاشت نهال توسط دانش آموزان احساس تعلق‌خاطر را به آن‌ها می‌دهند و این کاشت میلیون این حال می‌تواند منجر به تعامل زیبای فرهنگی دینی و اجتماعی شود به امید روزی که همه‌ی مردم و جامعه‌ی ما، منابع را از خودشان بدانند.

 

 

نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
مهمترین عناوین

کیمیا سامانه