رئیس اداره ثبت‌احوال تنکابن خبر داد:

صدور 39 هزار کارت ملی هوشمند در تنکابن

شناسه خبر: OTI4OTg /

رئیس اداره ثبت‌احوال تنکابن درخواست اخذ شده برای کارت هوشمند ملی را چهل هزار و 208 عدد عنوان کرد و گفت: از این تعداد 39 هزار و 18 عدد کارت هوشمند ملی صادر شد.

به گزارش تنکابن24، اسماعیل فاخری در گفت‌وگو با خبرنگار ما ضمن تبریک فرارسیدن سال جدید، از متولد شدن نخستین نوزاد در شب اول فروردین‌ماه خبر داد و اظهار کرد: در ساعت 1:20 شب اول فرودین ماه 97 نوزادی دختر متولد شد که به‌عنوان اولین نوزاد سال جدید شهرستان تنکابن در اداره ثبت‌احوال به ثبت رسید.

وی در ادامه به بیان عملکرد سال گذشته این اداره پرداخت و عنوان کرد: در سال 96 ولادت با هزار و 893 واقعه و وفات با 972 واقعه نسبت به سال 95، به ترتیب 96 و 15 واقعه بیشتر به ثبت رسید.

رئیس اداره ثبت‌احوال تنکابن با اشاره به اینکه این شهرستان در سال‌های گذشته فاقد محضر طلاق بود، خاطرنشان کرد: در سال 96، 469 واقعه طلاق ثبت شد که از این میزان 319 مورد ساکن تنکابن بودند و این آمار به دلیل ذکرشده، قابل‌مقایسه با سال‌های قبل نیست.

این مسئول همچنین اضافه کرد: در ازدواج با کاهش 145 واقعه به آمار هزار و 172 رسیدیم که در واقع شاهد 11 درصد نزول در این مورد بودیم.

فاخری در خصوص آمار تغییر نام و نام خانوادگی نیز بیان کرد: تغییر نام 295 مورد با 165 افزایش و تغییر نام خانوادگی 193 یعنی 12 مورد افزایش داشته است.

وی یادآور شد: هفت هزار و 972 جلد تعویض شناسنامه، 715 جلد مفقودی المثنی و 363 رأی هیئت حل اختلاف در اداره ثبت‌احوال تنکابن انجام شد.

رئیس اداره ثبت‌احوال شهرستان تنکابن درخواست اخذشده جهت کارت هوشمند ملی را چهل هزار و 208 عدد عنوان کرد و متذکر شد: از این تعداد 39 هزار و 18 عدد کارت هوشمند ملی صادر شد.

این مسئول در پایان اداره ثبت‌احوال شهرستان تنکابن را پیشرو در محقق کردن دولت الکترونیک و حذف کاغذ برای نامه‌نگاری و امور داری دانست.

 

نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
مهمترین عناوین

کیمیا سامانه