مدیرعامل جمعیت هلال احمر مازندران خبر داد

به‌کارگیری 4 هزار داوطلب برای خدمات‌رسانی به مسافران نوروزی در مازندران

شناسه خبر: OTI2NDA /

مدیرعامل جمعیت هلال احمر مازندران با بیان اینکه نوروز در واقع کنکور هلال احمر است،گفت: همه سعی و تلاش این است که با 4 هزار جوان و داوطلب هلال احمر و تجهیزات لجستیکی بتوانیم نوروز خوبی را برای جامعه هدف رقم بزنیم و در این راه از همراهی رسانه‌ها تقدیر می‌کنیم.

تنکابن24 به نقل از خبرگزاری فارس از ساری، مجتبی اکبری بعدازظهر امروز در جمع نمایندگان خبرگزاری‌های مازندران اظهار کرد: در ایام نوروز در سه پروتکل امداد و نجات، طرح ایمنی و سلامت و طرح ملی خدمات داوطلبانه در شاخه‌های مختلف کار می‌کنیم.

وی افزود: جمعیت هلال احمر با شعار از مردم، با مردم و برای مردم فعالیت‌های نوروز را آغاز کرده و در تمامی محورهای مواصلاتی نیروهای امداد و نجات داریم و در سالجاری با ظرفیت ویژه ای ورود کردیم تا سطح کیفی خدمات‌رسانی افزایش یابد.

 مدیرعامل جمعیت هلال احمر مازندران با بیان اینکه 104 پایگاه امداد و نجات مسافران را آماده امدادرسانی در نوروز داریم، گفت: 54 مورد از پایگاه‌ها در سطح ملی و 50 مورد برای طرح ایمنی است، همچنین 32 پایگاه ثابت و 22 پایگاه سیار و موقت به این تعداد اضافه می‌شوند.

اکبری بیان کرد: فعال بودن اپلیکیشن نجات، مرکز کنترل عملیات با شماره 112 با اپراتورهای مجرب، برپایی هلال شادمانی در 10 شهر پرتردد و ورودی، طرح فرشتگان رحمت با پیش بینی توزیع 5 هزار بسته غذایی برای محرومان و حمایت خیران از جمعیت هلال، ازجمله مواردی است که در آستانه نوروز و نوروز داریم.

وی اظهار کرد: مشارکت جوانان هلال احمر را به تعداد 4 هزار نفر در ایام نورو داریم که یک‌هزار نفر آنها به صورت تخصصی در بخش امداد و نجات شرکت دارند، همه آنها در کلاس‌ها و آزمون‌های مختلف شرکت کردند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر مازندران بیان کرد: تمامی تجهیزات بسیج شده اند، چادرهای ایمنی و سلامت و طرح های سحاب(سامانه حرکت‌های امدادی بشردوستانه) و ربات تلگرامی رسام(راهنمای سفر ایمن مازندران) را داریم تا سفر خوشی را برای مسافران و گردشگران رقم بزنیم.

اکبری تصریح کرد: ربات تلگرامی رسام در واقع هدیه نوروزی هلال احمر مازندران به مردم و مسافران این استان است که در آن اطلاعات مسافرتی و راهنمایی و خدمات سفر ارائه می شود، برای استفاده از این خدمت الکترونیکی کافی است که آدرس rasambot @ را در تلگرام گوشی خود سرچ کنید.

وی با اشاره با اهمیت هماهنگی در فعالیت‌های هلال احمر، اظهار کرد: واحدهای مختلف را به این علت که شاید کارهای اجرایی را جزیره‌ای انجام دهند، تدابیری اندیشیدیم که بخش جوانان و داوطلبان هلال احمر فعالیت‌های هماهنگ و تجمیع داشته باشند.

  مدیرعامل جمعیت هلال احمر مازندران در پاسخ به سووال خبرنگار فارس مبنی بر اختلاف آمارهای حوادث از سوی هلال احمر و اورژانس 115 بیان کرد: بخشی از این اختلاف تعریف واژه‌ها است و بخشی به جنس عملیات بر می‌گردد، در ستاد خدمات سفر مسوول کمیته امداد و نجات هلال احمر است و آمار در این حوزه ارائه می‌شود ضمن اینکه آمار فوتی‌ها را تنها پزشکی قانونی اعلام می کند.

اکبری درباره تعداد پایگاه‌های امداد و نجات هلال احمر در مناطق کوهستانی گفت: در این بخش، 6 پایگاه فعال داریم.

 وی با بیان اینکه نوروز در واقع کنکور هلال احمر است، افزود: همه سعی و تلاش این است که با 4 هزار جوان و داوطلب هلال احمر و تجهیزات لجستیکی بتوانیم نوروز خوبی را برای جامعه هدف رقم بزنیم و در این راه از همراهی رسانه‌ها تقدیر می‌کنیم.
انتهای پیام/ 86001/ج

نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
مهمترین عناوین

کیمیا سامانه