امام‌جمعه شهرستان تنکابن:

ستاد دینی در کنار سایر ستادهای تعطیلات نوروز تشکیل شود

شناسه خبر: OTI2MzI /

امام‌جمعه شهرستان تنکابن با تأکید بر دیده شدن مباحث فرهنگی و دینی در کنار موضوعات گردشگری، گفت: باید در مسائل عبادی، فرهنگی و دینی نیز ستادی همانند سایر ستادهای تعطیلات نوروز تشکیل شود.

به گزارش تنکابن24، حجت‌الاسلام عبدالعلی پوراکبر در آخرین جلسه شورای اداری سال ۹۶ شهرستان تنکابن با تأکید بر استفاده از معنویات ماه رجب، اظهار کرد: اسلام بر حرمت ماه رجب صحه گذاشته است.

 

وی با بیان اینکه نوروز از آداب بسیار ارزشمند الهی و انسانی برخوردار است، عنوان کرد: بیشترین توریست‌ها در سطح کشور را مناطق گردشگری غرب استان عموماً دارد.

 

امام‌جمعه شهرستان تنکابن با اشاره به اعتراضات عدم آمادگی فضا گردشگری مذهبی و دینی، افزود: بعضی از مساجد و امام‌زاده‌ها آمادگی خوبی ایجاد کردند اما در بخش‌های عظیمی از مناطق جاده‌های عبوری مثل مناطق گردشگری دوهزار و سه هزار متأسفانه مکانی برای خواندن نماز پیدا نمی‌شود.

 

این مسئول همچنین با تأکید بر دیده شدن مباحث فرهنگی و دینی در کنار موضوعات گردشگری، خاطرنشان کرد: باید در مسائل عبادی، فرهنگی و دینی نیز ستادی همانند سایر ستادهای تعطیلات نوروز تشکیل شود.

 

حجت‌الاسلام پوراکبر یادآور شد: دشمن به‌صورت شبانه‌روزی درصدد است و کشف حجاب یکی از مهم‌ترین موضوعاتی هست که برای پایلوت قرار دادن منطقه ما، نقشه دارند.

 

وی همچنین اضافه کرد: موقعیت منطقه ما ایجاب می‌کند که همه نهادها و ارگان‌ها در مورد مباحث فرهنگی و اخلاقی دست‌به‌دست هم دهند.

 

امام‌جمعه تنکابن با تأکید بر مباحث معنوی، عبادی و فرهنگی، متذکر شد: اگر مسئولین در این موارد اقدام نکنند، کارِ آتش به اختیاران کم‌رنگ می‌شود.

 

این مسئول در پایان با بیان اینکه مساجد آمادگی و شرایط حضور گسترده مسافرین نوروزی را ندارند، گفت: در ایام تعطیل و ماه رجب، امور فرهنگی و دینی باید پر رنگ‌تر شود و تخصیص اعتبار برای مساجد از ضروریات است.

 

خبرنگار: فاطمه داجلری

 

نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
مهمترین عناوین

کیمیا سامانه