در نشست خبری نائب رئیس شورای شهر ساری مطرح شد

از تأیید وجود فساد در شهرداری ساری تا دست‌های پشت‌پرده مافياى زباله

شناسه خبر: OTI2MTA /

نائب رئیس شورای شهر ساری در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران در خصوص شیوع فساد در شهرداری ساری، گفت: بلی، در مجموعه شهرداری فساد وجود دارد، شک نکنید!

تنکابن24 به نقل از بلاغ، علی‌اکبر زلیکانی در نشست خبری با اصحاب رسانه درباره میزان و علت معوقات شهرداری ساری به پیمانکاران اظهار کرد: ما یک اصلی را در بودجه‌نویسی داریم که درآمد مقدم بر هزینه است که این اصل در همه جا وجود دارد و باید بسته به جیبت خرج کنیم.

وی افزود: من به جرأت اعلام می‌کنم که این اصل در شهرداری ساری رعایت نمی‌شود.

نائب رئیس شورای اسلامی شهر ساری با بیان اینکه کمترین میزان درآمد شهرداری در 6 ماه نخست سال است و این در حالی است که بیشترین حجم کاری پروژه‌ها نیز طی این بازه زمانی است، خاطرنشان کرد: بیشترین درآمد شهرداری در سه ماهه پایانی سال است، لذا شهرداری کار خود را براساس پیش‌بینی درآمدی شروع می‌کند، چراکه اگر بنا باشد دل به درآمدهای 6 ماهه دوم ببندد، نمی‌تواند کار را جلو ببرد.


ساختار مالی شهرداری، ناکارآمدی است
این عضو شورای شهر ساری ادامه داد: البته این حرف من، تأیید ساختار مالی شامل درآمد و هزینه‌کرد شهرداری نیست، بلکه معتقدم این ساختار ناکارآمد و عدالت در اجرای آن رعایت نمی‌شود.

زلیکانی اضافه کرد: در حوزه هزینه‌ای هم ساختاری نداریم. هر کسی پارتی و پافشاری بیشتری داشته باشد، بیشتر کارآمدی دارد و کارش راه می‌افتد.

بودجه 485 میلیاردی شهرداری ساری طی سال‌جاری
وی با بیان اینکه بودجه شهرداری ساری طی سال‌جاری به 485 میلیارد تومان رسید، اظهار کرد: ممکن است بر اساس اتفاقاتی که پیش‌بینی می‌کنیم طی روزهای آینده، بودجه قابل ملاحظه‌ چند 10 میلیاردی به این مبلغ اضافه شود.

بدهی شهرداری ساری 300 میلیارد تومان است
نائب رئیس شورای شهر ساری در خصوص میزان بدهی‌های شهرداری ساری اعلام کرد: کل بدهی‌های شهرداری حدود 300 میلیارد تومان است و این در حالی است که کل مطالبات شهرداری ساری بالغ بر 500 میلیارد تومان از مردم و دولت است.

این مسئول افزود: در حال حاضر سیاست کلی ما آن است که پروژه بزرگی را تعریف نکنیم و اگر شهرداری ساری پیش‌دستانه برخی پروژه‌ها را انجام نمی‌داد، به ضرر شهر بود و البته بدهی‌های شهرداری طی سال‌های آینده صفر می‌شود.

تأیید وجود فساد در شهرداری ساری
زلیکانی در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران در خصوص شیوع فساد در شهرداری، گفت: بلی، در مجموعه شهرداری فساد وجود دارد، شک نکنید!

وی در ادامه در پاسخ به سوال دیگری جمع حقوق ماهانه پرسنل شهرداری را 10 میلیارد تومان، حقوق شهردار را 5 میلیون تومان و میزان عیدی پرسنل اعم از شرکتی، قراردادی، پیمانی و رسمی را یک‌میلیون تومان اعلام کرد.

 پیمانکار پروژه زباله‌سوز ساری هیچ اراده‌ای برای انجام کار ندارد
این عضو شورای شهر ساری درباره آخرین وضعیت کارخانه زباله‌سوز ساری بیان کرد: محل تأمین اعتبار پروژه زباله‌سوز ساری، اعتبارات دولتی است. آیا این پروژه براساس زمان‌بندی پیش می‌رود، پاسخ ما خیر است. عیب کار هم پیمانکار پروژه است. 

زلیکانی تصریح کرد: متأسفانه پیمانکار این پروژه هیچ اراده‌ای برای انجام کار ندارد و بنده شخصا برای این موضوع شهرداری را زیر سوال بردم. حال آیا دستان مافیای زباله در کار است؟ آیا اراده‌ای بر عدم اتمام پروژه وجود دارد؟ این‌ها سوالاتی است که خودم هم به‌دنبال پاسخ آن هستم.

آخرین خبرها از زیرگذر میدان هلال‌احمر تا تونل میدان امام ساری
وی در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران در خصوص پروژه بازگشایی خیابان قارن به شیخ طبرسی اظهار کرد: خوشبختانه شهرستان ساری جزو 10 شهر کشور است که در پروژه بازآفرینی بافت فرسوده قرار گرفته است و این پروژه نیز که سرمایه‌گذار آن یک سرمایه‌گذار ترک است، اما پیمانکار انتخاب نشده است و امیدواریم با آغاز کار، این پروژه بعد از دو سال به بهره‌برداری برسد.

نائب رئیس شورای شهر ساری در خصوص پروژه میدان هلال احمر گفت: قرارداد این پروژه بسته شد، پیمانکار آن هم انتخاب شد. میدان هلال احمر جزو نقاط کور ترافیکی است که بنا داریم با ساخت زیرگذر آن را مرتفع کنیم و امیدورایم تا پایان سال آینده به بهره‌برداری برسد.

زلیکانی در پاسخ به سوال دیگری در خصوص اقدامات درنظر گرفته شده برای میدان امام(ره) ساری متذکر شد: ما در این میدان به‌دنبال ساخت تونل شهری هستیم که مذاکراتی هم اخیرا با قرارگاه خاتم انجام شد که از آن‌جا که مطالعات ترافیکی ما به سرانجام نرسیده است و این طرح نیازمند اعتبار سنگینی است که باید از محل ردیف‌های بودجه‌ای تعریف شود، لذا زمان‌بر است.

به اتمام پروژه محور تاکام امیدوار نیستم
عضو شورای شهر ساری در بخش پایانی این نشست در پاسخ به سوال خبرنگار بلاغ در خصوص پروژه ناتمام تعریض محور بلوار کشاورز به تاکام ضمن بیان اینکه من خیلی به این پروژه امیدوار نیستم، گفت: مشکل این پروژه تغییر چندباره پیمانکار، مشکل ساختاری، عدم طرح جامع و کارشناسی، نادیده گرفتن دسترسی‌های محلی و بستر رودخانه‌ای بخشی از پروژه است که از ابتدا یک طرح مشخصی نداشت و تاکنون نتوانستند این پروژه را جمع کنند.

نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
مهمترین عناوین

کیمیا سامانه