برادر شهید مدافع حرم محمد بلباسی:

5 شهید مدافع حرم از هفت‌تپه برات شهادت گرفتند

شناسه خبر: OTI0MDY /

برادر شهید مدافع حرم محمد بلباسی درباره اهمیت کاروان‌های راهیان نور می‌گوید: به نظر من شهیدان مدافع حرم محمد بلباسی، رحیم کابلی، علیرضا بلوری، حسن رجایی‌فر، جلال حبیب‌الله‌پور از هفت‌تپه برات شهادت گرفتند و رفتند و شهدا هم مزد زحمات‌شان را در این سرزمین به آنان دادند.

تنکابن24 به نقل از خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، کاروان راهیان نور یادگاری دفاع مقدس است که سال‌هاست بعد از دفاع مقدس در ایام نوروز رخ‌نمایی و جلوه‌ بیشتری از خود نشان می‌دهد و کاروان‌های که بیشتر آنها از جنس جوانانی هستند برای یادگاری پای در این سنگر می‌گذارند آنهم در نوروز هزار رنگ...

یادمان شهدای هفت‌تپه که مکانی برای به نمایش گذاشتن دلاوری‌های مردان خط‌شکن لشکر 25 کربلا  است هر چند این مکان دو سال است یکی از خادمان مخلص خود به نام شهید مدافع حرم محمد بلباسی را ندارد اما یادمان شهدای مدافع در این مکان نصب شده است تا نشان دهنده خط سرخ شهادت از کربلای ایران تا دفاع از حرم بی‌بی‌زینب باشد...

*5 شهید مدافع حرم از هفت‌تپه برات شهادت گرفتند

رسول بلباسی برادر شهید مدافع حرم محمد بلباسی مسؤول سابق اردوهای راهیان نور سپاه کربلا درباره اهمیت راهیان نور و اینکه این کاروان چه داشته‌های را برای مشتاقان خود رقم می‌زند می‌گوید؛ از آنجایی که برادرم دغدغه‌های زیادی در بحث راهیان نور به‌ویژه هفت‌تپه داشتند و در وصیت‌نامه خود نوشته بودند نگذارید این علم به زمین بیفتد پای کار آمدیم و تا آخرش هم ایستاده‌ایم تا دست‌کم گوشه‌ای از زحمات شهدا را جبران کنیم.

 

رسول بلباسی ادامه داد: به نظر من شهیدان مدافع حرم محمد بلباسی، رحیم کابلی، علیرضا بریری، حسن رجایی‌فر، جلال حبیب‌الله‌پور از اینجا برات شهادت گرفتند و رفتند و شهدا هم مزد زحمات‌شان را در این سرزمین به آنان دادند.

وی با بیان اینکه یکی از دغدغه‌های «محمد» در کنار بحث اردویی مازندران احیای یادمان هفت‌تپه بود، افزود:  یادمانی که سال‌های دور نه تنها پدرمان خاطرات زیادی تعریف می‌‌کردند بلکه عقبه لشکری بود که سردار علیرضا بلباسی فرمانده گردان امام محمدباقر بود از آنجایی که مازندران یادمانی برای خود نداشت این مکان را که رزمندگان ما سال‌ها جنگیدند با ایجاد یادمان احیا شده است.

برادر این شهید مدافع حرم با اشاره به اینکه برادرم دغدغه زیادی داشتند تا در این مکان یادمان احداث شود، گفت: خیلی هم به دنبال این بودند که این مکان ثبت ملی شود همیشه دل‌شان می‌خواست لحظه تحویل سال در هفت‌تپه در کنار کاروان‌ها را در این مکان داشته باشیم که ابتدای سال 95 این کار انجام شد و برنامه‌های متفاوتی برگزار شد و خاطرات خوبی رقم خورده بود.

*ثبت ملی یادمان هفت تپه دغدغه اصلی برادرم بود

بلباسی اظهار کرد: محمد دوست داشت دو شهید گمنام برای تبرک در این مکان باشد تا ادامه روند پیگیری‌های مربوط به یادمان راحت‌‌تر و سریع‌تر انجام شود تلاش‌های بسیاری توسط برادرم صورت گرفت ولی فرصت بیشتری نداشتند تا دنبال این کار بروند یک ماه از راهیان نور 95 گذشته بود که محمد به درجه شهادت نائل شد ولی امسال فضای متفاوتی حاکم شد مسؤولان لشکر 25 کربلا دست به دست هم دادند تا یادمان هفت‌تپه را به صورت دیگری برنامه‌ریزی کنند تا زائران وارد این مکان شوند.

وی افزود: جلسات مختلفی که برگزار شد پیشنهاداتی  مبنی بر حضور شهیدان گمنام ارائه شد که بالاخره پیگیری‌ها جواب داد و خداوند توفیق داد تا این مکان معطر به شهیدان خوشنام شود و  یک مقدار ته دل‌مان آرام گرفت تا با عطر وجود خود این مکان را معطر کنند.

برادر شهید بلباسی خاطرنشان کرد: قرار شد این شهیدان خوشنام  در حسینیه یادمان هفت‌تپه باشند و  دو ساعت قبل از سال تحویل تشییع و در همان تدفین شوند.

وی می‌گوید: مازندرانی‌ها نیز برای اینکه بتوانند جان‌فشانی‌ها و رشادت‌های رزمندان را برای نسل جوان به تصویر بکشند و هم اینکه خودشان از این مکان تجدید خاطره کنند در حال احیای یادمان هفت‌تپه هستند که امیدواریم هرچه سریع‌تر با یاری مسؤولان به نتیجه برسد.

*هفت‌تپه عقبه لشکر ۲۵ کربلا در زمان دفاع مقدس بود

معاون اجرایی لشکر ۲۵ کربلا نیز در این‌باره به خبرنگار فارس، گفت: هفت‌تپه عقبه لشکر ۲۵ کربلا در زمان دفاع مقدس بود تا قبل از اینکه لشکر ۲۵ کربلا در این منطقه مستقر شود رزمندگان در آنجا بودند و این پراکندگی باعث شد فرماندهان ما به فکر ساخت مکانی باشند که همه را در یک نقطه متمرکز کنند و آنجا بتوانند مدیریت و آموزش لازم را برای ماموریت‌ها داشته باشند.

روح الله صادقی بیان کرد:  از سال ۱۳۶۳ رزمندگان در این مکان مستقر شدند که از استان‌های شمالی به سمت مناطق عملیاتی جنوب می‌آمدند آموزش لازم را می‌دیدند و از همین مکان به مناطق عملیاتی اعزام می‌شدند چرا که این مکان عقبه ما در خط مقدم هم محسوب می‌شد و در بمباران‌ها چندین شهید دادیم که در عملیات کربلای چهار بود که سردار شیرسوار شهید شدند همچنین مقام معظم رهبری در سال ۱۳۶۷ در این مکان حضور یافتند و ۴۸ ساعت در این منطقه مستقر شدند.

وی با بیان اینکه بعدها که بحث راهیان نور به‌وجود آمد یک مطالبه استانی مطرح شد، اضافه کرد: با تلاش‌ها و پیگیری‌های فراوان در سال 92 این امر محقق شد و توانستیم یادمان هفت‌تپه را برپا کنیم که امسال پنجمین سالی است که این یادمان برپا می‌شود.

معاون اجرایی لشکر ۲۵ کربلا یادمان هفت تپه  با اشاره به اینکه در این زمینه شهید محمد بلباسی دغدغه‌های بسیاری داشتند به‌طوری‌که در زمان دانشجویی ایام اعتکاف را در سنگر رزمندگان به همراه دانشجویان می‌گذراندند، افزود: جدیت این روند نسبت به گذشته بیشتر شد و امسال با تدبیر زیاد ستاد پشتیبانی مردمی هم شکل گرفته است.

صادقی با اعلام اینکه بحث دو شهید گمنام با پیگیری ستاد پشتیبانی مطرح بوده که قرار است اینجا میزبان این دو شهید با حضور یک‌هزار نفر از زائران باشیم، اضافه کرد: تاکنون در سه شیفت ۶۰ خادمان داشتیم که در مجموع تعداد خدام  ما 100 نفر است و برای ایام عید نیز برنامه‌ریزی‌هایی در حال بررسی است تا بتوانیم نخستین یادمان هفت‌تپه و یادمان پنج شهید خادم هفت‌تپه را به نحو احسن برگزار کنیم.

*ضرورت اهتمام مسؤولان برای تبدیل هفت‌تپه به یادمان ملی

وی تصریح کرد: هفت‌تپه ۶ هزار و ۵۰۰ هکتار وسعت دارد برای اینکه اینجا تبدیل به یادمانی ملی شود همت مسؤولان را می‌طلبد که با حضور شهدای گمنام که مهمان ما هستند با بهترین امکانات و کیفیت میزبان باشیم و این منطقه را از مظلومیت درآوریم .

معاون اجرایی لشکر ۲۵ کربلا با تأکید بر اینکه اگر همه پای کار بیایند در کمترین زمان به بهترین نتیجه می‌رسیم، خاطرنشان کرد: بنا بر روایت‌ها تعداد شهدای هفت تپه از ۲۴ تا ۸۴ متغیر بوده اما ۴۷ نفر برای ما ثابت شده است‌ که از تمام سطح کشور و از گردان‌های مختلف حضور دارند.

صادقی یادآور شد: بیش از ۴ هزار تن از رزمندگان شهید از هفت تپه اعزام شدند و بیش از ۲۰۰ هزار جانباز پا روی این خاک گذاشتند و ما باید ادامه دهنده راه و هدف شهدا باشیم.

وی یادآور شد: از برنامه‌های در دستور کار در زمان سال تحویل که مقارن با شهادت امام هادی (ع) است بحث نخستین سالگرد شهدای هفت‌تپه و پنج شهید خادم این مکان مقدس است.

به گزارش فارس، بی‌تردید این قبیل اقدامات آغازگر تغییر و تحول در دانش آموزان و نسل جوان جامعه می‌تواند باشد تا بتوانیم فرهنگ ایثار و شهادت را برای آنان به تصویر بکشیم و همچنین با توجه به تلاش دشمنان در بحث جنگ نرم و فرهنگی  ضرورت چنین اقداماتی بیش از گذشته احساس می‌شود تا نسل جوان جامعه نیز از فرهنگ اصلی ما دور نمانند.

انتهای پیام/86034/ج

نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
مهمترین عناوین

کیمیا سامانه