حجت الاسلام کرمی در گفت‌وگو با فارس:

ورود برخی افراد به دانشگاه تهران در اغتشاشات اخیر برای ایجاد ناآرامی/ مدیریت ماجرا با همکاری مسئولان دانشگاه، نهاد رهبری و دانشجویان

شناسه خبر: OTEzODU /

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه تهران گفت: کسانی که در زمان اغتشاشات اخیر در داخل دانشگاه تهران دست به اقدامات هنجارشکنانه زدند، دانشجو نبودند و چه بسا اگر تدبیر بهتری شده بود این افراد به دانشگاه راه پیدا نمی‌کردند.

تنکابن24، حجت‌الاسلام کرمی مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه تهران در گفت وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس،درباره اغتشاشات اخیر در برخی از نقاط کشور و ناآرامی‌هایی که در پی آن در دانشگاه تهران صورت گرفت، گفت: ما مردم فهیمی داریم و واقعا این افتخاری بزرگ برای کشور ما است و اگر عده‌ای بخواهند در امور کشور اختلالی ایجاد کنند، مردم خیلی سریع ورود پیدا کرده و در مقابل اختلالگران می‌ایستند و در این رابطه انتظار از دانشگاه‌ بیشتر است.

وی افزود: اتفاقاتی که اخیرا در کشور رخ داد منشاء دانشگاهی نداشت و از دانشگاه‌ها برنخواسته بود، به همین دلیل در دانشگاه ها هم هیچ اتفاق خاصی رخ نداد. از دانشگاه تهران هم برای لحظاتی صداهایی به بیرون از کشور مخابره شد و این هم به این دلیل بود که این دانشگاه در نزدیکی میدان انقلاب واقع شده بود.

کرمی تصریح کرد: کسانی که در داخل دانشگاه دست به اقدامات هنجارشکنانه در آن زمان زدند، دانشجو نبودند و چه بسا اگر تدبیر بهتری شده بود این افراد به دانشگاه راه پیدا نمی‌کردند.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه تهران در خصوص دستگیری تعدادی از دانشجویان در زمان اغتشاشات اخیر هم تاکید کرد: اولا در داخل دانشگاه هیچ کسی دستگیر نشد و همه افرادی که دستگیر شدند در بیرون دانشگاه بودند و البته تعداد افرادی که در این رابطه بازداشت شدند را وقتی نگاه می‌کنیم می‌بینیم تعداد کمی از آنها دانشجو هستند و بیشتر کسانی بودند که می‌خواستند در کشور التهاب ایجاد کنند.

وی گفت: با تدبیری که صورت گرفت و همچنین با هماهنگی میان مسئولان دانشگاه، نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه و همچنین تشکل‌های دانشجویی، این موضوع سریعا در دانشگاه خنثی شد و تاثیر آن در تمام کشور هم مشاهده شد.

کرمی اظهار داشت: در آن زمان بیش از 500 دانشجو به صورت داوطلبانه در مقابل سردر دانشگاه جمع شدند و اجازه ندادند تا افرادی که قصد ایجاد ناآرامی دارند وارد دانشگاه شوند، رسانه ها هم به خوبی این موضع را مدیریت کردند و ماجرا به سرعت جمع شد. 

وی گفت: اغتشاشات اخیر منشاء دانشگاهی نداشت، مدیریت و بدنه دانشگاه هم با این ماجرا همراهی نکردند و در کل این موضوع باعث شد تا اغتشاش به دانشگاه راه پیدا نکند و به سرعت هم جمع شود.

انتهای پیام/

نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
مهمترین عناوین

کیمیا سامانه