مشاور وزیر نیرو در امور ایثارگران:

90 درصد روستاهای کشور آب سالم دارند/ پروژه‌های وزارت نیرو باید به نام شهدا نامگذاری شود

شناسه خبر: OTEzODM /

مشاور وزیر نیرو در امور ایثارگران گفت: در حال حاضر هیچ شهری بدون آب سالم نیست و حدود 90 درصد روستاهای کشور آب سالم دارند.

تنکابن24 به نقل از خبرگزاری فارس از بیرجند، سیدیعقوب مرادی صبح امروز در آیین تجلیل از ایثارگران شرکت‌های صنعت آب و برق خراسان‌جنوبی، اظهار داشت: وزارت نیرو 530 شهید تقدیم انقلاب کرده است.

مشاور وزیر نیرو در امور ایثارگران با اشاره به شعار استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی، گفت: شاید در اوایل حرکت انقلاب تنوع شعارها زیاد بود ولی این شعار با نزدیکی به زمان پیروزی بیشتر شنیده می‌شد.

مرادی افزود: مفهوم استقلال ایستادن روی پای و آزادی، آزاد بودن در اندیشه‌ها، اعتقادات و انتقادات و صحبت‌هایمان است.

وی با بیان اینکه امسال وارد چهلمین سال پیروزی انقلاب شدیم و در عامه آن را سن پختگی می‌دانند، اضافه کرد: بنابراین باید به این سمت برویم که در مدیریت کلان و پایه تصمیمات درست گرفته و هدف‌گذاری‌های مناسب داشته باشیم.

مشاور وزیر نیرو در امور ایثارگران با بیان اینکه ما باید به داشته‌های خود افتخار و در نداشته‌های خود تدبیر نماییم، تصریح کرد: یکی از اهداف دشمن ناامید کردن مردم از اهداف، برنامه‌ها و آرمان‌ها است.

مرادی افزود: شعار استقلال برای خوداتکایی به خودمان بوده و استقلال به سادگی صورت نمی‌گیرد و نیازمند تلاش است.

وی گفت: نباید تنها کاستی‌ها نشان داده شود و نباید زحمات زیادی که در این انقلاب کشیده شده را نادیده بگیریم.

مشاور وزیر نیرو در امور ایثارگران با بیان اینکه ظرفیت تولید برق قبل از  انقلاب 7 هزار مگابایت بود که در حال حاضر 11 برابر شده و به 5 کشور صادر می‌شود، یادآور شد: در حال حاضر هیچ شهری بدون آب سالم نداریم و حدود 90 درصد روستاهای کشور آب سالم دارند.

مرادی ادامه داد: وزارت نیرو به سرعت وارد تکنولوژی‌های نو شده به طوری که وزیر نیرو تاکید به وارد کردن انرژی‌های نو است.

وی افزود: متأسفانه این زحمات نادیده گرفته می‌شود و کاستی‌ها را بزرگ می‌کنند و تمام عملکرد و زحمات مسؤولان را زیر سؤال می‌برند.

مشاور وزیر نیرو در امور ایثارگران هدف اصلی دشمن را مأیوس کردن مردم دانست و گفت: دلیل این امر تأثیر کشور در جهان و منطقه بوده چون ایران تصمیم‌گیر شده و معادلات جهان بدون تصمیم‌گیری ایران غیرممکن است.

مرادی ادامه داد: دشمنان به دنبال این هستند مغز جریان مقاومت که ایران است را نابود سازند.

وی به قدرت نظامی کشور اشاره کرد و گفت: خود دشمن مات و مبهوت در این قدرت نظامی ایران مانده‌اند.

مشاور وزیر نیرو در امور ایثارگران اضافه کرد: کشور ما در این 40 سال هر روز دوران حساسی را گذرانده ولی دوران کنونی و پیش‌رو حساس‌تر بوده چون رفتار مخالفان ما فرق کرده و به دنبال ایجاد فتنه در داخل کشور هستند و این نشان می‌دهد که اتاق فکر دشمن یک لحظه آرام نیست.

مرادی ادامه داد: مردم ایران مانند اقیانوسی آرام بوده و هر کجا لازم باشد قدرت خود را به  رخ جهان می‌کشند و در راستای آبادانی کشور تلاش می‌کنند.

وی با بیان اینکه محرومیت به معنای دوری فاصله تا مرکز کشور نبوده بلکه محرومیت آن بوده که فقر فرهنگی داشته باشیم که خراسان‌جنوبی در عرصه‌های مختلف کشاورزی، صنعت، فرهنگ سرآمد است، گفت: مردم با ایمان و اخلاص مهم‌ترین سرمایه این استان است.

مشاور وزیر نیرو در امور ایثارگران به گرامیداشت روز شهید اشاره کرد و یادآور شد: در این روز  مسؤولان باید یک حرکت نمادین تجلیل از شهدا و ایثارگران را داشته باشند چرا که مقام معظم رهبری فرمودند که بزرگداشت شهدا کمتر از شهادت نبوده و باید برای خانواده شهدا عزت قائل شویم و نسل جوان باید بدانند که این آرامش کشور به برکت خون شهدا است.

مرادی ادامه داد: یکی از راه‌های حفظ نظام کار کردن و ترویج فرهنگ شهادت است.

وی افزود: در همین راستا باید پروژه‌های وزارت نیرو به نام شهدا نامگذاری شود، راهیان‌نور رونق بیشتری یابد، سرکشی از خانواده شهدا و در انتقال فرهنگ دوران دفاع مقدس در بین جوانان تنها به ذکر خاطره از این دوران نپردازیم بلکه باید از تمام بخش‌های آن برای مراحل زندگی الگوبرداری نماییم.

در طول تاریخ ایران ده‌ها بار درگیر جنگ شده و هر بار قسمتی از این خاک جدا می‌شد و همین افتخار بس که بعد از هشت سال در دوران دفاع مقدس حتی یک ذره از این خاک به بیگانگان داده نشد و باید این امور مستندسازی و به نسل‌های آینده منتقل شود و باید این مفاخر حفظ شود.

انتهای پیام/ج/

نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
مهمترین عناوین

کیمیا سامانه