امام‌جمعه شهرستان تنکابن:

در رساندن جامعه به عدالت عقب‌مانده هستیم

شناسه خبر: OTEyNjE /

امام‌جمعه شهرستان تنکابن فلسفه ارسال همه‌ی انبیا و اسلام را رساندن جامعه به عدالت دانست و گفت: پیشرفت در عرصه‌های مختلف به معنای واقعی کلمه رخ داده است اما در زمینه عدالت عقب‌مانده هستیم و باید از خدا و مردم عذرخواهی کنیم.

به گزارش تنکابن24، حجت‌الاسلام عبدالعلی پوراکبر در یازدهمین جلسه شورای اداری شهرستان تنکابن با محکوم کردن جنایت افرادی که خود را دراویش معرفی می‌کنند، اظهار کرد: به‌راحتی نمی‌شود از کنار سکوت‌های این‌گونه جنایات گذشت. نمی‌دانیم چه عاملی است که بعضی از جریانات در این‌گونه حوادث سکوت می‌کنند.

 

وی با اشاره به سخنان اخیر مقام معظم رهبری در جمع مردم تبریز و آذربایجان، عنوان کرد: سخنان اخیر رهبر فرزانه انقلاب جمع‌بندی از ۴۰ سال گذشته و بررسی ضعف‌ها، افت‌ها، اشکالات وظایف آینده بود و ضمن قدردانی از مردم به خاطر خلق حماسه بیاد ماندنی ۲۲ بهمن امسال، از دولت و وزیر خارجه نیز برای خدمات و مواضع محکمشان در مقابل استکبار جهانی که این‌چنین انقلابی ماندند، تشکر کردند.

 

امام‌جمعه تنکابن با بیان اینکه رهبر انقلاب همواره در کنار تقدیرها، هشدارها و انتقادات مهمی نیز نسبت به عملکرد مسئولین دارد، متذکر شد: یکی از مهم‌ترین هشدارهای حضرت آقا در مورد اصل رسالت انقلاب یعنی رعایت عدالت است.

 

این مسئول فلسفه ارسال همه‌ی انبیا و اسلام را رساندن جامعه به عدالت عنوان کرد و یادآور شد: پیشرفت در عرصه‌های مختلف به معنای واقعی کلمه رخ داده است اما درزمینهٔ عدالت عقب‌مانده هستیم و باید از خدا و مردم عذرخواهی کنیم.

 

پوراکبر کسب موفقت یا عقب‌ماندگی در عدالت را نتیجه‌ی عملکرد همه‌ی مسئولین دانست و خاطرنشان کرد: مردم دِین خود را ادا کرده‌اند و این ما مسئولین هستیم که باید عقب‌ماندگی‌ها را جبران کنیم.

 

وی با انتقاد از اینکه متأسفانه خیلی‌ها امروز آرمان‌های انقلاب را ندارند، تصریح کرد: روی کار بودن آدم‌های با سابقه انقلابی اما عوض‌شده از خط و راه انقلاب به معنای ارتجاع است و این دومین موضوعی است که مقام معظم رهبری نگران آن هستند.

 

امام‌جمعه تنکابن اضافه کرد: سومین مسئله‌ای که مقام معظم رهبری نگران آن هستند، اشرافی‌گری و بی‌توجهی مسئولان به مستضعفان است.

 

حجت‌الاسلام پوراکبر در پایان با بیان اینکه همه انقلاب‌های شناخته‌شده در سال‌های ابتدایی به این آفات دچار می‌شوند، گفت: انقلاب ما باصلابت به کار خود ادامه می‌دهد.

 

نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
مهمترین عناوین

کیمیا سامانه