نائب رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران اعلام کرد

ساماندهی دستفروشان با برداشت از اعتبار رفع سد معبر

شناسه خبر: OTEyMTk /

نائب رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران گفت: بخشی از هزینه‌های پیمانکاران سازمان رفع سد معبر را برای ساماندهی و بهسازی به روش تشویقی برای دستفروشان صرف کنیم.

تنکابن24 به نقل از خبرنگار اجتماعی فارس، الهام فخاری در چهل و هفتمین جلسه شورای شهر تهران افزود: خدمت جدید در برنامه پهنه سامانه فعالیت شهر کد 31100 برای حمایت از تشکل‌های اجتماعی و تعاونی با موضوع «ساماندهی شرایط دستفروشی و بساط گستری در راستای کاهش عرصه‌های دستفروشی در گذرهای شهری» پیشنهاد می‌کنیم و اختصاص بخشی از اعتبار رفع سد معبر با شماره طبقه بندی 31102 به عنوان ردیف جدید باشد و مبلغ پیشنهادی ما هم 30میلیارد ریال است.
به گفته وی؛ برای جایگزین کردن روش‌های حذفی، تنبیهی و خشن بخشی از آن هزینه را به روش تشویقی به ساماندهی شرایط برای کم کردن از زمینه‌ و فضاهای منازعات شهری اختصاص دهیم.
فخاری با بیان این که ردیف پیشنهادی دستمزد سازمان رفع سدمعبر هم نیست، تاکید کرد: «این پیشنهاد در هزینه‌های پیمانکاری است. موضوع این است که به جای روش‌های خشن‌ و تنبیهی برای ساماندهی شهر روش‌های سازنده در پیش بگیریم، با روش‌های گذشته تاکنون آن سامانی که مردم انتظار داشتند به نحو مطلوب اتفاق نیفتاده است. مبلغ 30میلیارد ریال یک درصد از هزینه‌هاست که می‌تواند صرف ساماندهی و بهسازی به روش تشویقی دستفروشان گردد، آنهم در محدوده‌ها و محیط‌هایی که رقابت منفی حرفه‌ای و اقتصادی با کسبه و پرداخت‌کنندگان مالیات هم ایجاد نشود.
این پیشنهاد با 17رای موافق و 2 رای مخالف به تصویب اعضای شورای شهر تهران رسید.

انتهای پیام/

نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
مهمترین عناوین

کیمیا سامانه