بخشدار مركزي نكا خبر داد

اختصاص 6 ميليارد ريال اعتبار براي توسعه زيربنايي روستايي نكا

شناسه خبر: OTE0NzI /

بخشدار مركزي نكا از اختصاص 64 ميليارد ريال اعتبار براي توسعه زيربنايي روستايي نكا خبر داد و گفت: اين اعتبارات در بخش تسريع در ساخت سالن ورزشي ميان‌گاله، آب‌رساني به روستاي كلبستان و روكش آسفالت چناربن ـ نداف‌خيل به حسين‌آباد ـ طوس‌كلا تخصيص يافته است.

تنکابن24، عقیل محمودی‌سفیدکوهی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان نکا اظهار کرد: اختصاص اعتبارات توسعه زیربنایی روستایی نکا، با پیگیری‌های فرماندار نکا و از سوی معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم کشور به روستاهای بخش مرکزی تخصیص یافته است.

وی افزود: برای آب‌رسانی به روستای کلبستان یک میلیارد ریال و برای روکش آسفالت چناربن ـ نداف‌خیل به حسین‌آباد- طوس‌کلا سه میلیارد ریال از سوی معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم کشور اختصاص یافته است تا شاهد توسعه بیشتر در این بخش باشیم.

بخشدار مرکزی نکا اضافه کرد: برای تسریع در ساخت سالن ورزشی میان‌گاله در بخش مرکزی نکا هم 2 میلیارد ریال اعتبار تخصیص یافته است که در آینده‌ای نزدیک شاهد بهره‌برداری از این پروژه خواهیم بود.

وی همچنین با اشاره به خدمات انجام شده در بخش راه گفت: از سال گذشته تاکنون در بخش راه روستایی بخش مرکزی تلاش‌های مختلفی انجام شده است که از جمله راه ارتباطی طوس‌کلا به شهاب‌الدین از جمله نیازهای مهم مردم منطقه بوده است که در مراحل پایانی زیرسازی و آسفالت است.

محمودی‌سفیدکوهی بیان کرد: عملیات راه روستایی طوس‌کلا به حلم‌سر در شهرستان نکا هم از دیگر نیازهای مردم منطقه برای تردد و داد و ستد بود که با همکاری فرمانداری میاندرود در دست انجام است.

وی همچنین با اشاره به وجود مشکلات کمبود آب در روستای کلبستان، خاطر نشان کرد: این مشکل از جمله مشکلات مهم این منطقه بود که اکنون با تخصیص اعتبارات شاهد تسریع در عملیات خواهیم بود.

بخشدار مرکزی نکا ادامه داد: تخصیص یک‌میلیارد ریالی معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم کشور با پیگیری‌های فرماندار نکا برای آب‌رسانی روستای کلبستان بخش مرکزی نکا برای کمک به توسعه زیربنایی و آب‌رسانی روستا تخصیص یافت و به زودی شاهد بهره‌برداری این پروژه خواهیم بود.

* بازارچه‌های صنایع دستی و بومی راهی برای توسعه اقتصادی روستاها

محمودی‌سفیدکوهی در ادامه با اشاره به تلاش برای راه‌اندازی بازارچه صنایع دستی بومی و محلی، محلی برای نمایش فرهنگ بومی اصیل منطقه گفت: بازارچه‌های صنایع دستی و بومی راهی برای توسعه اقتصادی روستاها است که با قوت در حال پیگیری و اقدام است.

وی بیان کرد: طرح تعاونی بانوان روستای نوذرآباد با هدف توسعه اقتصادی و رونق اشتغال از جمله طرح‌های روستایی برای اشتغال است که در حال پیگیری است.

بخشدار مرکزی نکا افزود: تلاش داریم تا با استفاده حداکثری از ظرفیت و منابع داخلی، توجه به مدیریت مصرف و کنترل مهاجرت از روستاها به شهرها، ماندگاری در روستاها را افزایش داده و از ظرفیت‌های داخلی برای توانمندسازی روستا استفاده شود.

این مسؤول ایجاد اشتغال پایدار، رونق اقتصادی و بهبود وضعیت معیشتی روستائیان ازجمله برنامه‌های مهم دولت در روستاها دانست و یادآور شد: شوراها و دهیاران باید با تعامل و همکاری کمک‌کار ما برای رسیدن به این اهداف بلندمدت باشند.

محمودی‌سفیدکوهی افزود: توانمندسازی اقتصادی مردان و زنان روستایی و به تبع آن رشد و ارتقای اقتصادی و درآمدی در روستاها از مسائل مهم برای افزایش ماندگاری در روستاها و جلوگیری از مهاجرت به شهرها است.

وی گفت: برای این منظور و توسعه و پیشرفت روستاها، در سال‌‌های اخیر برنامه‌ریزی مدونی برای عمران، آبادانی، اشتغال و اقتصاد پایدار انجام شده و در دست انجام است.

انتهای پیام/86002/ج

نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
مهمترین عناوین

کیمیا سامانه