نرخ طلاق در مازندران رو کاهش است

شناسه خبر: OTAwNTg /

معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استاندار مازندران گفت : در حال حاضر نرخ طلاق در کشور 2.3 در هزار نفر است و این آمار در مازندران از 2.5 به 2.4 در هزار نفر کاهش یافته و این روند نزولی همچنان ادامه دارد.

تنکابن24 به نقل از ایرنا، علی یونسی روز چهارشنبه در جلسه کارگروه فرهنگی - اجتماعی با موضوع کنترل و کاهش طلاق و افزایش ازدواج در شهرستان تنکابن افزود : با اقدامات صورت گرفته در این استان آمار طلاق در 10 شهرستان رو به کاهش است و در 10 شهرستان دیگر نیز رشد طلاق متوقف شده است.
وی اظهار داشت : در این استان تنها 12 درصد پرونده ها در حوزه طلاق به سازش ختم می شود و باید تلاش کنیم این رقم حداقل به 50 درصد افزایش یابد.
یونسی با بیان اینکه دولت تدبیر و امید تنها دولتی بعد از انقلاب بود که به مسائل اجتماعی و فرهنگی پرداخت و برای آن ردیف اعتباری در نظر گرفت ، خاطرنشان کرد : برای موفقیت در این زمینه باید همدلی و هم افزایی را در بین دستگاه های اجرایی مرتبط افزایش داد و از هر گونه اقدام جزیره ای خودداری نمود.
وی تصریح کرد : باید تعداد فرزندان طلاق و علت آن در مدارس استان مشخص شوند تا نسبت به پیشگیری آن اقدامات موثری صورت گیرد.
به گفته معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استاندار مازندران ، برگزاری همایش های خانواده های موفق و زوج های خوشبخت ، استفاده از فضای مجازی و رسانه های جمعی می تواند در کاهش طلاق در جامعه تاثیر گذار باشد.
وی یادآور شد : برگزاری کلاس های مشاوره خانواده با محوریت مساجد و مراکز فرهنگی می تواند خانواده ها را با معضل طلاق و آسیب های پیش روی آن آشنا نماید و باید در این زمینه تلاش بیشتری صورت گیرد.
فرماندار ویژه تنکابن نیز در این جلسه به کاهش آمار طلاق در این شهرستان اشاره کرد و افزود : در سال 95 تعداد 611 مورد طلاق در تنکابن به ثبت رسید که این آمار در ده ماهه سال جاری به 380 مورد کاهش یافته است.
سید امیر حسینی جو اظهار داشت : از این 380 مورد طلاق صورت گرفته ، تنها 263 مورد مربوط به تنکابن بود و مابقی از سایر شهرستانها بودند.
وی با بیان اینکه مسائل اجتماعی و فرهنگی زیربنای توسعه متوازن و پایدار در کشور هستند ، خاطر نشان کرد : هرگونه تلاش، وقت گذاشتن و هزینه کرد در این حوزه ها سرمایه گذاری درازمدت در کشور محسوب می شود که فواید آنی و آتی زیادی برای کشور به ارمغان می آورد.
به گفته حسینی جو ، در سال های گذشته شهرستان تنکابن فاقد دفتر طلاق بود که با پیگیری های صورت گرفته این دفتر از اواخر اردیبهشت ماه سال جاری کار خود را آغاز نمود.
وی یادآور شد : متاسفانه یکی از مشکلات اساسی در کشور این است که مسائل اجتماعی به موضوعات سیاسی ربط داده می شود که کاری اشتباه است و باید از آن پرهیز نمود تا مشکلات در حوزه فرهنگی و اجتماعی به حداقل برسد.

نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
مهمترین عناوین

کیمیا سامانه