رئیس انجمن صنفی کارفرمایی معاینه فنی مازندران:

مالکان خودرو دریافت گواهی معاینه فنی را به آخر سال موکول نکنند

شناسه خبر: OTA4MzU /

رئیس انجمن صنفی کارفرمایی معاینه فنی مازندران با اشاره به ازدحام مراجعه‌کنندگان در روزهای پایانی سال برای دریافت گواهی معاینه فنی خودرو، گفت: مالکان خودروها این امر را به‌روزهای آخر سال نکشانند.

تنکابن24 به نقل عصرساری، محمدرضا جعفریان با اشاره به ازدحام مراجعه‌کنندگان در روزهای پایانی سال برای دریافت گواهی معاینه فنی خودرو، اظهار کرد: خودروهای پلاک شخصی بعد از چهار سال و خودروهای عمومی بعد از یک سال از سال ساخت آنان ملزم به اخذ گواهی معاینه فنی خودرو هستند و مالکان خودروها این امر را به‌روزهای آخر سال نکشانند.

وی با بیان اینکه براساس قانون هوای پاک برای معاملات خودرو و تعویض پلاک داشتن گواهی معاینه فنی معتبر الزامی است، اظهار کرد: خودروهای دوگانه‌سوز (CNG) کارخانه‌ای و غیر کارخانه‌ای باید علاوه بر اخذ گواهی معاینه فنی بنزینی، حتماً نسبت به اخذ گواهی معاینه فنی CNG با مراجعه به مراکز معاینه فنی اقدام کنند در غیر این صورت بعد از اتمام مهلت سه‌ ماهه از زمان اخذ گواهی بنزینی، گواهی معاینه فنی ابطال خواهد شد.

رئیس انجمن صنفی کارفرمایی معاینه فنی مازندران با اشاره به وضعیت خودروهای مردودی، خاطرنشان کرد: خودروهای مردودی تا 15 روز بعد از مراجعه اول صرفاً باید به همان مرکز اولیه مراجعه کنند.

این مسئول به تمهیدات روزهای پایانی سال و جلوگیری از ازدحام مراجعه‌کنندگان در مراکز معاینه فنی خودرو مازندران اشاره کرد و افزود: احتمال خرابی تجهیزات مکانیکی و الکترونیکی خطوط مکانیزه دور از ذهن نیست و در صورت بروز چنین مشکلی در مراکز تک خطه، موجب سرگردانی ارباب‌رجوع، درگیری و بلاتکلیفی ارباب‌رجوع و مرکز می‌شود، لذا با نصب خط دوم در این مراکز ضمن جلوگیری از بروز مشکلات مذکور، تکریم ارباب‌رجوع هم رعایت شود.

جعفریان با تأکید بر رعایت حق و تکریم ارباب‌رجوع از مسئولان استان خواست دستوری صادر کنند تا نسبت به رسیدگی درخواست‌های مکرر مراکز تک خطه موجود برای صدور مجوز افزایش خط اقدامات لازم به عمل آید تا در صورت بروز موارد پیش‌گفته پاسخگو ارباب‌رجوع باشند.

نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
مهمترین عناوین

کیمیا سامانه