مدیرعامل برق منطقه‌ای مازندران اعلام کرد

صنعت ساختمان بزرگ‌ترین مصرف‌کننده برق/ طرح تبادل انرژی با ترکمنستان

شناسه خبر: OTA3NzA /

مدیرعامل برق منطقه‌ای مازندران و گلستان با اعلام اینكه صنعت ساختمان کشور بزرگ‌ترین مصرف‌کننده برق کشور است، گفت: 52 درصد پیک مصرف برق به ساختمان‌ها اختصاص دارد.

تنکابن24 به نقل از بلاغ، حسین افضلی در همایش ملی مهندسان برق ساختمان سراسر کشور در بابلسر درباره اقدامات انجام‌شده برای این همایش، اظهار کرد: این همایش زمینه اعتلای جایگاه رفیع صنعت برق را فراهم کرده و زمینه تبادل اطلاعات علمی و فنی و آخرین دستاوردها و تجربیات مهندسان سراسر کشور را فراهم می‌آورد.

وی با اشاره به استقبال مناسبی که از همایش شده است، افزود: این موضوع نشان‌دهنده توجه به مباحث انرژی در کشور است و می‌تواند زمینه‌ساز استفاده بهینه از این انرژی را فراهم کند.

مدیرعامل برق منطقه‌ای مازندران و گلستان با اعلام اینكه صنعت ساختمان کشور بزرگ‌ترین مصرف‌کننده برق کشور است، افزود: 52 درصد پیک مصرف برق به ساختمان‌ها اختصاص دارد.

این مسئول اضافه کرد: با توجه به ظرفیت بالای مصرف برق ارتقا دانش مهندسی و کسب آگاهی از آخرین یافته‌ها در صنعت برق و پرداختن به مقوله مصرف در ساختمان و جلوگیری از هدر رفت انرژی نیاز جدی در کشور است.

افضلی با اعلام اینکه اگرچه کشور ما در حوزه انرژی منابع بسیار مناسبی در اختیار دارد، گفت: استفاده نادرست از منابع در اختيار خسارت‌های جبران‌ناپذیری به کشور تحمیل می‌کند.

وی با تأکید بر کاهش مصرف برق، افزود: بسیاری از کشورها به دنبال کاهش شدت مصرف انرژی و افزایش بهره‌وری هستند و ما هم باید در این حوزه به‌صورت مناسب ورود پیدا کرده و طرح استفاده بهینه از این انرژی در برنامه کاری ما قرار گیرد.

مدیرعامل برق منطقه‌ای مازندران و گلستان خاطرنشان کرد: در حال حاضر صنعت برق مازندران و گلستان از راه شبکه گسترده شامل خطوط و پست‌های انتقال فوق توزیع که با همه استان‌های مجاور و حتی کشور ترکمنستان طرح تبادل انرژی را در برنامه کاری خود دارد در حال حاضر برق بیش از دو میلیون مشترک را تأمین می‌کند.

افضلی در پایان گفت: برای تأمین منابع مالی بر مبنای سیاست اقتصاد مقاومتی اقداماتی مناسبی برای بهره‌مندی از منابع خارجی در قالب فاینانس کشور چین و استفاده از تسهیلات بانک اکو انجام‌شده است.

نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
مهمترین عناوین

کیمیا سامانه