سخنگوی کمیسیون کشاورزی مجلس:

برداشت از صندوق توسعه ملی برای حل مشکل پسماند منتفی نشد/ دولت مراحل اخذ مجوز را سریع‌تر طی کند

شناسه خبر: OTA3Njk /

سخنگوی کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی گفت:‌ برداشت ازصندوق توسعه ملی برای حل مشکل پسماند منتفی نشده است.

تنکابن24 به نقل از بلاغ، علی‌محمد شاعری با اعلام اینکه برداشت از صندوق توسعه ملی برای مدیریت پسماند در کشور منتفی نشده است، اظهار کرد: دولت در لایحه بودجه سال 97 بدون اخذ مجوزهای لازم از مراجع ذی صلاح، پیشنهاد برداشت از صندوق توسعه ملی مبلغی به میزان 2 میلیارد دلار برای مدیریت پسماند را داد، این درحالی است که برای برداشت 2 میلیارد دلار از صندوق توسعه ملی باید مجوزهای لازم اخذ می شد.

وی افزود:‌ منتظر هستیم برداشت از صندوق توسعه ملی مراحل اخذ مجوز را تا پایان بررسی لایحه بودجه در مجلس را برای حل مشکلات پسماند به عنوان یک مشکل ملی طی کند، برداشت از این صندوق برای حل مشکل پسماند منتفی نشده و دولت باید هرچه سریعترمراحل اخذ مجوز را برای اختصاص این 2 میلیارد دلار طی کند.

نماینده مردم بهشهر، نکاء و گلوگاه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه استفاده از اعتبارات دیگری منهای صندوق توسعه ملی چشم انداز روشنی ندارد، گفت: دولت درلایحه بودجه دو اولویت را مورد توجه قرار داده که این مسائل حل مشکل آب و دیگری مشکلات محیط زیستی است، اما درتبصره های پیشنهادی دولت در لایحه هیچ توجهی به آب و محیط زیست نشده است.

نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
مهمترین عناوین

کیمیا سامانه