مردم تنکابن چله‌ای تماشایی از 22 بهمن رقم زدند

شناسه خبر: OTA1NjE /

جشن 40 سالگی انقلاب با حضور اقشار مختلف مردم شهرستان تنکابن تماشایی رقم خورد.

به گزارش تنکابن24، در 22 بهمن 1357، تاریخ نهضت اسلامی مردم ایران به رهبری امام خمینی (ره) به نقطه عطف خود رسید و سرانجام مبارزات مردم مسلمان به بار نشست و پادشاهی 2500 ساله و ظلم و استبداد بیش از 50 ساله رژیم پهلوی در ایران، ریشه كن شد و به خواست الهی حكومت جمهوری اسلامی تأسیس شد.

 

در 22بهمن امروز، جشن 40 سالگی انقلاب با حضور اقشار مختلف مردم شهرستان تنکابن به کوری دشمنان، تماشایی رقم خورد.

 

فقط نیم ساعت به آغاز مراسم باقی مانده بود، اما قشرهای مختلف با اشتیاق و عجله به سمت وعده‌گاه در حرکت بودند، اطراف را که نظاره می‌کردم همه بودند...همه‌ی همه اینبار آمده بودند...انگار این دفعه موضوعی مهم‌تر از این وجود ندارد....

 

 

کار و درس و مشغله و... همه‌چیز به کنار رفته و فرد فرد این جامعه، این پیکره‌ی اصلی تشکیل‌دهنده نظام، می‌آیند تا باری دیگر خونی تازه به رگ‌های انقلاب سال 57 وارد کنند.

در میدان شیرودی جوانان نسل سوم و چهارم انقلاب دیده می‌شوند که با پلاکاردهای متفاوت حرف خود را نشان می‌دهند، تلالویی خاص در چشمانشان موج می‌زند.... آنان می‌دانند که کاری بزرگ توسطشان در حال انجام است.

 

 

در مسیر به سمت مسجد جامع شهر، جوانان به اصطلاح قدیم را می‌بینم که با قدی خمیده و تنی رنجور آمده‌اند بگوید هنوز پای امام و ارزش‌ها ایستاده‌اند تا آخر عمر.

 

 

به مسجد که رسیدم جمعیت به راه افتاد، آمدم تا صحنه‌های این حضور بی‌نظیر را در قالب فیلم به تصویر بکشم ...دقایق از پس هم گذشت 6،7 دقیقه و بالاتر... هنوز به صف بانوان نرسیده، فیلم را قطع می‌کنم... جمعیت قابل وصف و به تصویر کشیدن نیست

آنان که هرساله در این روز به وعده‌گاه انقلاب شهرمان تنکابن می‌آیند، می‌توانند بر این نکته صحه بگذارند.

 

 

دوان دوان سعی می‌کنم به ابتدای جمعیت برسم و حداقل گوشه‌هایی از خیل جمعیت و سوژه‌هایی خاص را تصویربرداری کنم، قدم‌های شرکت‌کنندگان در این راهپیمایی بلند و عجولانه‌تر از همیشه است، طوری که عکاسان عقب‌مانده‌اند!

 

همه هستند،... پیر، جوان، نوجوان، بانوان، ورزشکاران، هنرمندان، دانشجویان، دانش آموزان، نیروهای امدادی، هلال‌احمر، آتش‌نشانی، طلاب، مسئولین، ناجا، سپاه، بسیج و همه‌ی خودمان " مردم"

 

 

جانبازی را دیدم که با عصا و به سختی راه میرفت. از او هدفش از شرکت در راهپیمایی را پرسیدم، گفت: برای آقا اومدم. گفتم آقا؟ گفت: امام خامنه ای... رهبر فرزانه و مولایمان.... آمدم تا بدانند ما پای خون هایی که داده ایم، هستیم.

 

دختر نوجوانی توجهم را جلب کرد، متوجه شده بود سوال دارم، خود را آماده کرد و با سرودن شعر " چو ایران مباشد تن من مباد/ بدین بوم و بر زنده یک تن مباد"، گفت: ما ایرانیان جمع شدیم تا با ابهت خودمان نشان دهیم می توانیم مشتی محکم بر دهان دشمن بکوبیم.

 

 

در میدان اصلی شهر ملقب به نام رهبر کبیر انقلاب " امام خمینی(ره) " همگی تجمع می‌کنیم و با تأیید قطعنامه، سخنرانی سید امیر حسینی جو فرماندار ویژه شهرستان را گوش فرا دادیم.

 

 

 در پایان نماد ظلم و استکبار که پرچم اسرائیل و آمریکا بود، به آتش کشیده شد و همگی مسرور و خرسند از لبیک‌گویی به ولی‌فقیه زمان و نقش داشتن در خلق 22بهمنی تماشایی به منازل بازگشتیم.

 

 

لازم به ذکر است، این جمعیت خارج از مراسم راهپیمایی بخش خرم‌آباد است که ساعت 9 صبح با سخنرانی حجت‌الاسلام عسگرپور و بخش نشتارود ساعت 10 صبح با حضور حسن خیریان پور معاون استاندار، برگزار شد.

 

نهضتی كه امام‌‌خمینی پرچمدار و پایه‌گذار آن بود، توانست در  22 بهمن غبار از چهره اسلام زدوده و سیمای حقیقی آن را پس از 14 قرن به جهان تشنه عدالت بنمایاند. نهضتی كه در 22 بهمن 1357 به پیروزی رسید، امروزه برای بسیاری از ملل جهان چراغ راه زندگی است. از این رو «22 بهمن» تنها نباید به عنوان روز پایانی یك رژیم سیاسی و آغازی بر حیات رژیم دیگر تلقی شود بلكه باید از آن به عنوان سرفصلی برجسته در تاریخ سیاسی ایران و نقطه‌ای عطف در روند مبارزات ملت ایران یاد كرد.

 

شهرستان تنکابن سه شهید انقلاب به نام‌های شهیدان مسلمی، تلاتری و بابایی تقدیم کرده است.

روحشان شاد و راهشان پر رهرو باد

نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
مهمترین عناوین

کیمیا سامانه