معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی در مازندران:

تولیدکننده نباید دغدغه‌ای غیر از تولید داشته باشد/ 3 میلیون تن پروتئین نیاز کشورهای منطقه است

شناسه خبر: OTA1NTc /

معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی گفت: در سیاست‌گذاری خود در بخش طیور به‌دنبال آن هستیم که تولیدکنندگان دغدغه‌ای مانند تامین جوجه، تامین خوراک و بازار را نداشته باشد و فقط به تولید فکر کنند.

تنکابن24 به نقل از  بلاغ، حسن رکنی در مراسم افتتاح یک واحد مرغداری 20 هزار قطعه‌ای در روستای دارابکلا شهرستان میاندورود، اظهار کرد: مازندران جزو پیش‌قراول‌های تولید مرغ کشور است و با توجه به شرایط آب و هوا و دانشی که مردم آن دارند و موقعیت بهتری که نسبت به تهران دارد، بخش زیادی از مواد پروتئینی مورد نیاز تهران از این استان تامین می‌شود.

وی افزود: در سیاست‌گذاری خود در بخش طیور به‌دنبال آن هستیم که تولیدکنندگان دغدغه‌ای مانند تامین جوجه، تامین خوراک و بازار را نداشته باشند و فقط به تولید فکر کنند.

معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی خاطرنشان کرد: تولید باید اقتصادی‌تر باشد و هزینه تولید کاهش پیدا کند و همه اینها زمانی حاصل می‌شود که یک زنجیره کسب و کاری را فعال کنیم.

رکنی اضافه کرد: زنجیره‌ها در استان پررنگ است و دغدغه تولید را از تولیدکننده گرفته و انتظار داریم برنامه‌ای تنظیم شود که تعاونی‌های شما خود یک زنجیره تولید شوند.

وی با بیان اینکه به لحاظ طیور با تولید 2 میلیون و 250 هزار تن تولید گوشت مرغ هفتمین کشور دنیا هستیم و سرانه تولید ما 28 کیلو است در حالی که میانگین جهانی 14 کیلو است، تصریح کرد: درخواست زیادی برای تولید بیشتر داریم اما ابتدا باید بیاییم زمینه صادرات متناسب با نیازی که در کشورهای منطقه است را ایجاد کنیم.

معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی با اشاره به اینکه 10 میلیون تن از مجموع تولید طیور دنیا در تجارت جهانی است، گفت: از این مقدار 3 میلیون تن در اطراف کشور ما است که نیاز به پروتئین دارند و لازمه حضور ما در بازار صادراتی این است که براساس نیاز صادرات خود را تنظیم کنیم.

رکنی در پایان با تاکید بر اینکه اگر صادرات اتفاق نیافتد و صرفا به تولید بیشتر بپردازیم ممکن است توازن بازار خودمان را به شکلی به‌هم بزنیم، بیان کرد: اگر تولید خود را در قالب زنجیره سازماندهی و مهندسی کنیم، انتظار داریم هر روز شرایط ما بهتر شود.

نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
مهمترین عناوین

کیمیا سامانه