زیر پوست شهر در سرما

زندگی چادرنشینی خانواه‌ای 5 نفره در بیخ گوش شهرمان تنکابن

شناسه خبر: ODkxNjQ /

در حال سپری کردن دومین ماه از زمستان هستیم و دغدغه و غم مردم زلزله زده کرمانشاه در آن هوای سرد و زمستانی در زیر چادر و کانکس‌ها، دلمان را آزرده خاطر کرده است؛ حال اینکه در زیر آسمان همین شهر خانواده‌ای پنج نفره متشکل از یک زوج با دو فرزند پسر جوان و یک دختر 12ساله مدرسه‌ای در میان هیاهوی روزانه ما در جشن و شادی‌هایمان گم شده‌اند و روزگار خود را در چادر و به سختی سپری می‌کنند.

به گزارش تنکابن24، در حال سپری کردن دومین ماه از زمستان هستیم و دغدغه و غم مردم زلزله زده کرمانشاه در آن هوای سرد و زمستانی در زیر چادر و کانکس‌ها، دلمان را آزرده خاطر کرده است؛ حال اینکه در زیر آسمان همین شهر خانواده‌ای پنج نفره متشکل از یک زوج با دو فرزند پسر جوان و یک دختر 12ساله مدرسه‌ای در میان هیاهوی روزانه ما در جشن و شادی‌هایمان گم شده‌اند و روزگار خود را در چادر و به سختی سپری می‌کنند.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ماجرا از این قرار بود که با رسیدن تصویری از مخاطبین به دستمان فورا جویای مکان این خانواده شدیم و ضمن تهیه گزارش تصویری و مصاحبه با مادر خانواده برای حل مشکل آنان به شهرداری تنکابن مراجعه کردیم.

مادر خانوداه در گفت‌و‌گو با خبرنگار ما اعلام کرد که پدر خانواده بیکار و تنها فرزند شاغل که از طریق لبوفروشی امرار معاش می‌کرد، به دلیل سد معبر با شهرداری درگیر و به زندان افتاده است و وضعیت بی‌پولی و عدم توان پرداخت پول پیش پنج میلیون تومانی با اجاره ماهی 500 هزار تومان موجب شد تا صاحب‌خانه آنان را از ماه گذشته روانه کوچه کند.

لذا لازم شد علی‌رغم پیگیری برای کمک به این خانواده، ماجرای شکایت و به زندان انداختن دستفروش داستان را  نیز از شهرداری جویا شویم.

شهردار جوان و پرانرژی تنکابن تیم ما را با استقبال پذیرفت و ضمن ارائه توضیحاتی چند ساعته اظهار کرد: نام برده وحید.الف به علت معاونت در سرقت به 6 ماه حبس محکوم شده و موضوع ارتباطی به شهرداری ندارد.

محمد زرودی از کمک به این خانواده سر باز زد و این امر را ارجاع به نهادهای مربوطه داد.

در ادامه پیگیری‌ها رئیس اداره کمیته امداد شهرستان تنکابن با بررسی موضوع، کمک به این خانواده را در اولویت قرار داده و قول اعطای وام چهار میلیونی را به شرط تضمین ضامن داد.

باتوجه به اعلام هشدار هواشناسی باید تلاش کرد تا این روند اداری هرچه زودتر به سرانجام رسد تا در این سرمای بی‌سابقه و برف، لااقل این دختر 12ساله خاطره‌ای خوش از برف و سرما را همچون سایر هم‌سالان خود به خاطر بیاورد.

در بین این پاس کاری‌های اداری اما... مردم نوع‌دوست شهرمان با پیام‌های خود موجی تازه از هم‌دلی و هم‌زبانی را ایجاد کردند، به استحضار این همشهریان عزیز می‌رساند در صورت نیاز به مشارکت آنان، شماره حساب کمیته امداد شهرستان تنکابن برای کمک به این خانواده اطلاع رسانی خواهد شد.

 

نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
مهمترین عناوین

کیمیا سامانه