فعال محیط‌زیست:

دولت در حیطه محیط‌زیست اقتدار خود را نشان دهد/میانکاله مایه شرم ایران در جهان شد

شناسه خبر: ODkwNjA /

فعال محیط‌زیست از به زبان آوردن نام میانکاله فریدونکنار شرم کرد و گفت: در روزنامه‌های خارجی نوشته‌اند به فریدونکنار نروید چون آنجا مردم پرنده‌ها را سلاخی می‌کنند. دام هوایی غیرقانونی است. متأسفم که دولت محترم ما کاری نمی‌کند.

به گزارش تنکابن24، صبح امروز دکتر اسماعیل کهرم در جشنواره کاکایی‌های چشمه کیله تنکابن اظهار کرد: شما مردم خوب تنکابن کاکایی‌ها این پرندگان آزاد خدا را با مهر و محبت و دستان پرنعمت خود در این شهر نگه‌داشته‌اید.

 

وی افزود: 44 سال پیش در این شهر از چشمه کیله دیدن کردم و در دفتر خاطراتم نوشتم مردم شهسوار مردمی طبیعت دوست هستند که پرواز کاکایی‌ها در رودخانه‌شان دل را صفا می‌دهد، ای‌کاش همه کشور مثل شما بود.

 

این فعال زیست‌محیطی ادامه داد: کمی از اینجا که به سمت شرق می‌رویم در شهری که شرم دارم اسمش را بیاورم، میانکاله و فریدونکنار باعث شرم ایران شده‌اند.

 

دکتر کهرم خاطرنشان کرد: در روزنامه‌های خارجی نوشته‌اند به فریدون‌کنار نروید چون آنجا مردم پرنده‌ها را سلاخی می‌کنند.

 

وی متذکر شد: تفاوت را ببینید! در آنجا پرنده‌هایی که در هوا رد می‌شوند با انواع و اقسام روش‌ها برای نفع شخصی دربند می‌کنند.

 

این کارشناس محیط‌زیست یادآور شد: دام هوایی غیرقانونی است. متأسفم که دولت محترم ما کاری نمی‌کند.

 

دکتر کهرم تصریح کرد: ارزش یکی از این دام‌های هوایی ۲۴۰ میلیون تومان است و ماهی هشت میلیون اجاره می‌دهند. سرمایه‌گذاری و تجارت راه انداخته‌اند‌. دولت باید اقتدارش را نشان دهد و این بساط جمع شود.

 

وی اضافه کرد: ای‌کاش مردم شهرهای دیگر هم مثل شما مردم تنکابن علاقه‌مند به طبیعت بودند. این کاکایی‌ها از پدران شما به شما رسید اما در فریدونکنار چیزی برای نسل آینده نخواهد بود.

 

این فعال زیست‌محیطی اعلام کرد: کاکایی‌ها حیوانات سخت‌جان و رُفتگر طبیعت هستند و مدتی را مهمان ما می‌شوند و سپس مهاجرت می‌کنند.

 

دکتر کهرم در پایان گفت: ما کشور سعادتمندی هستیم که تعداد پرندگان ما در ایران از کل اروپا بیشتر است، این سرمایه باید برای نسل آینده حفظ شود.

 

 

نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
همشهری
شنبه ۰۷/بهمن/۱۳۹۶ ۱۱:۱۵:۱۰
باید دهنت رو آب بکشی که اسم فریدونکار رو بیاری ...شرم بر خودت باد که خودت رو مدافع محیط زیست میدونی ولی جنگل های بکر خشکه داران رو که مواد شیمیایی شرکت های منطقه دارن نابودش میکنن رو نمیبینی ولی شکار پرنده رو که سالیان ساله مردم با اون امرار معاش میکنن چشمتو گرفت.
 
همشهری 2
دوشنبه ۲۳/بهمن/۱۳۹۶ ۲۲:۰۵:۱۱
حالا شما هم زیاد عصبانی نشو!!!!
 
مهمترین عناوین

کیمیا سامانه