یک جامعه‌شناس در گفت‌‌وگو با فارس:

جوانان شغلی می‌خواهند که مسکن و نیازهای اولیه شان را تأمین کند

شناسه خبر: ODgyODk /

یک جامعه شناس فرهنگی گفت: دغدغه اصلی جوانان امروز صرفا بحث اشتغال نیست بلکه آنها اشتغالی که کمک کننده تهیه مسکن بوده و تامین نیازهای اولیه جوان باشد را می‌‌خواهند.

تنکابن24، اسماعیل چراغی جامعه شناس فرهنگی و مدرس دانشگاه در گفت‌وگو با خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری فارس درباره مهمترین چالش پیش‌روی جوانان گفت: در جامعه نهادهای اجتماعی با همدیگر تعامل دارند و در ما جامعه تک ساحتی زندگی نمی‌کنیم، بنابراین نهادهای فرهنگی ـ اقتصادی در هم تنیده‌اند.
وی در ادامه اظهار داشت: بر همین اساس رفتارهای اجتماعی را باید چند بعدی ببینیم، مساله جوان مانند ازدواج و تاخیر در آن، اشتغال و مسکن با وجود اینکه فرهنگی است اما متاثر از نظام اقتصادی است. از دغدغه‌های اصلی جوانان صرفا بحث اشتغال نیست بلکه اشتغالی که کمک کننده تهیه مسکن باشد و تامین نیازهای اولیه جوان باشد.
چراغی با تاکید بر اینکه نمی‌توان هیچ کدام از این 3 مساله را مشکل اصلی جوان نامید، تاکید کرد: ما ناچاریم ابعاد فرهنگی را مقدم بدانیم. چراکه در صورت عدم تامین نیازهای جنسی شاهد آسیب‌های اجتماعی و فرهنگی بسیاری خواهیم بود که ضررهای فردی و اجتماعی (ناامنی روانی، ذهنی و...) را به دنبال دارد. باید توجه داشته باشیم که فردی که سنش بالا برود و ازدواج نکند به ناگاه جامعه را آبژه جنسی می‌بیند.
انتهای پیام/ 

نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
مهمترین عناوین

کیمیا سامانه