بخشدار نشتا تنکابن:

کام مردم نشتارود را با بخشیدن روشنایی شیرین کنید/ ایجاد مبلمان شهری در روستاها جهت حفظ ذائقه مردم

شناسه خبر: ODczMDc /

بخشدار نشتارود تنکابن با بیان اینکه ده‌ها کشته به دلیل تاریکی دید در شب در این بخش اتفاق می‌افتد، گفت: با رفع این مشکل کام مردم را با توجه به نزدیکی عید، شیرین کنید.

به گزارش تنکابن24، ابراهیم عسگرپور در نشست بررسی مشکلات ۱۵ روستای بخش نشتارود که با حضور مسئولین شهرستان در مسجد زوار برگزار شد، اظهار کرد: درمانگاه روستای کترا قدمت ۵۰ ساله داشت که برای آن اعتبارات خوبی دریافت کردیم و اکنون پیشرفت ۸۰ درصدی دارد.

 

وی در خصوص ساخت خانه بهداشت در روستای پلت‌کله گفت: با زمین اهدایی از شورای اسلامی این روستا، در کوتاه‌ترین زمان ممکن مبلغ ۱۵۰ میلیون تومان اعتبار برای آن لحاظ شد که آمادگی افتتاح آن را برای ۲۲ بهمن داریم.

 

بخشدار نشتا با تأکید بر اینکه در بسیاری از مواقع پول‌های میلیاردی کار نمی‌کند و این تدبیر و مدیریت به‌موقع است که می‌تواند خیلی از مشکلات را حل کند، افزود: آسفالت روستای مازوبن علیا باهمت اعضای شورای اسلامی و دهیاری این روستا و دریافت قیر رایگان با هزینه‌ای حدود ۱۸۷ میلیارد تومان مشارکت انجام شد.

 

این مسئول اضافه کرد: در روستای مازوبن با مشارکت شورا و دهیاری، در دو منطقه تعویض ترانس برق را داشتیم و با یک اعتبار صددرصدی دولتی قریب به ۱۰۰ میلیون تومان از سوی اداره برق، باعث روشنایی آن منطقه شد.

 

عسگرپور درباره‌ی ساماندهی رودخانه‌ها، یادآور شد: تهدید بزرگی برای مردم کترا و دو طرف رودخانه داشتیم که جای اغماض نبود و چهار میلیارد تومان اعتبار برای دیوار سازی عرضی رودخانه ازارود در نظر گرفته شد.

 

وی با اشاره به خسارات برف سال گذشته به این مناطق، گفت: میزان اعتباری که برای ما تخصیص داده شد و همه آن‌هایی که متقاضی وام بودند، وامشان را دریافت کردند.

 

بخشدار نشتا همچنین با اشاره به فصل برداشت مرکبات و کیوی، متذکر شد: نیاز است که ما یک بازاریابی خوبی داشته باشیم تا یک محصول کیفی و کمی مطلوب ارائه دهیم. آموزش در این حوزه بیشتر نیاز است.

 

این مسئول در حوزه دامداری نیز عنوان کرد: بیش از ۵۰ نفر از مجموع شهرستان را از بخش نشتا معرفی کردیم تا به تسهیلات خوبی دسترسی پیدا کنند.

 

عسگرپور مبلمان شهری بخش نشتا را بسیار ضعیف دانست و گفت: در ساماندهی روستاها نیاز به نگاه ویژه‌تری است. از کل ۴۳ آبادی بخش نشتا فقط در روستای کاظم‌آباد شاهد بحث زیباسازی و پیاده‌سازی هستیم اما متأسفانه باقی روستاها همچنان ابتر باقی ماندند.

 

وی اضافه کرد: امروز حداقل باید شاهد آن باشیم که به تعداد انگشتان دست هم که شده روستاهایمان از مبلمان شهری برخوردار شوند تا ذائقه مردم به هم نریزد و مهاجرت به سمت شهر اتفاق نیافتد.

 

بخشدار نشتارود در ادامه با اشاره به اینکه در ورودی روستای کمیلیه پلی بود که با کوچک‌ترین بارندگی آب جاده را فرامی‌گرفت، یادآور شد: در ظرف مدت کمتر از پنج ماه پلی با مبلغ ۹۰ میلیون تومان ساختیم که ۲۲ بهمن افتتاح خواهد شد.

 

این مسئول درباره‌ی تملک اراضی عنوان کرد: بیش از ۳۹ میلیون تومان روستاها در تعریض جاده هزینه کردند.

 

عسگرپور با بیان اینکه ده‌ها کشته به دلیل تاریکی دید در شب اتفاق میافتد، تصریح کرد: با رفع این مشکل کام مردم را با توجه به نزدیکی عید شیرین کنید. روستاهای تیل‌پرده سر، آلکله و بخشی از ولی‌آباد از این روشنایی بهره‌مند می‌شوند.

 

 وی با اشاره به اینکه روستای بابولات ازنظر جمعیتی وسعت زیادی ندارد، بیان کرد: شورای اسلامی و دهیاری این روستا بیش از ۷۰ میلیارد تومان به جهت دیوار سازی و تثبیت جاده‌ای‌ به نام جاده جانبازان را با هزینه شخصی خودشان انجام دادند.

 

بخشدار نشتا همچنین با اشاره به اینکه روستای زوار قریب به ۴۰۰ خانوار جمعیت ثابت دارد، متذکر شد: مردمِ آن زمین فروش نیستد و این روستا به‌عنوان ارکان اصلی بخش نشتا محسوب می‌شود که مسجد آن جوابگوی جمعیت زوار نیست و امیدواریم شاهد یک مسجد خوب در این منطقه باشیم.

 

این مسئول در پایان با تأکید بر حساسیت سوادآموزی و اثرات مثبت آن در پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی از شوراها و دهیاران خواست تا در این زمینه کمک کنند. 

 

 

خبرنگار: فاطمه داجلری

 

 

نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
مهمترین عناوین

کیمیا سامانه