دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز مازندران:

یکی از چالش‌های مهم دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی، قاچاق کالا است

شناسه خبر: ODcxNTI /

دبیر کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان یکی از چالش‌های مهم برای دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی را قاچاق کالا عنوان کرد و گفت: ما باید نسبت به ضرورت و اهمیت مبارزه با قاچاق، اعتقاد قلبی پیدا کنیم.

به گزارش تنکابن24، عصر امروز علی پیرفلک در کمیسیون هماهنگی مبارزه با قاچاق کالا و ارز شهرستان تنکابن بر ضرورت اقتصاد مقاومتی تأکید و اظهار کرد: حمایت از تولید ملی، تقویت و ارتقای تولید داخلی، جذب سرمایه‌گذار و ایجاد فرصت‌های اشتغال و... از راهبردهای مهم اقتصاد مقاومتی است.

وی با بیان اینکه برای رسیدن به اصول اقتصاد مقاومتی باید مجموعه‌ای از اقدامات جهت فراهم کردن بسترها صورت گیرد، افزود: در این مسیر بعضی بسترها زیرساختی و تعدادی دیگر رفع موانع، چالش‌ها و تهدیدات است.

دبیر کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان یکی از چالش‌های مهم برای دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی را قاچاق کالا عنوان کرد و گفت: ما باید نسبت به ضرورت و اهمیت مبارزه با قاچاق، با تمام وجود اعتقاد قلبی پیدا کنیم.

این مسئول خاطرنشان کرد: ما باید تلاش کنیم در حوزه‌ی مسئولیتمان قاچاقی صورت نگیرد و همه‌ی مسیرهای اصلی و فرعی را به‌دقت زیر نظر بگیریم تا در موقع مناسب ضربه بزنیم.

پیرفلک اضافه کرد: برای این منظور باید هماهنگی اطلاعاتی و عملیاتی بین دستگاه‌های امنیتی، اطلاعاتی، انتظامی و قضایی صورت بگیرد.

وی در ادامه متذکر شد: فرهنگ‌سازی و اطلاع‌رسانی در این حوزه بسیار حائز اهمیت است. مردم باید بدانند چه کالایی قاچاق است و بنا بر چه دلایلی نباید از آن خرید کنند.

مشاور استاندار درباره‌ی استفاده‌کنندگان غیرمجاز از برندهای خارجی عنوان کرد: ابتداعا باید به این واحدها تذکر و اخطار داد و در صورت ادامه فعالیت، پلمب موقت و نهایتاً تعطیلی واحد صنفی را اعمال نمود.

این مسئول همچنین در خصوص طرح رجیستری تلفن همراه نیز بیان کرد: تلفن همراه بعد از پوشاک، بیشترین حجم ورود کالای قاچاق به کشورمان را تشکیل می‌دهد. دولت در این طرح با ایجاد نمایندگی تلفن‌های خارجی در کشور و پرداخت عوارض قانونی، آنان ر از آنتن رسمی وزارت اطلاعات بهره‌مند‌ می‌کند.

پیرفلک طرح ملی دیگر دولت برای مبارزه با قاچاق کالا را سامانه جامع انبارها عنوان کرد و یادآور شد: بر اساس این طرح همه‌ی اصناف و افرادی که فعالیت اقتصادی در کشور دارند باید مشخصات محل‌های نگه‌داری کالا، انبارها و واحدهای صنفی خود را ثبت کرده و شناسه دریافت کنند.

وی در پایان گفت: این اقدامات ملی به همراه اقدامات استانی همچون ساماندهی شناورها، سواحل و... موجب تقویت زیرساخت‌های تجارت کشورمان خواهد شد.

 

نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
مهمترین عناوین

کیمیا سامانه