عضو شورای شهر تهران، ری و تجریش:

فسادستیزی در اولویت مدیریت شهری قرار داشته باشد

شناسه خبر: ODc1OTA /

به گفته عضو شورای شهر تهران، ری و تجریش، فسادستیزی در اولویت مدیریت شهری قرار داشته باشد.

تنکابن24 به نقل از خبرنگار اجتماعی خبرگزاری فارس، مجید فراهانی در سی و هفتمین جلسه علنی شورای شهر تهران پس از ارائه گزارش شهردار تهران اظهار داشت: مسأله فساد در شهرداری تهران و دهه گذشته به صورتی بوده که افکار عمومی روی آن حساس هستند. طبق یک نظرسنجی از حدود یک سوم افرادی که به شهرداری مراجعه کردند تقاضای خلاف قانون شده است. 

وی افزود: تصور افکار عمومی این است که شهرداری تهران یکی از سه دستگاهی است که بیشترین آمار فساد را دارد از این رو از جمله مسائلی که در اولویت کارهاست باید مسأله فسادستیزی باشد. 

فراهانی بیان داشت: به جز مسأله آمار قراردادها طی سال‌های 84 تا شهریور 96 و در طول این سال‌ها در صورتی که طبق مصوبه شورا شهرداری مجاز به تحصیل 104 هزار میلیارد بوده اما با اخذ وام و واگذاری‌ دارایی‌ها 121 هزار میلیارد بودجه برخلاف بودجه درآمد کسب کرده است. در حالی که شهر تهران برابر بودجه مصوب طی سال‌های 84 تا شهریور 96 مکلف به انجام 104 هزار میلیارد تومان هزینه بود اما تنها 101 هزار میلیارد تومان هزینه کرده است.

عضو شورای شهر تهران، ری و تجریش ادامه داد: اجرای سلیقه‌ای بودجه زمینه‌ساز مشکلات شهر و زمینه‌ساز بی‌انضباطی مالی و عملکردی در شهرداری بوده است در طول 12 سال گذشته وقتی درآمد هزینه را نگاه می‌کنیم برابر مصوب بودجه شورا در سقف 104 هزار میلیارد باید رعایت شود که نشده و شهرداری در حالی 121 هزار میلیارد درآمد حاصل کرده که 104 میلیارد هزینه کرده است وقتی گزارش‌های ارائه شده را با گزارش‌های مصوب حسابرس منتخب شورا مقایسه می‌کنیم اختلافاتی در خصوص هزینه‌ها، درآمدها در سال 95 مشاهده می‌شود.

انتهای پیام/

نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
مهمترین عناوین

کیمیا سامانه