مدیرعامل آب و فاضلاب شهری مازندران خبر داد:

فرسودگی 22 درصد از شبکه توزیع آب در مازندران

شناسه خبر: ODc1ODA /

مدیرعامل آب و فاضلاب شهری مازندران گفت: 7 هزار و 300 کیلومتر شبکه آب در مازندران وجود دارد که 22 درصد فرسوده است. تعویض شبکه‌های فرسوده در دستور کار قرار داد و تا چهار سال آینده شبکه‌های فرسوده توزیع آب در مازندران بهسازی می‌شود.

به گزارش تنکابن24، مراسم معارفه مهرداد مقدس‌خو به‌عنوان رئیس آب و فاضلاب شهرستان تنکابن با حضور ذبیح‌الله ذاکری مدیرعامل آب و فاضلاب شهری مازندران و روسای ادارات شهرستان، در سالن اجتماعات این اداره برگزار شد.

 

مدیرعامل آب و فاضلاب شهری مازندران اظهار کرد: 7 هزار و 300 کیلومتر شبکه آب در مازندران وجود دارد که 22 درصد فرسوده است.

ذبیح‌الله ذاکری با اعلام اینکه اعتبار آب و فاضلاب شهری در سال جاری بالغ‌بر 105 میلیارد تومان بوده است، گفت: 67 میلیارد تومان در بخش فاضلاب و بقیه برای بخش آب اختصاص یافته است.

وی با اشاره به اینکه در بخش آب از سری اقدامات ما در برنامه کوتاه‌مدت حفر چاه است، افزود: برنامه درازمدت این شرکت، احداث سد و تصفیه‌خانه است که این اقدام در رامسر هم انجام می‌شود.

مدیرعامل آب و فاضلاب شهری مازندران ادامه داد: احداث تصفیه‌خانه در پنج شهر مازندران اجرایی می‌شود که در این اقدام نیازمند مشارکت مردم هستیم.

این مسئول حذف بو و صدا را از مهم‌ترین اقدامات شرکت آب و فاضلاب شهری در احداث تصفیه‌خانه دانست و تصریح کرد: هدف ما این است که مردم اذیت نشوند به‌طور مثال، جاری شدن فاضلاب در محیط شهری سبب بیماری می‌شود که ما برای حذف این عوامل تلاش می‌کنیم.

ذاکری ارتقای سیستم تصفیه‌خانه‌ی فاضلاب را از اقدامات جدید این شرکت عنوان کرد و گفت: مشکلات این بخش در حال کاهش و حذف است.

وی به بهسازی شبکه‌های توزیع انتقال آب در شهرهای مازندران اشاره کرد و افزود: 7 هزار و 300 کیلومتر شبکه آب در مازندران وجود دارد که 22 درصد فرسوده است.

مدیرعامل آب و فاضلاب شهری مازندران خاطرنشان کرد: 17.5 کیلومتر از شبکه‌های فرسوده با همکاری مردمی تأمین منابع شد که از ابتدای سال تاکنون 55 کیلومتر شبکه‌ها بهسازی شده است و تا پایان سال نیز تعویض شبکه آب فرسوده استمرار دارد.

این مسئول با بیان اینکه سال آینده هم تعویض شبکه‌های فرسوده در دستور کار قرار داد، گفت: برای اجرای این طرح قانون تأمین اعتبار کرده است و تا چهار سال آینده شبکه‌های فرسوده توزیع آب در مازندران بهسازی می‌شود.

ذاکری با اشاره به اینکه سال گذشته شورای اسلامی شهر تنکابن در اجرای کار آب و فاضلاب شهری همکاری لازم را داشته است، عنوان کرد: در سال جاری انتخابات شورای شهر در اردیبهشت‌ماه برگزار شد اما توانستیم با قراردادهای درون‌سازمانی پیگیر اقدامات در تنکابن باشیم.

وی اضافه کرد: برای سال آینده با همکاری شورای شهر و شهرداری تنکابن با مبلغ مشخص لوله‌گذاری شتاب بیشتری پیدا می‌کند و طبق قانون کار انجام میشود.

مدیرعامل آب و فاضلاب شهری مازندران به کیفیت و سلامت آب آشامیدنی اشاره و تصریح کرد: درگذشته با افزایش بارندگی و برف مواجه بودیم در تأمین آب هم مشکل نداشتیم اما در یکی دو سال اخیر با کم‌آبی مواجه هستیم که تأثیر زیادی در کیفیت، سلامت و هزینه آب آشامیدنی دارد.

این مسئول با بیان اینکه آب دارای آهن و منگنز است که باید حذف شود، یادآور شد: در این زمینه آزمایش‌ هم‌زمان از سوی ما و بهداشت انجام می‌شود.

ذاکری دغدغه‌ی مسئولان ارشد استانی را بحث زباله، فاضلاب و محیط‌زیست مطرح کرد و گفت: هدف ما این است تا به‌درستی مشکلات این بخش در مازندران رفع شود.

 

 

در این مراسم از خدمات ارزنده شهرام محمد پور تجلیل و مهرداد مقدس‌خو به‌عنوان رئیس آب و فاضلاب شهرستان تنکابن معارفه شد.

 

خبرنگار: رامین شیخ‌اشکوری

 

نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
مهمترین عناوین

کیمیا سامانه