دبیرکل جمعیت هلال احمر خبر داد

جمع‌آوری 60 میلیارد تومان کمک‌های مردمی به زلزله‌زدگان کرمانشاه

شناسه خبر: ODc1NzI /

دبیرکل جمعیت هلال احمر کمک‌های جمع‌آوری شده مردمی توسط هلال احمر برای زلزله‌زدگان 60 میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: این کمک‌ها چه به صورت نقدی و چه اقلام، در بین آسیب‌دیدگان زلزله کرمانشاه توزیع خواهد شد.

تنکابن24 به نقل از خبرگزاری فارس از زنجان، محمود محمدی‌نسب ظهر امروز در جمع خبرنگاران از تقسیم‌بندی تهران به 22 منطقه برای مواقع بروز سانحه خبر داد و اظهار کرد: این تقسیم‌بندی قبلا هم بود، ولی در حال حاضر تهران به 22 منطقه تقسیم شده تا امور مربوطه تسهیل شود.

وی با اشاره به در جریان بودن لایحه بودجه در مجلس افزود: دولت در صدد تزریق بودجه به هلال احمر برای جبران کمبودهاست.

دبیرکل جمعیت هلال احمر با اشاره به متنوع بودن تعداد حوادث و همچنین زیاد بودن نیازهای هلال احمر گفت: در حادثه زلزله کرمانشاه هلال احمر فقط 100 میلیارد تومان چادر توزیع کرده و این موضوع بیانگر نیازهای متعدد هلال احمر است که امیدواریم مدد نظر برنامه‌ریزان در سطح ملی قرار گیرد.

محمدی‌نسب با تاکید بر پیشرفت روز افزون تجهیزات مورد استفاده در حوزه امداد و نجات به هنگام وقوع سوانح افزود: جبران فاصله موجود برای دسترسی به این تجهیزات نیازمند تزریق منابع مالی است.

وی با تاکید بر تغییر رویکرد دولت‌ها در حوزه ورود به سوانح گفت: در حال حاضر دولت‌های مدرن از کارهای اجرایی فاصله گرفته و وقت خود را صرف آموزش می‌کنند.

دبیرکل جمعیت هلال احمر رویکرد هلال احمر را هم بهاد دادن به حوزه آموزش دانست و تاکید کرد: معاونت آموزشی در حال بررسی و طراحی مربوط به این حوزه است و به زودی برنامه‌های آن اعلام خواهد شد.

محمدی‌نسب با تاکید بر بالا بودن حجم خسارت‌های وارد شده به کرمانشاه در زلزله افزود: در این حوزه هدررفتی برای کمک‌های انجام شده روی نداده است، هر چند می‌شد نحوه توزیع این کمک‌ها را با مدیریت بهتری انجام داد.

وی در پاسخ به سؤالی در مورد فعالیت سلبریتی‌ها در جمع‌آوری کمک‌ها برای مردم زلزله‌زده کرمانشاه، ضمن تایید این اقدام گفت: این اقدامات در همه دنیا از جمله ایران انجام می‌شود.

دبیرکل جمعیت هلال احمر با تقدیر از افرادی که وقت و زندگی خود را صرف جمع‌آوری کمک به نفع زلزله‌زدگان کردند، افزود: صحبت‌های انجام شده در مورد معلوم نبودن نحوه هزینه‌کرد کمک‌های مردمی به زلزله‌زدگان درست نیست، چرا که هلال احمر هم هنوز کمک‌های جمع‌آوری شده را هزینه نکرده است.

محمدی‌نسب مبلغ کمک‌های جمع‌آوری شده مردمی توسط هلال احمر را برای زلزله‌زدگان 60 میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: برای هزینه‌کرد این مبلغ برنامه‌ریزی شده و این کمک‌ها چه به صورت نقدی و چه اقلام، در بین آسیب‌دیدگان توزیع خواهد شد.

وی تاکید کرد: توزیع کمک‌های مربوط به اقلام زندگی در بین زلزله‌زدگان نیاز به فراهم شدن زیرساخت‌ها از اسکان در کانکس دارد که به محض فراهم شدن انجام خواهد شد.

انتهای پیام/و

نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
مهمترین عناوین

کیمیا سامانه