عضو شورای اسلامی تهران، ری و تجریش:

امروز همه مسؤول توسعه ایمنی در کشور هستیم/ حادثه پلاسکو زنگ خطری برای ساختمان‌های ناامن تهران بود

شناسه خبر: ODc1NDQ /

عضو شورای اسلامی تهران، ری و تجریش گفت: امروز همه مسؤول توسعه ایمنی در کشور هستیم و مدیریت حوادث باید مدنظر قرار گیرد.

تنکابن24به نقل از گروه اجتماعی خبرگزاری فارس استان تهران، ظهر امروز همزمان با فرارسیدن اولین سالگرد حادثه پلاسکو، عضو شورای اسلامی شهر تهران، ری و تجریش، مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی استان تهران، شهردار منطقه 20 و معاون فرهنگی شهردار منطقه 20 به همراه برخی همکاران خود با خانواده‌های دو شهید این حادثه، رضا شفیعی و بهنام میرزاخانی دیدار و با آنان گفت‌وگو و به‌رسم یادبود با اهدای لوح از آنان تقدیر کردند.

حسن خلیل‌آبادی، عضو شورای اسلامی تهران، ری و تجریش در این دیدار ضمن عرض تسلیت به خانواده شهدا گفت: همه شغل‌ها اهمیت خود را دارند ولی این شغل از اهمیت خاصی برخوردار است چون با جان مردم ارتباط مستقیم دارد و برخی از مشاغل در ذات خود ایثارگری نهفته شده است و آتش‌نشانی یکی از این شغل‌هاست که ویژگی را در خود جای‌داده است.

وی اظهار کرد: جان‌فشانی شهدای آتش‌نشانمان باعث شد تا هموطنان‌مان از آسیب به دورمانده ولی آنان از میان ما رخت بر کنند همچون این شهیدان که از جان خود گذشتند تا مردم ما زنده و در آرامش بماند.

عضو شورای اسلامی شهر تهران، ری و تجریش اظهار داشت: از پیشرفت آتش جلوگیری‌کردن و از حداقل آسیب جانی در امان‌ماندن یک ذوق درونی و انگیزه‌ای پایدار برای این مشاغل خواستار است. در کشور ما شهدای ما هیچ انگیزه مادی مدنظرشان نیست بلکه ذوق درونی و ایثارگری آنان برای نجات‌دادن هموطنانشان از دل آسیب‌ها باعث می‌شود نامشان در تاریخ جاوید بماند.

خلیل‌آبادی افزود: آتش‌نشانان ما سرافراز در انجام مأموریت‌های خود بودند و امیدواریم دیگر شاهد این اتفاقات تلخ نبوده و پیشگیری از وقوع این آسیب‌ها را شاهد باشیم چون در تهران ساختمان‌های ناایمن زیاد است و مالکان آن و همان‌طور شهرداران آن را شناسایی تا این خطرات جان مردم و آتش‌نشانانمان تهدید نکند.

وی بیان کرد: حادثه پلاسکو نور ایثارگری و ازخودگذشتگی را در جامعه تاباند که همه مردم را برابر شهدا خاضع کرد. در مقابل آن لحظات سخت که برای حفظ جان دیگران این شهدا انجام دادند مردم و مسؤولان هر خدمتی انجام دهند کم است.

عضو شورای اسلامی شهر تهران، ری و تجریش گفت: وظیفه خود می‌دانیم تا در راستای به وقوع پیوستن این معضلات تلاش کرده و حادثه‌ای را بعد از به آرامش رسیدن به فراموشی نسپارده و مسؤول توسعه ایمنی در کشور باشیم که عزیزان آتش‌نشان ما فقط آتش را خاموش کنند نه تقدیم جانشان در مقابل مأموریت، پس باید با مدیریت حوادث جان آتش‌نشانان حفظ شود.

خلیل‌آبادی ادامه داد: حادثه پلاسکو زنگ خطری برای ساختمان‌های ناامن استان تهران بود با هر کس به این شهدا علاقه دارد تا کاری در اهمیت‌دادن به نقش آنان داشته باشد باید ساختار پیشگیری را در استان به تکمیل برساند.

انتهای پیام/ن

نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
مهمترین عناوین

کیمیا سامانه