جوادی آملی در مراسم سالگرد آیت‌الله هاشمی:

همگان زندگی ساده هاشمی و فرزندانش را مشاهده می‌کنند/ همیشه افراط و تفریط است که نظام را به چالش می کشاند

شناسه خبر: ODc0NTg /

فرزند آیت‌الله جوادی آملی با بیان اینکه دنیا در چشم هاشمی کوچک بود، گفت: او زاهدانه می‌زیست و اکنون همگان زندگی ساده وی و فرزندانش را مشاهده می‌کنند که چگونه از مردم بوده و از مردم هستند.

تنکابن24 به نقل از خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری فارس، حجت الاسلام جوادی آملی فرزند آیت‌الله جوادی آملی صبح امروز در مراسم بزرگداشت نخستین سالگرد درگذشت مرحوم هاشمی رفسنجانی در مدرسه عالی شهید مطهری اظهار داشت: این مراسم به جهت مجاهدت های سربازی برگزار شده که از یک روستای گمنام خالصانه به میدان آمد و در عالی ترین جایگاه های نظام اسلامی قرار گرفت، خادمانه برای اسلام و انقلاب جانفشانی کرد و به تعبیر  امام تا نزدیک شهادت به پیش رفت و همه خطرها را بدون کمترین شائبه ای برای خود خرید.

وی افزود: درود بر امام راحل که چنین انسانی را پروراند و در دامن جامعه گذاشت تا با هوش و ابتکارش نظام اسلامی و جامعه دینی را به مرتبه عظیمی برساند.

جوادی آملی با بیان اینکه همیشه افراط و تفریط است که نظام را به چالش می کشاند و جلوی موفقیت آنها را می گیرد، تصریح کرد: مرحوم هاشمی می‌دانست که سلوک اخلاقی و مرام انسانی راه پیشرفت جامعه اسلامی است.

وی ادامه داد: امروز همه از عقلانیت و اعتدال هاشمی می گویند و چه زیباست که وقتی در زندان در خلوت با خود بود و چه آن زمان که در اوج قدرت قرار داشت روشی دوستانه و اخلاقی با همه مردم داشت.

این استاد حوزه گفت: دنیا در چشم هاشمی کوچک بود. او زاهدانه می زیست و اکنون همگان زندگی ساده وی و فرزندانش را مشاهده می کنند که چگونه از مردم بوده و از مردم هستند.

وی تاکید کرد: اعتدال در عمل و عقلانیت تنها مسیری است که حوزه، دانشگاه و همه جوانب ما باید از این راهکار استفاده کنند.

جوادی آملی با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران اولین سندی است که به دست امام و مردم به امضا رسید گفت: به رغم اینکه هنوز این انقلاب به طور کامل و دقیق تبیین نشده است اما انقلاب اسلامی ایران به طول و بلندای آفتاب بزرگ است در سال 57 نظام اسلامی در ایران روی کار آمد اما جمهوری اسلامی ایران هنوز در آغاز راه است.

انتهای پیام/

نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
مهمترین عناوین

کیمیا سامانه