بخشدار مرکزی تنکابن:

آیا دریافت وجه از سوی بنیاد مسکن برای تغییر کاربری‌ها در روستاها وجاهت قانونی دارد؟!

شناسه خبر: ODY5NDY /

بخشدار مرکزی تنکابن گفت: برای تغییر کاربری‌ها در روستاها باید پرونده‌ها پس از تحویل به بنیاد مسکن، به استان ارسال شوند. بنیاد مبلغی را از ارباب‌رجوع دریافت می‌کند اما برای ما روشن نشده که این مبلغ آیا وجاهت قانونی دارد یا خیر؟!

به گزارش تنکابن24، رضا آقا گلی در گفت‌وگو با خبرنگار ما پیرامون مشکلات روستاهای این بخش و شهرستان اظهار کرد: استاندار مازندران علاوه  بر درخواست برای ایجاد نمایندگی در غرب استان جهت کم شدن ترددها، خواستار تفویض اختیار به  فرمانداری ویژه شهرستان تنکابن نیز شده است. این دو دستور سنخیتی باهم ندارد و سرمایه‌گذاری را از سرمایه‌گذاری در این منطقه پشیمان می‌کند.

 

وی همچنین با اشاره به تغییر کاربری‌ها در روستاها، افزود: باید پرونده‌ها پس از تحویل به بنیاد مسکن، به استان ارسال شوند. بنیاد مبلغی را از ارباب‌رجوع دریافت می‌کند اما برای ما روشن نشده که این مبلغ آیا وجاهت قانونی دارد یا خیر؟! و جهت ارائه چه خدماتی است؟!

 

بخشدار مرکزی تنکابن در خصوص طرح هادی نیز بیان کرد: جلسات تسهیل طرح هادی استان، اگر به شکل فعلی ادامه یابد به نظر می‌رسد که نیازی به حضور شوراها و دهیاران  نیست، چراکه در استان طرح تصویب است و چه دفاع بشود یا نشود، اتفاقی صورت نمی‌گیرد.

 

این مسئول ادامه داد: باید پیگیری شود اگر بخشداران و شوراها در جلسات حضور دارند، حرف‌هایشان شنیده شود و اگر درست بود، اقدام کنند.

 

آقاگلی درباره‌ی توزیع اعتبار دهیاران یادآور شد: بر اساس سرانه‌ی جمعیتی،  توزیع اعتبار برای دهیاران در نظر گرفته می‌شود اما روستاهایی با جمعیت پایین داریم که عملاً فعالیت‌های بزرگی انجام می‌دهند.

 

وی درخواست کرد: برای اعطای اعتبارات به روستاها از بخشداران نظرخواهی شود تا روستاهایی که با تأیید اسناد کارهای عمرانی مناسب انجام می‌دهند، تشویق شده و آنان که انجام نمی‌دهند با دیدن این وضعیت، ترغیب شوند.

 

 بخشدار مرکزی تنکابن  از واریز مستقیم اعتبارات به دهیاری‌ها انتقاد کرد و گفت: عموماً واریزها مستقیماً به‌حساب دهیاری‌ها ریخته می‌شود و بخشداران اطلاعی ندارند تا بر آن نظارت داشته باشند.

 

این مسئول با اشاره به اینکه از محل تسهیلات مناطق کم برخوردار ۱/۵۹ میلیارد تومان به شهرستان تنکابن اختصاص داده شده است، عنوان کرد: کل این مبلغ در شهرستان جذب‌شده و حتی آمادگی جذب این سهمیه از شهرستان‌هایی که از آن استفاده نکردند را داریم.

 

رضا آقاگلی همچنین متذکر شد: پرونده‌هایی که در کمیسیون ماده ۹۹ ارائه می‌شود، مدت‌زمان رسیدگی به آن بسیار طولانی است که سبب نارضایتی شهروندان می‌شود.

 

وی در پایان بر ارتباط تنگاتنگ مدیران کل و مسئولان استانی با بخشداران، شوراها و دهیاری‌ها تأکید کرد.

 

 

نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
مهمترین عناوین

کیمیا سامانه