نماینده مردم تنکابن، رامسر و عباس‌آباد:

باید مراقب بود دشمن از این اختلافات خانوادگی سو استفاده نکند/ اظهار خوشحالی ترامپ نشان‌دهنده خدمت این جریان به آن‌ها است

شناسه خبر: ODY0MjE /

نماینده مردم تنکابن، رامسر و عباس‌آباد گفت: باید مراقب بود تا دشمن از این اختلافات خانوادگی سو استفاده نکند. وقتی می‌بینیم که از جریانی این‌طور ترامپ اظهار خوشحالی می‌کند، باید بدانیم که داریم به آن‌ها خدمت می‌کنیم و این به صلاح نیست.

به گزارش تنکابن24، شمس الله شریعت نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار ما پیرامون اعتراضات مردمی به گرانی اظهار کرد: حکومتی که مبتنی بر دموکراسی و مردم باشد، باید فرصتی به افراد دهد که بیایند و مسائلشان را منتقل کنند.

وی با تأکید بر اینکه اعتراضات باید با احترام به‌نظام برگزار شود، افزود: ما می‌دانیم که عده‌ای از افراد هستند که با کلیت نظام در تقابل‌اند و از هر جریان و اجتماعی به دنبال بهره‌برداری به نفع خودشان هستند.

نماینده مردم تنکابن، رامسر و عباس‌آباد ادامه داد: ما باید آن‌قدر هوشیار و هوشمند باشیم که به آنان اجازه بهره‌برداری منفی از این اجتماعات را ندهیم. این قطعاً در هیچ نظامی پذیرفته‌شده نیست.

این مسئول متذکر شد: هیچ نظامی اجازه نمی‌دهد که با شکستن شیشه، تخریب ساختمان‌ها و وارد کردن خسارت، خراب‌کاری صورت بگیرد اما باید شرایط به نحوی فراهم شود که مردم بتوانند اعتراضات خودشان را به‌صورت مدنی مطرح کنند.

شریعت نژاد با اشاره به اینکه ما غفلت‌هایی داریم که با شنیدن حرف مردم به خودمان می‌آییم، گفت: باید نشست مسائل را با خودشان بررسی و مشورت کرد. این اقدامات خوب و مؤثر است درصورتی‌که باهم توأم باشد و بتواند کار ما را رشد دهد.

وی تأکید کرد: شرط توفیق ما این است که فضایی را ایجاد کنیم که مردم احساس نکنند چیزی در پشت‌صحنه مخفی داریم، بلکه باید با مردم شفاف و روشن بود.

این نماینده مجلس ادامه داد: نظام جمهوری اسلامی باید به مردم نشان دهد که با مردمش صادق است. صداقت شرط اعتماد است و نباید خدایی ناکرده مردم به نظام بی‌اعتماد شوند.

شریعت نژاد خاطرنشان کرد: امروز متأسفانه جریانی در کشور تلاش دارد تا به بی‌اعتمادی‌ها دامن بزند که این رویه مورد استغفار است.

وی اضافه کرد: وقتی می‌بینیم که از جریانی این‌طور ترامپ اظهار خوشحالی می‌کند، باید بدانیم که داریم به آن‌ها خدمت می‌کنیم و این به صلاح نیست.

عضو مجمع نمایندگان مازندران با تأکید بر اینکه باید مراقب بود تا دشمن از این اختلافات خانوادگی سو استفاده نکند، عنوان کرد: در تنکابن چندنفری که به‌عنوان لیدر این جریان بودند، دستگیر شدند اما این‌ها اصلاً تنکابنی نبودند و این یک ایراد اساسی است که باید مشخص شود این افراد با چه هدفی این جریان را شکل دادند و به دنبال چه بودند؟!

این مسئول تصریح کرد: من اعتقادم بر این است که ما مسئولین باید خودمان را جای مردم قرار دهیم و قبل از اینکه از ما سؤال کنند، خودمان از خودمان سؤال کنیم و پاسخ دهیم.

شریعت نژاد یادآور شد: تَب بودجه‌ای که دولت برای تأمین منابع سال 97 داشت و تعبیرهای متفاوتی که از آن شد، در جامعه ایجاد التهاب کرده بود که آن نیز مزید بر علت شد.

وی در پایان با بیان اینکه این قضایا برای هر دو طرف درس است، گفت: این تمرین دموکراسی است که مردم یاد بگیرند چطور اعتراض کنند و مسئولین چطور این اعتراضات را به گوش بگیرند و توصیه‌های افراد معترض را به‌درستی بشنوند و برایش راه‌حل پیدا کنند تا این التهاب در جامعه نباشد و احساس امنیت اقتصادی و روانی در جامعه ارتقا یابد.

 

نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
مهمترین عناوین

کیمیا سامانه