حسین کاظمی پرندان:

روزی که دولتمردان ما به کاخ‌نشینی توجه کنند، آن روز فاتحه انقلاب و کشور را باید خواند

شناسه خبر: ODU2MjQ /

نزدیک به نیم‌قرن است که صدای دل‌نشین حضرت امام خمینی (ره) در گوشمان طنین‌انداز می‌شود که فرمودند: «این انقلاب، انقلاب مستضعفین است، انقلاب کوخ‌نشینان است، ...آن روزی که دولتمردان ما از کوخ‌نشینی بیرون روند و به کاخ‌نشینی توجه کنند، ...آن روز است که فاتحه انقلاب و کشور را باید خواند.»

به گزارش تنکابن24، «جارودبن عمر» از بزرگان قبیله «عبدالقیس» (در شرق عربستان) در عصر جاهلیت پیرو دین مسیحیت بود و بعد از دعوت پیامبر اعظم (ص) به همراه جمعی از قبائل خویش نزد پیامبر (ص) رفت و اسلام را پذیرفت و مسلمان شد... «جارود» فرزندی داشت به نام «منذر» که در زمان حیات پیامبر اعظم (ص) به دنیا آمد... «منذربن جارود» از بزرگان بصره و از سپاهیان آقا امیرالمؤمنین حضرت علی علیه‌السلام بود و در جنگ جمل و صفین در رکاب ایشان نقش‌آفرینی نمود... و در بحران «فتنه» جنگ صفین وقتی تعدادی در مقابل امام علی (ع) شمشیر کشیدند، نام «منذر» در بین «وفاداران» امام علی (ع) به چشم می‌خورد.

 

خوی اشرافی گری فرماندار منتصب امام معصوم (ع) را نیز به پرتگاه می‌کشاند

تاريخ يعقوبي می‌نویسد پس از جنگ صفین امام علی (ع) «منذربن جارود» را «فرماندار و کارگزار خویش» در «اصطخر فارس» قرار داد. پس از مدتی به امام علی (ع) خبر موثق آوردند که «منذر» در پی خوش‌گذرانی، دست‌اندازی به بیت‌المال، دنیاگرایی، خویشاوندگرایی و تکبر از سمتش با مردم در پی عدالت نیست که امام علی (ع) با دریافت این خبر در نامه‌ای توبیخ آمیز وی را از سمتش عزل و سی هزار درهم غرامت برگردن وی نهاد و در کوفه زندانی‌اش نمود...

«منذربن جارود» در زمان واقعه کربلا با دعوت امام حسین (ع) به کربلا نرفت! و در قیام مختار نیز بی‌طرف ماند؟! بدین سبب منذر نه فرماندار خوبی برای علی (ع) بود و نه یاور خوبی برای فرزند او امام حسین (ع) و عاقبت در سال 63 هـ.ق در مرز هند از دنیا رفت و برای همیشه به‌عنوان «فرماندار و کارگزار ذلیل و روسیاه» در تاریخ ماندگار شد.

 

روزی که دولتمردان ما به کاخ‌نشینی توجه کنند، آن روز فاتحه انقلاب و کشور را باید خواند

تاریخ ثابت کرد که «خوی اشرافی گری و بی‌تقوایی» «فرماندار منتصب امام معصوم (ع)» را نیز به پرتگاه می‌کشاند و از ریل اصلی خط امام، منحرف می‌سازد. «ساده زیستی» و «دوری از اشرافی گری» همواره یکی از توصیه‌های مؤکد ائمه معصومین علیهم‌السلام و بزرگان دین به کارگزاران حکومتی بوده است.

در نظام جمهوری اسلامی ایران، این مهم، همواره از جانب حضرت امام خمینی (ره) و خلف صالح ایشان حضرت امام خامنه‌ای مؤکداً در خطاب به مسئولین کشور مورد تأکید قرار گرفته است.

نزدیک به نیم‌قرن است که صدای دل‌نشین حضرت امام خمینی (ره) در گوشمان طنین‌انداز می‌شود که فرمودند: «این انقلاب، انقلاب مستضعفین است، انقلاب کوخ‌نشینان است، ...آن روزی که دولتمردان ما از کوخ‌نشینی بیرون روند و به کاخ‌نشینی توجه کنند، ...آن روز است که فاتحه انقلاب و کشور را باید خواند.»

اما امروزه ما شاهدیم که عده‌ای از به‌اصطلاح روشنفکران به‌صورت خزنده و مرموزانه فرزندان خود را جهت تحصیل به بهترین مدارس و دانشگاه‌های غربی می‌فرستند و با تفکر غرب پرورش می‌یابند و با نفوذ پدرانشان با ظاهری مذهبی و ته‌ریش و یقه‌آخوندی و... وارد سیستم اداری می‌شوند و مدتی بعد از استخدام با انواع کارشکنی برای مردم مستضعف و کارچاق‌کنی برای سرمایه‌داران، مردم را نسبت به‌نظام، انقلاب و آرمان‌های امام راحل (ره) بدبین می‌کنند و اینجاست که فرمایش گهربار بنیان‌گذار نظام مقدس اسلامی در دل‌وجانمان طنین‌انداز می‌شود که: «من در میان شما باشم و یا نباشم به همه شما وصیت و سفارش می‌کنم که نگذارید انقلاب به دست نااهلان و نامحرمان بیفتد.»

 

نااهلان و نامحرمان انقلاب

اکنون‌که بيش از سه دهه از پيروزی نهضت مردمي انقلاب اسلامی ايران می‌گذرد، دوستداران و علاقه‌مندان انقلاب اسلامي و جوانان اندیشمند و انقلابی می‌بایست با مروري مجدد بر اندیشه‌های تابناک و دوراندیشی آن پیر فرزانه در صحیفه نور، مانع دست‌درازی نااهلان و نامحرمان به انقلاب اسلامي گردند.

مهم‌ترین گروه‌هایی که در دايره «نااهلان و نامحرمان» بر اساس مباني فکري حضرت امام (ره) قرار دارند:

سرسپردگان و دلباختگان به غرب و شرق، مدعيان امروز و قاعدين کوته‌نظر ديروز و مرفهين بی‌درد، متحجرين و مقدس نمايان بی‌هنر، نااهلان سياسي و تجدیدنظرطلبان ديپلماسي، فتنه انگيزان و توطئه کنندگان، بازیگران آشکار و پنهان فتنه 88، حقوق‌بگیران نجومی و منادیان شعار: نه غزه- نه لبنان – جانم فدای ایران! را می‌توان مهم‌ترین این گروه برشمرد.

نااهلان و نامحرمان انقلاب هیچ‌گاه نباید اجازه ورود به عرصه مدیریتی کشور را پیدا کنند. این خائنین در برهه‌های مختلف خود را خادم معرفی می‌کنند، درحالی‌که دین برای آن‌ها ابزار دست‌یابی قدرت است و هیچ‌گاه دست روی دست نگذاشته و اهداف شوم خود را تحت عناوین مختلف پنهان می‌کنند و در فرصتی مناسب به انقلاب و نظام ضربه خواهند زد.

 

آقای استاندار! در عزل مدیران متخلف، انقلابی عمل کنید

حضرت‌عالی در نخستین نشست با مدیران رسانه مازندران فرمودید: «نمی‌توان انتظار داشت مدیران و فرمانداران از اتاق فرمان‌های دیگری دستور بگیرند و همه باید گوش‌به‌فرمان یک اتاق (استانداری) باشند.» به‌راستی این خواسته به‌حق اکثر مردم و دردمندان انقلاب است و انتظار می‌رود با انتصاب شخصی امین جهت نظارت بهتر روی مدیران، بررسی این موضوع در دستور کار جدی شما قرار گیرد تا به‌یقین برسید که بعضی از مدیران ارشد و میانی شهرستان‌ها گوش‌به‌فرمان یک اتاق غیر از استانداری هستند.

 

جناب آقای استاندار! چند گروه هنگام انتصاب و شروع خدمت تبریک می‌گویند:

دسته اول افرادی که به‌قصد تملق و چاپلوسی به دنبال پست و مقامی برای خود هستند.

دسته دوم مدیران و مسئولین فعلی که نگران آینده خویش و از دست دادن موقعیت و مقام خود هستند.

دسته سوم افرادی که معتقدند برای دلگرمی و ایجاد انگیزه خدمت، به استاندار جدید باید تبریک بگویند.

در اینجا از جنابعالی انتظار می‌رود به چاپلوسانی که فقط برای گرفتن پست و مقام به دنبال سهم خواهی و حفظ میز و پست، دور شما پرسه می‌زنند اهمیت ندهید و سعی کنید در انتصاب مدیران و فرمانداران و... از نیروهای مؤمن، متعهد و متخصص و جوانان خوش‌فکر، مستعد و انقلابی استفاده کنید و در کادر سازی آینده انقلاب سهیم باشید.

 

جناب آقای استاندار!

در زمان تصدی این مسئولیت مهم و امانت، مراقب مکر وحیله تربیت‌یافتگان تفکر غرب و شرق و حامیان فتنه 88 و سیاسیون منفعت‌طلب، مصلحت‌اندیش، جاه‌طلب، سودجو و مکار باشید تا خدای‌نکرده شمارا از هدف بزرگ خدمت به مردم ولایتمدار استان دور نسازد و مطمئن باشید اکثر این افراد با اصل نظام و انقلاب هم مخالفند و فقط با «ریاکاری» خود را به‌ظاهر «موجه» جلوه می‌دهند!

 

جناب آقای استاندار!

بدون تردید میراث بزرگ انقلاب مدیون خداباوری، اخلاص و بصیرتی عمیق، کلام نافذ و نگاه بلند حضرت امام خمینی (ره) و خون هزاران شهید است و حضور همیشگی مردم خداجو در تمام صحنه‌ها باعث شد، بسیاری از انحرافات و فرهنگ‌های غلط غربی از کشور بیرون رود، اما متأسفانه شاهد بودیم که فرماندار فعلی یکی از شهرستان‌ها در زندگی اشرافی گری، سیاست‌بازی و خودبرتربینی غرق‌شده و اولویت مهم او برگزاری کنسرت مختلط زن و مرد است!

جناب آقای استاندار! با توجه به تأکید فراوان رهبر فرزانه انقلاب حضرت امام خامنه‌ای در خصوص جرائم سران فتنه 88 و خسارات بزرگ و نابخشودنی و جبران‌ناپذیر فتنه گران و احیای اقتصاد مقاومتی و...، هنوز فرماندار یکی از شهرستان‌ها با هزینه بیت‌المال به حمایت علنی و نشست‌های مکرر سیاسی با هم‌حزبی‌هایش و اصحاب فتنه می‌پردازد و این امر سبب راکد ماندن پروژه‌های عمرانی، بنگاه‌های اقتصادی و شهرک‌های صنعتی شده و به‌تبع آن افزایش نرخ بیکاری و آشفتگی مدیریتی در شهرستان، به نام دولت تمام می‌شود.

 

جناب آقای استاندار!

مال‌پرستی و اشرافی گری سبب شد بسیاری از مدیران که می‌بایستی چشم بیدار اسلام و پاسدار ارزش‌های اخلاقی باشند، به جمع‌آوری پول و ثروت پرداخته و در این مسابقه نامشروع ثروت‌اندوزی حرام، از هیچ کوششی فروگذاری نمی‌کنند که این خطر بزرگی برای انقلاب و کشور می‌باشد.

 

مردم منتظرند در صورتِ صحت تخلف بعضی از فرمانداران و مدیران، به تبعیت از مولی متقیان امام علی (ع) جنابعالی در عزل مدیران متخلف، «انقلابی» عمل کنید. مطمئن باشید در این راه مردم نجیب و شریف، خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران، بازاریان و اصناف، طلاب و ائمه جمعه و... از جنابعالی حمایت خواهند نمود و در این مسیر از سروصدای عده‌ای معدود که همواره به دنبال سهم خواهی و حفظ پست و مقام هستند کوتاه نیایید.

 

مقاله: حسین کاظمی پرندان

مدیرمسئول دوهفته‌نامه صبح طبرستان

 

نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
مهمترین عناوین

کیمیا سامانه