سهیلا محمدی

بلبشوی به‌اصطلاح قانونی با انتخاب دو شهردار در نشتارود

شناسه خبر: ODMwOTM /

با اختراع فرمولی جدید در بلبشوی به‌اصطلاح قانونی، دو شهردار در نشتارود انتخاب شد!

به گزارش تنکابن24، رئیس شورای اسلامی شهر نشتارود در حالی هم به خود به‌عنوان شهردار رأی می‌دهد و هم به مهدی یاحقی که این اقدام وی بیشتر به چشم‌بندی و شعبده‌بازی شبیه است. این در حالیست که روند انتخاب شهردار نشتارود توسط شورای شهر خبرساز شده و در سر خط نخست رسانه‌های مازندران قرار گرفته است.

 

ماجرا از آنجا آغاز می‌شود که:

شورای شهر نشتارود با ارزیابی رزومه کاندیدهای تصدی سمت شهردار البته در پشت درهای بسته با این توجیه که نمی‌خواهند مانند شورای تنکابن به چالش کشیده شوند، سعی کردند تا به این وظیفه قانونی خویش جامه عمل بپوشانند.

 

اما هم آنان و هم برخی شهروندان و هم بعضی رسانه‌ها می‌دانستند که در پس این رفتار قانونی آنان فقط شویی تبلیغاتی بوده برای سرگرم کردن مردم زیرا این 5 نفر از قبل به دو دسته سه و دونفری تقسیم‌شده و هرکدام ساز خود را می‌زدند.

 

این دودستگی همان‌طوری‌ که صاحب این قلم پیش‌بینی کرده بود، در ادامه راه نمودِ بیشتری پیداکرده و سرانجام به انتخاب مهدی یاحقی با 3 رأی موافق اعضای شورا ختم شد. صورت‌جلسه‌ای که بنا بر گفته فرهاد عسگری مدیرکل امور شهری استانداری مازندران وجاهت قانونی نداشته و باید حتماً 4 امضا داشته باشد.

 

بر این اساس اعضای شورای اسلامی نشتارود با حفظ دودستگی بار دیگر در 8 آذرماه کنار هم نشستند تا درباره 4 تن کاندید دیگر به نام‌های " جهاندار، سالاریان، توکلی و زرآبادی" تصمیم بگیرند اما بازهم رئیس شورا به همراه دو عضو دیگر به‌یک‌باره و شاید با اختراع فرمولی جدید و ضرب و تقسیم! از دل این چهار نامبرده، صورت‌جلسه مهدی یاحقی را بیرون کشیده و با همان تعداد امضا تأیید کرده و به‌جز جهاندار سه تن دیگر را هیچ می‌پندارند.

 

فارغ از تشنج‌ها و حاشیه‌هایی که این نشست به همراه داشته و نشان‌دهنده همراه نبودن اعضا باهم است، نکته مهم رأی رئیس شورای اسلامی نشتارود است که هم در یک صورت‌جلسه مجزا به خود به‌عنوان شهردار رأی می‌دهد و هم رأی خود به یاحقی را تأیید می‌کند! یعنی یک عضو با داشتن یک حق رأی، دو بار رأی می‌دهد!

 

اینکه در بطن شورای اسلامی نشتارود آن‌هم توسط رئیس آن، چنین پدیده نوظهوری جان می‌گیرد به‌زعم نگارنده هم توهین به شعور کسانی است که رأی خویش را به وی امانت‌داده‌اند و هم توهین به شخصیت، تخصص و کرامت انسانی مهدی یاحقی سرپرست فعلی شهرداری نشتارود است. توهینی که باید مردم نشتارود خواهان عذرخواهی رئیس شورا باشند تا شاید دیگر تکرار نشود.

 

با این تفاسیر اکنون نشتارود دو شهردار منتخب دارد و باید دید این روند به کجا ختم می‌شود و آیا مدیران ارشد شهرستان تنکابن از باب کدخدا منشی و یا نظارتی و حراستی به این بازی خاتمه خواهند داد یا خیر ...؟!

 تا چه پیش آید زین پس ...

 

یادداشت: سهیلا محمدی

 

 

نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
مهمترین عناوین

کیمیا سامانه