علمای یمن بیانیه وزرای خارجه اتحادیه عرب علیه مقاومت و عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی را محکوم کردند

شناسه خبر: ODIyNDE /

علمای یمن طی کنفرانس امروز در صنعاء، بیانیه وزرای خارجه اتحادیه عرب علیه مقاومت و هرگونه عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی را محکوم کردند.

تنکابن24 به نقل از  گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، علمای یمن طی نکنفرانسی که امروز در «صنعاء» پایتخت این کشور برگزار شد، تاکید کردند که همه انواع عادیسازی روابط با رژیم صهیونیستی و نیز تصمیمات وزرای خارجه کشورهای عضو اتحادیه عرب و تروریستی خواندن دفاع مردم یمن از خود و نیز جنبش مقاومت را رد می‌کنند. 

به نوشته پایگاه خبری شبکه «المسیرة»، در این کنفرانس که با شعار «رد عادی‌سازی روابط با دشمن صهیونیستی و ضرورت مقابله با تجاوز» برگزار شد، علمای یمن   جنایت های دشمن صهیونیستی ومحاصره مردم یمن را که بیشتر مردم را به مرز قحطی و مرگ رسانده محکوم کردند. واز  همه مردم یمن خواستند تا وحدت کلمه داشته باشند و با اعزام مردان و ارسال پول و بسیج عمومی، جبهه‌ها را تقویت کنند.

علمای یمن همچنین از کلیه کشورهای عربی و اسلامی در ارتباط با رژیم صهیونیستی خواستند که این روابط را قطع کنند و از مردم و علمای این کشورها خواستند تا بر دولتهای خود برای تحقق این مسئله، فشار آورند. زیرا عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی، خیانت به خداوند، رسول‌الله و مومنان است و به منزله مشارکت در از بین بردن قضیه فلسطین است.

علمای یمن، بیانیه وزرای خارجه عرب را که دفاع ملت یمن از خود و جنبش‌های مقاومت علیه اسرائیل را تروریستی خوانده، صهیونیستی توصیف و بر حمایت از جنبش‌های مقاومت در فلسطین و لبنان تا آزادسازی کامل فلسطیت تاکید کردند.

در بیانیه علمای یمن همچنین اقدامات وحشیانه علیه ملت یمن و شکنجه ومحاصره زمینی، دریایی و هوایی آنها را محکوم کردند.

انتهای پیام/غ

نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
مهمترین عناوین

کیمیا سامانه