گزارش فارس از تازه‌های نشر اندیشه‌ای؛

عقلانیت احساس در بازار نشر جولان می‌دهد!/کشف ردپای اخلاق شهروندی در فاصله دنیای حقیقی و مجازی/حمایت کاغذی از امنیت قلب تا از نو با تو بودن

شناسه خبر: ODIyMzI /

عقلانیت احساس،برندسازی داخلی، از نو با تو، زندگی به سبک باران و اخلاق شهروندان دنیای مجازی با تمرکز بر قرآن و نهج البلاغه از مهم‌ترین موضوعات کتاب‌های اندیشه‌ای بازار نشر است.

تنکابن24 به نقل از خبرنگار آیین و اندیشه خبرگزاری فارس، موضوعاتی مانند اخلاق شهروندان دنیای مجازی با تمرکز بر قرآن و نهج البلاغه، سبک زندگی قرآنی، برندسازی داخلی، از نو با تو و زندگی به سبک باران سرفصل تازه‌ترین نشر کتاب‌های اندیشه‌ای را به خود اختصاص دادند که در ادامه به گزیده‌ای از این عناوین اشاره می‌شود:

*نشر معارف

-جلد دوم کتاب «سبک زندگی قرآنی»؛ حجت‌الاسلام محمدعلی رضایی اصفهانی

پرداختن به سبک زندگی اسلامی نیاز امروز جامعه فرهنگی و دینی ما است که مورد تأکید رهبر معظم انقلاب نیز قرار گرفته است. این نوشتار در پی آن است که مباحث سبک زندگی مطلوب قرآنی را ساختارمند و موضوعی به مخاطبان عرضه کند تا زمینه ساز شکل‌گیری تفسیر موضوعی در حوزه سبک زندگی عام و سبک‌های خاص (مثل سبک زندگی علمی، اقتصادی و سیاسی) باشد.

 

-کتاب «زندگی به سبک باران»، امیرهوشنگ میرابی

این کتاب برای عموم دانشجویان، بالاخص دانشجویان بسیجی به‌ عنوان پیشگامان انقلابی جریان دانشجویی و آرمان‌گرایان عرصه مطالبه‌گری بسیار مناسب و کاربردی است و سخنان رهبر معظم انقلاب در عرصه‌های «سبک زندگی اخلاقی»، «سبک زندگی علمی»، «سبک زندگی مبارزاتی در حوزه جنگ نرم»، «سبک زندگی سیاسی» و «سبک زندگی تشکلی» برای دانشجویان تبیین شده است.

 

*انتشارات جهاد دانشگاهی

-کتاب «برندسازی داخلی» مبانی نظری، الگوها و نمونه‌های موفق؛ سعید شفیعا

این کتاب که دارای چهار فصل است تلاشی برای دسته‌بندی و ساختاردهی مبانی دیدگاهی و  تجربی مرتبط با برندسازی درون سازمانی است که تکیه‌گاه خود را به جای تبلیغات و روابط عمومی خارج سازمان، به منابع انسانی و پایدار سازی رفتاری آنها قرار داده است.

 

*آیین فطرت

-کتاب «از نو با تو»؛ حجت‌الاسلام محسن عباسی ولدی

با توجه به اینکه رشد طلاق در چند سال اخیر، پیشرفت زیادی داشته و شاهد عبور این رشد از مرز هشدار و تبدیل آن به یک بحران هستیم، نویسنده در این اثر سعی کرده عوامل تزلزل بنیان خانواده و راه های پیشگیری و درمان آن را بررسی کند.

 

*انتشارات میراث اهل قلم

-کتاب «امنیت قلب در فضای سایبر»؛ احسان کیان‌خواه

این نوشتار به تبیین امنیت قلب در فضای سایبر می‌پردازد. کشف مفهوم امنیت قلب به‌عنوان زیربنای امنیت جامعه در فضای سایبر که تضمین‌کننده‌ی انسانیت و حیات طیبه­ی انسانی است، لازم و ضروری است. فضای سایبر با ویژگی‌های خاص خود و ارتباط بی‌پرده‌ای که با انسان و نفس و قلب او دارد، قابلیت شکل دادن به سعادت و شقاوت انسان را داشته و تأثیر مستقیم بر حالت نفس او می‌گذارد. توجه به امنیت قلب در فضای سایبر با حجم بالای تهاجم، شبیخون و ناتوی فرهنگی علیه انسان‌ها و به‌ویژه ملت ایران که سازنده و تداوم‌دهنده‌ی حکومت اسلامی است، توجه به امنیت قلب و حفظ آن از آفات نفسانی و شیطانی را در فضای سایبر امری ضروری می‌سازد.

 

*انتشارات دانشگاه آکسفورد

-کتاب «عقلانیت احساس»، سوزانا سیگل

سوزانا سیگل استدلال می‌کند: ادراک و احساس او با اعتقاد اولیه بی‌اساس او تسخیر شده است و بنابراین نمی‌تواند این باور را تصدیق کند، حتی اگر جیل فکر کند که چنین اتفاقی افتاده است. در عقلانیت احساس (انتشارات دانشگاه آکسفورد، 2017)، سیگل چارچوب جدیدی را برای درک اینکه چگونه ظرفیت ادراکات و احساسات برای توجیه و تصدیق ارزیابی می‌شود را بیان می‌کند. از دیدگاه وی، ادراکات، مانند باورها، میتواند به صورت عقلانی یا غیر منطقی ارزیابی شود و از اعتقادات حاصل شود. او به نوبه خود از دیدگاه خود استفاده می‌کند تا توضیح دهد چگونه و به چه صورت تاثیر یک چشم انداز قبلی در توانایی بینش برای توجیه این چشم انداز می‌تواند کاهش یا ارتقاء یابد.

 

*انتشارات بنیاد نهج‌البلاغه

-کتاب «اخلاق شهروندان دنیای مجازی با تمرکز بر قرآن و نهج البلاغه»، مریم صانع‌پور

فناوری های ارتباطی دنیای جدید، فرهنگ‏های مختلف را در همسایگی یکدیگر قرار داده‌‏اند و این امر پایبندی به اصول اخلاق ارتباطی را بیش از گذشته برای بشر ضروری ساخته است. برخی از نظریه‌پردازان، ارتباطات و اطلاعات سایبری را تهدیدی برای جامعه بشری می‏‌دانند، اما برخی دیگر فناوری‌های اطلاعاتی و ارتباطاتی دیجیتال را فرصتی بی‌نظیر در جهت گسترش جهانی فضیلت و عدالت می‌دانند. نگارنده این اثر، دارای همین رویکرد خوشبینانه است؛ رویکردی برگرفته از آموزه‌های امیدبخش اسلام، که یأس را از جنود شیطان معرفی می‌‏کند.

انتهای پیام/

نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
مهمترین عناوین

کیمیا سامانه