دبیر جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی گیلان:

داعش از بین رفته اما تفکر داعشی همچنان باقی است/ جبهه مقاومت در امتداد تفکر بسیجی شکل‌ گرفته است

شناسه خبر: ODIyMDk /

دبیر جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی استان گیلان با بیان اینکه جبهه مقاومت در امتداد تفکر بسیجی شکل‌ گرفته است، گفت: شکوفه‌های انقلاب در حال آزادی جهان از چنگال استکبار جهانی هستند.

تنکابن24 به نقل از خبرگزاری فارس از رشت، نظر علی علیزاده امشب در مراسم یادواره شهدای مرکز دهستان چاپارخانه خمام رشت با بیان اینکه آمریکا و استکبار جهانی داعش را در منطقه به وجود آوردند و رعب و وحشت را در جهان نشر و اشاعه دادند تا موجب تعجب همگان شوند، اظهار کرد: استکبار جهانی با کمک به داعش در تلاش بود پس از فتح سوریه و عراق ایران را هدف قرار دهند.

وی بابیان اینکه بسیاری از کشورها ازجمله آمریکا و آل سعود با عناوین مختلف داعش را مورد حمایت قرار دادند، افزود: جمهوری اسلامی از همان ابتدا در مقابل داعش قرار گرفت و با تبیین سیاست‌ها، داعش را مورد هدف خود قرارداد.

دبیر جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی گیلان گفت: قطعاً آمریکایی‌هایی که داعش را به وجود آوردند از حمایت آن نیز دست نمی‌کشیدند و جمهوری اسلامی چون یقین به حمایت آمریکا از داعش داشت در مقابل داعش قرارگرفته و بر پایبندی خود در این مسیر استوار است.

رئیس مجمع عالی بسیج گیلان با اشاره به اینکه خیلی‌ها در داخل وقتی ایران در دفاع از کشورهای مقاومت وارد عمل می‌شد مخالفت می‌کردند، خاطرنشان کرد: برخی‌ها نمی‌دانستند که اگر داعش در عراق و سوریه ماندگار می‌شد و از بین نمی‌رفت هیچ‌چیز از ایران هم باقی نمی‌ماند.

علیزاده افزود: کاری که سردار سلیمانی و رزمندگان قدس انجام دادند نیروهای عراق و سوریه منسجم شدند و توانستند با ساماندهی منظم در مقابل با داعشیان بجنگند.

وی با اشاره به پایان حکومت خودخوانده داعش در نقشه بیان کرد: علاوه بر نیروهای ایران، سوری و عراقی جبهه‌ای با حضور نیروهای مردمی افغانی، لبنانی و پاکستانی نیز تشکیل و با عملیات پی‌درپی موجب انهدام همه پایگاه‌های داعش شدند.

دبیر جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی گیلان بابیان اینکه 6 هزار نفر جوان فریب‌خورده داعش مسجدها را منفجر می‌کردند تا رعب و وحشت ایجاد کنند، تصریح کرد: تخریب آثار باستانی، تجاوز به زنان، سربریدن در مقابل افراد خانواده و آتش‌سوزی نمونه‌ای از وحشی‌گری‌های داعش در طول چند سال خودخواندگی حکومتشان بوده است.

رئیس مجمع عالی بسیج گیلان بابیان اینکه داعش از بین رفته اما تفکر داعش همچنان باقی است، گفت: گرچه حکومت داعش در کل منطقه عراق و سوریه از بین رفته اما قطعاً آمریکایی‌ها در حوزه‌های مختلف باقی‌مانده داعش را رها نخواهند کرد و در انفجارها، ترورها و غیره استفاده می‌کنند.

علیزاده با اذعان به اینکه شکست داعش دستاوردهای فوق‌العاده‌ای برای جمهوری اسلامی داشت، گفت: وقتی رژیم صهیونیستی به لبنان حمله کرد امام فرمود که راه قدس از کربلا می‌گذرد و اکنون نیز اسرائیل دیده که رزمندگان ایرانی پشت مرزهای آن‌ها هستند و به همین منظور دست‌وپا می‌زند.

وی همچنین به تهدیدات و فشارهای داخلی بر رزمندگان نیروی قدس ازجمله سردار سلیمانی اشاره کرد و گفت: برای سردار سلیمانی شرط می‌گذاشتند تا جنگ با داعش را تمام کند و پیشنهاد می‌کردند تا با مذاکره مسئله با داعش را حل کنند و جنگ را پایان دهند.

دبیر جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی گیلان گفت: سردار سلیمانی و جبهه مقاومت در مقابل داعش و همه‌کسانی که رعب و وحشت ایجاد می‌کردند استقامت کردند و خداوند نیز عزت و سربلندی را برایشان رقم زد.

رئیس مجمع عالی بسیج گیلان با تاکید بر اینکه برجام شکل‌گرفته خسارت محض بود و این‌یک تعبیر سیاسی نیست، افزود: مقام معظم رهبری در زمان مذاکره فرمودند اگر مایل به مذاکره هستید مثل شمشیر فولاد سخت باشید زیرا زیر دستمال مخملی دشمن دست چدنی قرارگرفته است و با بمب و انفجار و توپ به سراغ ما خواهند آمد و حل کردن مسائل با آمریکا با مذاکره خوش‌خیالی است.

علیزاده بابیان اینکه در ابتدای مذاکرات رهبری هشدار داده بودند که آمریکایی‌ها قابل‌اعتماد نیستند، گفت: ما هیچ‌چیز از برجام به دست نیاوردیم مگر اینکه در دل بخشی از مردم شبهه انداختیم که با برجام مشکلات ما حل می‌شود اما تنها برای همگان ثابت شد که آمریکا قابل‌اعتماد نیست.

وی با اشاره به پیشینه تاریخی ایران در مذاکرات بیان کرد: یک پروتکلی با طرفین برجام امضا شد که ‌ای‌کاش همان هم به امضا نمی‌رسید چون در سده‌های گذشته وقتی پادشاهان ما در جنگ‌ها کم می‌آوردند با طرف مقابلشان می‌نشستند و بخشی از کشور را به آن‌ها تحویل می‌دادند که ‌این ادعا با نگاه کردن به نقشه 300 سال پیش ایران کاملاً مشهود است.

دبیر جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی گیلان بابیان اینکه شهدای مدافع حرم اگر در عراق و سوریه نمی‌جنگیدند اکنون باید در داخل کشور با داعش می‌جنگیدیم، تصریح کرد: حمله داعش به مجلس در پاسخ به کسانی بود که تصور می‌کردند داعش با آن‌ها کاری ندارد.

رئیس مجمع عالی بسیج گیلان با اشاره به قدرت جبهه مقاومت گفت: جبهه مقاومت به‌عنوان یک قدرت در منطقه قدرت‌نمایی می‌کند و استکبار جهانی ناچار به عقب‌نشینی در منطقه هستند.

علیزاده زمینه تشکیل جبهه مقاومت را تفکر بسیجی و انقلابی ایران برشمرد و گفت: تفکر بسیجی تنها در ایران نیست بلکه حشدالشعبی، فاطمیون، حیدریون، زینبیون در امتداد تفکر بسیجی قرار دارند و شکل‌گرفته‌اند.

وی با اشاره به بیداری ملت‌های اسلامی در جهان و مقابله آن‌ها با جبهه کفر و تکفیر بیان کرد: امروز شکوفه‌های امام و انقلاب در جهان در حال آزادی ملت‌ها از چنگال استکبار جهانی هستند.

انتهای پیام/ج/

نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
مهمترین عناوین

کیمیا سامانه