رئیس جمعیت هلال و احمر فریدونکنار:

فریدونکنار بیشترین نجاتگر را در مازندران دارد

شناسه خبر: ODEwODk /

رئیس جمعیت هلال و احمر فریدونکنار با بیان اینکه فریدونکنار بیشترین نجاتگر را در مازندران دارد، گفت: این شهرستان حدود 70 نجاتگر دارد که 12 نیرو به این مجموعه اضافه می‌شوند.

تنکابن24 ،هادی شفیع‌زاده در گفت‌وگو با بلاغ، اظهار کرد: طرح دریا در 31 شهریور به پایان رسید اما پس از طرح دریا یکی از دغدغه‌های اصلی ما بحث خانه هلال بوده است.

وی افزود: خانه هلال روستایی در مراکز دهستان های ازباران، کاردگرمحله، سوته و بی‌نمد راه‌اندازی شد و با دریافت مبلغ 5 میلیون تومان فریدونکنار از نخستین شهرهایی بود که در آن خانه هلال افتتاح شد و تمام این خانه‌ها تجهیز شدند. 

رئیس جمعیت هلال احمر فریدونکنار با اشاره به اینکه جذب و آموزش اصلی‌ترین وظایف خانه هلال است، تصریح کرد: خانه‌های هلال یک هلال احمر کوچک محسوب می‌شود. 

شفیع‌زاده یادآور شد: چند روستا مانند بزرگ بیشه‌محله و شیرمحله فریدونکنار خواهان افتتاح خانه هلال در روستاهای خود هستند. 

وی گفت: فریدونکنار حدود 70 نجاتگر دارد که 12 نیرو به این مجموعه اضافه می‌شوند و بر اساس نرخ جمعیتی و تربیت این نیرو، این شهرستان بیشترین نجاتگر را در سطح استان مازندران دارد. 

رئیس جمعیت هلال احمر فریدونکنار افزود: نجاتگران فریدونکناری در دو محور شاخص مازندران در کندوان چالوس و هراز آمل کشیک می‌دهند. 

شفیع‌زاده اظهار کرد: در خانه‌های هلال روستایی دوره‌های 22 ساعته امدادی و مهارت‌های داوطلبی آموزش داده می‌شود. 

وی با بیان اینکه هنوز مجوز خانه هلال در روستای اسبوکلا گرفته نشده است، خاطرنشان کرد: اما مربیان هلال احمر آموزش‌های لازم را به علاقه‌مندان این روستا می‌دهند. 

رئیس جمعیت هلال احمر فریدونکنار با اشاره به تشکیل تیم توانا در فریدونکنار، تصریح کرد: تیم توانا متشکل از بانوان فریدونکناری است که در آینده نزدیک بیشترین تعداد تیم توانا در فریدونکنار تشکیل می‌شود. 

شفیع‌زاده تاکید کرد: آموزش در هلال‌احمر رایگان است و از تمام شهروندان دعوت می‌شود برای فراگیری امداد و کمک‌های اولیه به هلال احمر بیایند. 

وی یادآور شد: ساخت پایگاه امداد و نجات دریایی شهید بلباسی در دستور کار قرار دارد و زیرساخت‌ها تا حدود زیادی به پایان رسیده است. 

رئیس جمعیت هلال احمر فریدونکنار در پایان گفت: هشتمین مرحله طرح ملی خادم در فریدونکنار به پایان رسید و 500 نفر تا به امروز در هر ماه آموزش دیدند که پیش‌بینی می‌شود این میزان در دوره بعدی چند برابر شود.

نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
مهمترین عناوین

کیمیا سامانه