استرالیا گفت‌وگو برای بررسی شرایط پناه‌جویان پاپو‌آ گینه‌نو را پذیرفت

شناسه خبر: ODE3ODU /

دولت استرالیا سرانجام پذیرفته است درباره بررسی شرایط پناه‌جویان مستقر در پاپو‌آ گینه‌نو و غربال این افراد با نیوزلند وارد مذاکره شود.

تنکابن24 به نقل از گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، مقامات استرالیا و نیوزلند گفت‌وگوها درباره غربال پناه‌جویان حاضر در پاپو‌آ گینه نو را آغاز می‌کنند.

به نوشته خبرگزاری رویترز، بعد از آنکه سه هفته پیش دولت پاپوآ گینه نو تصمیم گرفت کمپ‌های پناه‌جویان را تعطیل کند، حدود 400 نفر از این افراد خود را داخل کمپ‌های بدون آب و برق و امکانات زندانی کرده‌اند.

این افراد دلیل حبسشان را امنیت خود عنوان کرده و بر طبق برنامه دولت پاپو‌آ گینه نو به مراکز ترانزیت مراجعه نکردند.

ملکولم ترنبال نخست وزیر استرالیا همواره پیشنهاد نیوزلند برای پذیرش عده‌ای از این پناه‌جویان را رد کرده و تاکید داشت چنین اقدامی می‌تواند به بی‌اهمیت جلوه دادن قوانین سرسختانه استرالیا در قبال پناه‌جویان منجر شود. 

اکنون جاسیندا اردرن نخست وزیر نیوزلند خبر داد، گفت‌وگوها با کانبرا برای شروع فرآیند غربال آغاز شده و نیوزلند از استرالیا خواسته 150 نفر از این پناه‌جویان را بپذیرد. پیش از این استرالیا حتی در گفت‌وگو پیرامون این مساله وارد نشده بود.

پناه‌جویان پاپو‌آ گینه‌نو برای ورود به استرالیا از راه‌های دریایی اقدام کرده بودند اما به دلیل ممانعت دولت استرالیا از پذیرششان، این افراد در کمپ‌هایی در جزایر دورافتاده مانوس زندانی بودند.

انتهای پیام/

نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
مهمترین عناوین

کیمیا سامانه