یک صدا برای پوراکبر

تعویض امام‌جمعه تنکابن مشکل آدینه را حل نخواهد کرد/ انقلابی بودن از حرف تا عمل

شناسه خبر: ODE0MDk /

یک عضو شورای شهر تنکابن خطاب به شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور گفت: بیایید مشکلاتتان را با شهرداری حل کنید و پروژه را به اتمام برسانید، مطمئن باشد با حاشیه‌سازی و تغییر امام‌جمعه مشکل آدینه حل نخواهد شد.

به گزارش تنکابن24، مجتمع بزرگ تجاری و فرهنگی آدینه متعلق به ستاد نماز جمعه شهرستان تنکابن عملیات اجرایی آن از سال 87 آغاز شد و به‌رغم حضور پیمانکاران مختلف, تاکنون به بهره‌برداری نرسیده است. این مجتمع در زمینی به مساحت 15 هزار مترمربع و با زیربنای حدود 40 هزار مترمربع در میان 6 هزار مترمربع فضای سبز در حال احداث است.

این مجموعه شامل 650 واحد تجاری کوچک و بزرگ در چهار طبقه است که به بیش از 800 واحد افزایش پیدا کرد. برای این مجتمع دو مجموعه بزرگ همایشی و نمایشی در طبقه آخر، یک واحد بزرگ خرید گردشی (هایپر مارکت) و 6 رستوران در نظر گرفته شده است.

 

حجت الاسلام پوراکبر امام‌جمعه وقت تنکابن در تاریخ 24 اسفندماه 94 در نخستین نشست با اصحاب رسانه هرگونه فعالیت اقتصادی خود در پروژه آدینه و دیگر پروژه‌های اقتصادی مشابه را موجب آلوده شدن به گناه دانست و گفت: تا زمانی که به‌عنوان امام‌جمعه در خدمت مردم این شهر هستم، به‌هیچ‌عنوان جهت سرمایه‌گذاری، شراکت در سهام و یا دخل و تصرف اقتصادی در پروژه تجاری- فرهنگی آدینه ورود نمی‌کنم.

 

حمایت قاطع اعضای شورای شهر از امام‌جمعه تنکابن

پس از گذشت ۹ سال از کلید خوردن پروژه آدینه تنکابن، مشکلات پرداختی آن بین شورای سیاست‌گذاری و شهرداری موجب شد تا پای امام‌جمعه شهر به میان کشیده شود.

هفته گذشته که به‌یک‌باره خبر جابجایی حجت‌الاسلام پوراکبر قبل از اتمام تاریخ حکمش از این شهر به نور اعلام شد، گمانه‌زنی‌ها بر توافق بین این دو نهاد برای حذف امام‌جمعه قوت گرفت.

که طی گفت‌وگو با تعدادی از اعضای شورای اسلامی شهر، همگی بر پاک دستی و درستکاری این فرد انقلابی صحه گذاشته و این موضوع را قویاً تکذیب کردند.

 سخنگوی شورای اسلامی شهر تنکابن در گفت‌وگو با خبرنگار ما با بیان اینکه تعویض امام‌جمعه مشکل آدینه را حل نخواهد کرد، گفت: حجت‌الاسلام پوراکبر ازنظر بنده عملکرد خوبی داشته و از نظر مالی تمیز بود و برای حل مشکل آدینه بسیار تلاش کرد.

حمید منصور کیا تصریح کرد: قصور کنندگان این پروژه نماینده استان و نماینده شهرداری است.

وی افزود: شورایی که در مدت سه ماه نتوانست تعامل ایجاد کرده و شهردار لایقی را انتخاب کند، بهتر است به کار سیاسی ورود نکند.

سخنگوی شورای اسلامی شهر تنکابن گفت: ورود به کار سیاسی شهر را از پیشرفت عقب می‌اندازد و شورا ضعیف می‌شود و افراد دیگر به‌راحتی در آن اختلاف ایجاد می‌کنند.

این مسئول عنوان کرد: به نظر بنده در طول این مدت امام‌جمعه تنکابن در مورد آدینه به بهترین شکل عمل کرده و نظر ایشان پرداخت بدهی‌‌ها به مردم بود.

منصورکیا با اشاره به اینکه تحت هیچ شرایطی اجازه نمی‌دهیم ما را وارد بازی سیاسی شهرستانی کنند، خاطرنشان کرد: نهادهای مختلف برای اینکه خود را از بار عقب‌افتادگی شهر کنار بکشند، بیایند بگویند شورا و امام‌جمعه ضعیف است و در بیرون از گود خودشان افراد را جابجا کنند.

وی یادآور شد: دو ماه و اندی است که ما کارمان را آغاز کرده‌ایم، این عقب‌افتادگی شهر حاصل کوتاهی چندین دوره‌ای نهادهای دولتی و منتخبین مردم است

این عضو شورا تأکید کرد: عزیزان سالیان سال عقب‌افتادگی داشتند و باوجود جذب چند عضو جدید همچنان حاصل این عقب‌افتادگی سه‌ماهه ما نیز هستند.

مصطفی اخشابی یکی دیگر از اعضای شورای اسلامی شهر تنکابن اظهار کرد هر مسئولی در شهر تعدادی موافق و مخالف دارد و ممکن نیست شخصی مورد موافقت همه مردم باشد این موضوع درباره‌ی امام‌جمعه تنکابن نیز صدق می‌کند.

وی افزود: عده‌ای از افراد به قول از مسئولین ارشد شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه اعلام کردند که حل مشکل آدینه در گروه تغییر امام‌جمعه است، ما این موضوع را قویاً تکذیب می‌کنیم.

 

این عضو شورا عنوان کرد: بنده به‌شخصه سلامت امام‌جمعه را تأیید و از عملکرد ایشان دفاع می‌کنم اما کار رسمی ما پرداختن به مسائل شهر است.

این مسئول متذکر شد: ما به نظر شورای سیاست‌گذاری احترام می‌گذاریم اما اگر صرفاً به این دلیل امام‌جمعه را تغییر می‌دهند که مشکل آدینه حل شود، چنین چیزی درست نیست و برداشتن ایشان برای این موضوع، مشکلات بیشتری ایجاد خواهد کرد و انجام هر کمکی در ادامه، شائبه انجام معامله را قوت می‌بخشد.

اخشابی با بیان اینکه ما نماینده مردم هستیم خطاب به حجت‌الاسلام تقوی گفت: شما به اسم شورای سیاست‌گذاری ساخت این فضا را آغاز کردید. این اسم حرمت دارد چراکه شما منصوب رهبری هستید و قابل‌احترام، اما لازم است بیایید مشکلاتتان را با شهرداری حل کنید و پروژه را به اتمام برسانید و مطمئن باشد با حاشیه‌سازی و تغییر امام‌جمعه مشکل آدینه حل نخواهد شد.

در ادامه نایب‌رئیس شورای شهر تنکابن یادآور شد: شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه مستقل عمل می‌کنند و هیچ‌گاه افراد ذی‌نفوذ نتوانستند امام‌جمعه‌ای را نگه‌داشته و یا از آمدن فردی دیگر جلوگیری کنند.

تقی پزشکی اضافه کرد: ما عنوان کردیم اگر شورای سیاست‌گذاری با شهرداری در پرداخت همراهی کند، ما می‌توانیم تخفیفات لازم را بدهیم.

رئیس شورای شهر تنکابن نیز با بیان اینکه پروژه آدینه را به‌عنوان شخصی می‌بیند، اظهار کرد: شهرداری مطالبه دارد که عدد کارشناسی شده‌ی آن معادله ۷۶ میلیارد تومان است.

علیرضا فلاحتکار بنا در جلسات بدوی را بررسی در عوارض این پروژه عنوان کرد نه بخشیدن حق مردم.

وی در پایان پرداختن به موضوع امام‌جمعه را خارج از صلاحیت شورای شهر دانست و گفت: درخواست ما مطالبات شهرداری از آدینه است.

 

مطالبات مقام معظم رهبری از ائمه جمعه کشور 

رهبر انقلاب برای استفاده هرچه بیشتر از ظرفیت نماز جمعه، مطالباتی از ائمه جمعه دارد:

 - ایشان وظیفه‌شناسی را برای ائمه جمعه لازم می‌داند و معتقد است چراکه کار ائمه جمعه کار بسیار عظیم و بزرگی است و نمی‌توان آن را سهل گرفت.

- وی تبیین مواضع نظام را از وظایف ائمه جمعه می‌داند و خطاب به ائمه جمعه می‌فرماید: «ما سرباز نظام هستیم، ما فدایی نظام هستیم، این نظام، نظام اسلامی است، نظام قرآنی است و امام‌جمعه نماینده نظام است و باید مواضع کلی جمهوری اسلامی را تبیین کند و باید آن خط صحیح و جاده روشن و صراط مستقیم را به مردم بنمایانید.»

- از دید ایشان زنده داشتن نام و مرام امام خمینی، وظیفه ائمه جمعه است و ازاین‌رو پسندیده است که به مناسبت‌های مختلف در نمازهای جمعه، آن بزرگوار مطرح شود و مطالب امام و درس امام برای مردم بیان شود و چرایی عملکرد امام نیز توضیح داده شود.

- رهبر انقلاب مردم‌داری را یکی از وظایف امام‌جمعه می‌داند. در درجه اول با علما، با افراد برجسته فکری، با جوان‌ها، با ضعفا و با کسانی که به روحانیت نیاز دارند و بدترین کار را برای امام‌جمعه این می‌داند که مردم به او به‌آسانی دسترسی نداشته باشند و انتظار داشته باشد مردم به سراغ او بیایند.

- ایشان معتقد است امام‌جمعه باید بیشتر از دیگر روحانیون با مردم باشد. ائمه جمعه بایستی نسبت به همه جناح‌ها، افراد و گروه‌ها حالت پدرانه داشته باشند و نباید گرایش به یک طرف به نحوی باشد که عده‌ای از اهل محل احساس کنند این متعلق به آن‌ها نیست.

- وی توجه به نسل جوان را از اهم امور می‌داند و خطاب به ائمه جمعه می‌فرماید: «آقایان! نسل جوان ما بهترین نسل‌ها از لحاظ گرایش به دین است. بعضی خیال می‌کنند جوان‌ها به طبیعت از دین دورترند. اشتباه است. جوان‌ها به دین نزدیک‌ترند چراکه این اطماع و اهوایی که معمولاً مخالف دین است در آن‌ها ضعیف‌تر است و جوان اگر بداند که اینجا مشکل دینی او حل می‌شود با شوق به نماز جمعه خواهد آمد.»

- از نگاه رهبر انقلاب یکی از امور مهم دیگری که ائمه جمعه بایست بدان پایبند باشند، حدیث نفس و نظارت بر نزدیکان است چراکه خداوند می‌فرماید: «یا اَیُّهَا الَّذینَ آمَنُوا قُوا اَنْفُسَکُمْ‏ وَ اَهْلیکُمْ‏ ناراً وَقُودُهَا النَّاسُ وَ الْحِجارَه» (تحریم ۶۶/ ۶) و اگر نتوانیم خود را در خط صحیح الهی و اسلامی قرار دهیم، تأثیرات، ضعیف، کم و حتی صفر خواهد شد و باید پذیرفت که اهل انسان منتسب به او هستند، ازاین‌رو باید یا به‌دقت و شدت درباره اهل خود مراقبت کنیم تا از نام ما استفاده نشود و اگر نتوانستیم و عاجز ماندیم برای مردم روشن کنیم تا مردم بدانند که این از اهل ما نیست و «إِنَّهُ عَمَلٌ غَیْرُ صَالِحٍ» (هود۱۱/ ۴۶).

- یکی از ویژگی‌های ائمه جمعه را آلوده نبودن به دنیا برمی‌شمارد و می‌گوید: «امام‌جمعه نباید در زندگی، رفت‌وآمد و کارش جوری باشد که مردم بگویند: آقا اهل دنیا و کاسب است،

- از نگاه ایشان ائمه جمعه بایست تکیه‌بر عناصر مؤمن و خودی را مهم برشمارند و اگر در شهری دو گروه هستند که یک گروه با نظام همراه نیستند، امام‌جمعه باید نقطه مقابل آن‌ها باشد و رکون و گرایش به آن‌ها ابداً نباید داشته باشد، البته این امر نباید مانع نصیحت و هدایت آنان به‌حق باشد.

- وی موضع‌گیری در نماز جمعه را لازم می‌داند، ازاین‌رو اگر سخن نادرست و غلطی درباره مسائل دین به معنای عامش که مسائل دینی امروز، مسائل سیاسی و اجتماعی را شامل می‌شود، مطرح شد باید موضع هر انسان مؤمنی مشخص شود

 

پوراکبر کیست؟

در ادامه جهت آشنایی بیشتر با امام جمعه تنکابن با حجت‌الاسلام سلیمان‌تبار روحانی بابلی‌ای که چهل سال پیش در مدرسه علمیه خاتم‌الانبیا بابل با حجت‌الاسلام پوراکبر آشنا و در یک حجره هم‌اتاق شده بود، سخن گفتیم و از او خواستیم خصوصیات و زندگینامه‌ای کوتاه از او را برایمان بیان کند تا بدانیم آیا با خواسته‌های رهبری مطابقت دارد یا خیر.

 

حجت‌الاسلام عبدالعلی پوراکبر که اکنون در آستانه ۶۰ سالگی می‌باشد از دوران طلبگی ید طولایی در تحجر و تهذیب داشت. پس از طی دروس مقدماتی حوزه در بابل، جهت تحصیل دروس عالیه راهی حوزه علمیه قم شد.

با توصیه آیت‌الله روحانی نماینده مقام معظم رهبری حدود ۲۰ سال پیش برای تصدی مدیریت حوزه علمیه خاتم‌الانبیا بابل معرفی شد.

در این دوران ایشان طلاب موفق زیادی تربیت کرد تا زمان جنگ که احساس مسئولیت کرده و مثل همگان خود را ملزم به حضور در آن مناطق دانست و به‌عنوان رئیس دادگاه نظامی آن منطقه، خدمت کرد.

بعد از چندین سال برای تلمذ دروس عالیه از اساتید مجرب دوباره راهی قم شد و هم‌زمان به مدت ۱۰ سال هم به‌عنوان مدیر حوزه علمیه بابل و هم امام‌جمعه کهگیلویه و بویراحمد فعالیت کرد.

سپس دوباره به قم بازگشت تا سال ۹۲ که به پیشنهاد مسئولین ذی‌ربط مجدداً به‌عنوان مدیریت حوزه‌های علمیه شهرستان بابل منصوب شد.

در این مدت رونق ویژه‌ای را در حوزه‌های علمیه این شهرستان شاهد بودیم و با دسترنج و زحمات شبانه‌روزی حاج‌آقا پور اکبر سه دوره طلاب ما به‌عنوان استعدادهای برتر کشور انتخاب شدند و در کل جهش فوق‌العاده علمی روی داد.

این استاد حوزه، حجت‌الاسلام عبدالعلی پوراکبر را برادر شهید بزرگوار قربانعلی پوراکبر عنوان کرد و گفت: حاج‌آقا اهتمام ویژه‌ای نسبت به پدر بزرگوارشان، شهدا و خانواده شهدا دارند.

ایشان پدر زمین‌گیر شده‌ای دارند که فرمان بُرداری عجیبی از وی انجام می‌دهند، که در خصوص پیشنهاد امام‌جمعه‌ای تنکابن نیز مردم از طریق پدر ایشان، وی را مجاب برای قبول این سمت کردند.

در این مقطع حجت‌الاسلام پوراکبر هم مدیریت حوزه علمیه بابل را داشت و هم امام‌جمعه تنکابن بودند و در چهارشنبه‌های هر هفته که به بابل می‌آمدند از ما گزارش عملکرد هفته گذشته را می‌گرفتند و هم برنامه‌ریزی هفته‌های آتی را انجام می‌دادند.

حجت‌الاسلام سلیمان تبار، پوراکبر را بسیار سخت‌کوش معرفی کرد و افزود: وی دارای دو فرزند پسر که هر دو روحانی هستند و دو فرزند دختر که هر دو همسران روحانی دارند، می‌باشد.

 

گوشه‌ای از عملکرد حجت‌الاسلام پوراکبر در طول مدت دو سال

تلاش جهت تشکیل ستاد نخبگان، کارگروه عملی شیلات، پروژه ثبت دوهزار، مهدالرضا، تشکیل ستاد امربه‌معروف، قرارگاه ولایت

پیگیری مشکلات مدارس در بخش‌های زیرساختی همچون کلاس‌های آموزشی، نمازخانه، آب گرم، لوازم کمک‌آموزشی دانش آموزان

پیگیری مستمر مشکلات ایاب و ذهاب بیماران کلیوی و دیالیزی و چهارصد سرویس‌دهی به این عزیزان

کمک به ۲۸ نفر زوج جوان کم‌بضاعت جهت آغاز زندگی مشترک در قالب طرح ستاد جهیزیه

کمک و دستگیری از ۳۵۰ سادات به‌صورت نقدی

34 جلسه نشست با مسئولین و بازدید از ادارات، حضور در یادواره‌ها، همایش‌ها و مناسبت‌ها، بازدید از فعالیت‌های عمرانی و انجام رایزنی‌های لازم، دیدارهای مستمر با خانواده معظم شهدا، جانبازان و ایثارگران، 200 سخنرانی مذهبی، پیگیری بازگشت رشته پزشکی به تنکابن و...

 

 

وحدت نیروهای انقلاب

در یک اقدام کم‌سابقه، همه نیروهای ولایی و ارزشی و هر شهروند نیک‌اندیش و خیرخواه شهرستان، حمایت خود را به‌گونه‌ای ازجمله تشکیل کمپین مردمی، نشست در مسجد ولیعصر، جمع‌آوری امضا و... از این امام‌جمعه انقلابی اعلام کردند:

 

 

خانواده اولین شهید مدافع حرم شهرستان تنکابن

متأسفانه مطلع شدیم در اقدامی تأسف‌برانگیز از سوی شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه کشور ابلاغی به امام‌جمعه محترم و انقلابی و ولایتمدار تنکابن حضرت حجت‌الاسلام پوراکبر که به‌راستی خار چشم دشمنان نظام و برهم زننده نقشه‌های آنان در این شهر بوده است گردیده و از ایشان خواسته‌اند تا با مردم این شهر و امامت جمعه شهرستان خداحافظی نمایند.

 به آگاهی ستاد محترم سیاست‌گذاری می‌رسانیم ما خانواده اولین_شهید_مدافع_حرم شهرستان تنکابن سردار شهید محرمعلی مرادخانی گواهی می‌نماییم حضرت حجت‌الاسلام پوراکبر یکی از مخلص‌ترین و شایسته‌ترین و وفادارترین امام‌جمعه ایست که تاریخ این شهرستان پس از انقلاب به خود دیده و به‌حق خطابه‌ها و سخنرانی‌های ایشان لرزه بر اندام معاندان و مخالفان ولایت‌فقیه انداخته و خواهد انداخت.

به همین منظور انتظار نمی‌رود شورای محترم سیاست‌گذاری که متصدی انتصاب نیروهای انقلابی و ولایی برای تصدی امامت جمعه را دارند، به‌سادگی تحت تأثیر گزارشات و اخبار مغرضانه برخی از افراد سودجو و معاند شهرستانی و استانی و... که بعضاً در لباس مسئولین دولتی نیز هستند قرارگرفته‌اند، گیرند.

ما ضمن محکوم نمودن این اقدام شورا خواستار ابقاء امامت جمعه ایشان در تنکابن می‌باشیم.

 

معلم فرهنگی

سلام‌علیکم محضر حضرات عظام در شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه.

اگرچه پذیرش سیاست‌های درست مسئولین در حکومت اسلامی طبق نص نهج‌البلاغه شریف از حقوق والی بر رعیت است اما با توجه به سابقه درخشان امام‌جمعه محترم تنکابن در پیگیری مشکلات عامه مردم و همراهی او در مشکلات کنار مردم و نیز راهنمایی‌های عالمانه ایشان در نماز جمعه باعث گردید تا نیروهای انقلابی، بسیجی، خانواده شهدا خصوصاً مردم حاضر درصحنه نماز جمعه تنکابن احساس آرامش و امنیت بیشتری کنند.

توصیه‌های روشنگرانه و دلسوزانه ایشان به مدیران شهری باعث پیگیری‌های جدی‌تر آنان نسبت به مشکلات مردم گردیده است و موضوع تغییر امامت جمعه در شهرستان درمدت کوتاه امامت جمعه ایشان اذهان خیرخواهان و دلسوزان را مشوش و فرصت‌طلبان اهل رخوت را امیدوار کرده است.

حضور پرتلاش و خستگی ناپذیرایشان در این ایام کوتاه، سنت‌های فراموش‌شده و معطل‌مانده بعضی از کارهای بنیادین فرهنگی را احیا نموده و چهره درخشان یک عالم عامل را تجسم بخشیده است.

ازآنجایی‌که نصیحت والی و آمر از سوی مردم طبق نص صریح نهج‌البلاغه وظیفه آحاد جامعه است.

اینجانب بر خود وظیفه می‌دانم که نسبت به آثار و پیامدهای دنیایی و آخرتی این جابجایی به محضرتان یادآوری نموده باشم. والامرالیکم.

 

پدر سردار شهید شمس‌الله فرجی الموتی

ریاست محترم شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه حضرت آیت‌الله تقوی سلام‌علیکم

با احترام ضمن تسلیت اربعین سید و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین علیه‌السلام این‌جانب پدر سردار شهید شمس الله فرجی الموتی (جانشین سپاه شهرستان رامسر و فرمانده عملیات)، از شهدای جنگل دالخانی (ترور) خبر جابجایی حضرت آیت‌الله عبدالعلی پوراکبر را دریافت نمودم.

ضمن احترام به این تصمیم، نکاتی را به‌عنوان یک انقلابی مبارز به عرض آن مقام محترم می‌رساند:

1) حضرت آیت‌الله پوراکبر این اسطوره‌ی تقوا و ایمان در حالی به شهرستان تشریف آوردند که تشنگان معرفت و عدالت در این خطه برای حضور چنین شخصیتی لحظه‌شماری می‌نمودند و اکنون این تندیس اخلاص و ایمان به این دیار آمده است

ازآنجاکه یکی از اهداف این شورای محترم تبیین شریعت نبوی و ولایت علوی است، جا دارد که آن شورا خود، از جابجایی ایشان ممانعت به عمل‌آورده و رخصتی فراهم گردد تا اقدامات منحصربه‌فرد این عالم باتقوا در شهرستان تنکابن به ثمر نشسته و مردم انقلابی تنکابن از حضور ایشان در جهت رشد و تکامل فرهنگی و دینی بهره‌مند شوند.

2) شهرستان تنکابن بحمدالله برخوردار از عالمان و جوانان و عزیزانی است که از علوم مختلفه و از درصد معلومات بسیار بالایی برخوردار هستند و حضور امام‌جمعه‌ای می‌تواند در این فضای گسترده علمی جوابگو باشد که خود دانشمند و ازلحاظ علمی قوی و مستعد باشد. بحمدالله این شخصیت علمی توانسته است با مجهز شدن به جهاز علمی بسیار بالا، در مراکز علمی مختلف اعم از دانشگاه‌ها و حوزه‌ها و مراکز علمی حرفی برای گفتن داشته باشد و جوانان و تحصیل‌کرده‌های علمی و اساتید و عالمان را با مغناطیس آهنربای علمی و فقهی خود به سمت خویش جذب نماید.

 اینک این فضا در شهرستان تنکابن ایجاد شده و الحمدالله دانشگاهیان و حوزه‌های علمیه به خود می‌بالند که یک چنین شخصیتی در بین آن‌ها تبلیغ شریعت محمدی صلی‌الله علیه و آله و سلم را می‌نماید.

در همین فصل لازم می‌دانم، از زبان پدر یک شهید به روحانیان شهرستان تنکابن توصیه دلسوزانه نمایم و آن توصیه این است که از جمع شما روحانیان عزیز برخی مانند شهید رزاقی و شهید شیرازی و شهید مشایخی و شهید میرابوطالبی و شهید جمشید بحری و ... جان خود را تقدیم به این انقلاب و رهبر نمودند. فرزندانمان پای منبر شما عزیزان و با تأسی از سید و سالار شهیدان و با نفس قدسی آن پیر فرزانه امام عزیز به جبهه‌ها شتافتند و از قرآن و مکتب اهل‌بیت دفاع کردند. اینک هنگامه‌ی امتحان شما عزیزان فراهم شده است. یقین دارم که قاطبه ی علمای تنکابن بر علم و تقوا و ایمان و ساده زیستی ولایت مداری ایشان صحه گذاشته و در این مقوله بیش از آحاد مردم بدان واقفید. حال با چنین رویکردی بیایید شجاعانه و غیرتمندانه بسان شهدای روحانی این مرزوبوم از چهره مخلص وبی ریا و باتقوا و از شاگرد مکتب امام صادق علیه‌السلام یعنی (امام‌جمعه محترم تنکابن) که به‌حق در مسیر شهیدان شاهد انقلاب است به‌صورت یکپارچه و با وحدت مثال‌زدنی و بدون توجه به فضاهای تصنعی بااقتدار حمایت نموده و مدال پیشتازی روحانیت در حق‌طلبی و عدالت‌پیشگی را بر تارک این مرزوبوم به نمایش گذاشته و دشمن را کاملاً مأیوس و زمین‌گیر نمایید.

3) اینجانب که به دلیل کهولت سن نمی‌توانم خود این پیام را به مولا و آقایمان امام خامنه‌ای مدظله‌العالی برسانم و به دست‌بوسی نایب امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف نائل شوم، از خانواده معظم شهیدان در شهرستان تنکابن و رزمندگان و ایثارگران استدعا می‌کنم هر یک به رسالت دینی خود مبنی بر حمایت از این شخصیت انقلابی عمل نموده و به سید و مولایم امام خامنه‌ای مدظله‌العالی سلام و ارادت و پیام این پدر پیر را برسانید: که بعد از سال‌ها خون‌دل خوردن از حضور برخی نااهلان در برخی از مناصب حساس در کشور، دل‌های پدران و مادران پیر شهدای عظیم الشان با حضور این انسان مخلص و وارسته مسرور شد چراکه سخنان وی در خطبه‌های نماز جمعه از جنس همان مردان مردی بود که خون پاکشان برای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران اهدا گردید.

 شورای سیاست‌گذاری محترم: شمارا به عزای سیدالشهدا و این خون‌های پاک قسم می‌دهم بگذارید حضور این شخصیت باتقوا در این منطقه تداوم یابد تا رایحه خوشبوی مسیر و راه شهیدان شاهد و امام شهیدان به مشاممان برسد.

4) قضیه‌ی جابجایی این شخصیت فرهیخته قطعاً به گوش مردم فهیم و انقلابی و ولایتمدار تنکابن در روستاها و اطراف‌واکناف نرسیده است زیرا روستاییان با استقبال گرم و پرشور از این فقیه ولایتمدار همواره از اخلاص و ساده‌زیستی و پاکی و ولایتمداری وی سخن می‌گویند و حامی این شخصیت ارزشی می‌باشند ازآنجاکه ایشان در خطبه‌های نماز جمعه و در پیگیری‌های روزانه‌اش علی‌الدوام مشکلات روستاییان را جانانه پیگیری می‌کند و به مناطقی رفته است که تاکنون برخی از مسئولین محلی شهرستان به آن مناطق رفتند. مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم را با دلسوزی کامل پیگیری می‌کند و بااینکه خود اهل این منطقه نمی‌باشد ولی در خطبه‌ها از مسئولین مصرانه می‌خواهد که مشکلات معیشتی و اقتصادی مردم را رفع نمایند شهرستان تنکابن تابه‌حال یک چنین شخصیتی را به خود کمتر دیده است. لذا در همین مقال از ملت غیور و انقلابی و مدافعان فرهنگ دینی و اسلامی و حق‌طلبان و عدالت‌پیشگان عاجزانه می‌خواهم با تکیه‌بر موازین قانونی از این حق، مبنی بر حضور امام‌جمعه‌ای جامع‌الاطراف دفاع نموده و از هیچ کوششی در این زمینه فروگذار ننمایند.

5) از کسبه و تجار و معلمان و دانش آموزان و فرهنگیان و بسیج و کارمندان و روستاییان و طلاب و روحانیان و آحاد مردم به‌ویژه از خانواده معزز شهیدان سرافراز می‌خواهم که این حق را از مسئولین شورای سیاست‌گذاری مطالبه نمایند تا همچون همیشه پرچم عزت و ایمان و سرافرازی و امنیت فرهنگی واقعی بر این مرزبوم سایه اندازد و به اهتزاز درآید.

جانم فدای رهبر، پدر سردار شهید شمس الله فرجی الموتی از شهدای ترور جنگل دالخانی

به امید حضور افتخارآفرین حضرت آیت‌الله پوراکبر از کربلای معلا به شهرستان تنکابن در جایگاه امامت جمعه

 

یک معلول

بعد مدت‌ها یک نفر حاکم شهر شد که درد معلولین را درک کرد، پای درد و دل معلولین نشست و قدم‌به‌قدم برای حمایت ما همراه شد٬ فکر اشتغال و امید دل‌ها شد.

می‌دانم اطاعت از دستور شما واجب و احترام به شما حق است؛ اما آقاجان با رفتن آقای پوراکبر مردم که هیچ باز دل معلولین شهر را غم می‌گیرد.

باز بی‌پناه شدیم، ما با امید خدا و یاری آقای پوراکبر و اندک توان خود قدم برداشتیم تا به همه بفهمانیم که ما هم‌ نفس می‌کشیم، ما هم در شهر حقی داریم شهری که حتی پذیرای قدم‌های من نشد و مرا خانه‌نشین کرد جایی که فقط برای افراد سالم ساخته‌شده و ما را از خاطر بردن.

آقاجان نگذارید بار دگر فریاد ما خاموش شود. شهر هنوز به نفس‌های آقای پوراکبر نیاز دارد. لطفاً نگذارید غصه بار دگر بر دل معلولین شهر بنشیند.

 

حجت الاسلام فلاحی امام‌جمعه موقت تنکابن

وجود حضرت حجت‌الاسلام‌والمسلمین حاج‌آقا پوراکبر به‌عنوان امام‌جمعه فاضل متدین پرکار و خستگی‌ناپذیر و متعهد و ولایی یکی از نعمت‌های الهی در منطقه است که برداشتن ایشان هیچ توجیهی جز سیاسی بازی و جهت‌گیری‌های نابجای عده‌ای نیست و از شورایی سیاست‌گذاری ائمه جمعه انتظار این بود که برای تقویت اعتقاد و ایمان مردم ولایی تنکابن از این مرد تقدیر می‌شد!! نه اینکه به‌صرف گفته افراد غیر کارشناس دینی نسبت به تعویض یک انسان خدوم و مفید اقدام نماید که قطعاً باید پاسخگوی خدا و پیامبر و مردم معتقد به ولایت باشد.

 

امام جماعت

افسوس فراوان برای شهرستان تنکابن به خاطر زمزمه از دست دادن امام‌جمعه خدوم و انقلابی و عالم و پرتلاشمان حضرت آیت‌الله پور اکبر که نمونه بارز روحانی مردمی و جهادگر، انقلابی و یارو غمخوار محرومین بود.

 تنکابنی که محرومیت‌ها و تهاجم فرهنگی در آن بیداد می‌کند، ای‌کاش برخی از مسئولان اجرایی شهرستان هم انرژی اجرایی امام‌جمعه پرتلاشمان را داشتند تا می‌توانستند تنکابن را از محرومیت خارج می‌کردند.

ای‌کاش بعضی از مسئولین اجرایی و شهری و برخی از اعضای شورای شهر و عده‌ای از روحانیون یاد شب اول قبر باشند و پاسخی برای اقدامات خود در این جابجایی منفعلانه شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه داشته باشند.

 همه آقایانی که در این جابجایی نقشی ایفا کرده‌اند چه با قلم یا قدم یا دیگر وجه بدانند آن‌کسی که ضرر می‌کند از این اتفاق، شهرستان تنکابن و فرهنگ دینی و جهادی و جوانان انقلابی و محرومین و مستضعفین این شهرستان‌اند، تازه چند صباحی بود که روحیه انقلابی گری و جهادی در این شهرستان سیاست زده روبه رشد شده بود.

آن‌کسی که از رفتار برخی از مسئولین تنکابن و دیگر آقایان سیاست‌باز راحت می‌شود و می‌تواند بدون دغدغه‌های سیاسی به کارهای علمی‌اش بپردازد شخصیت برجسته، انقلابی خدوم، جهادگر عالم و فاضل دانشمند آیت‌الله پور اکبر بود.

 کسانی که در محروم کردن مردم عزیز و شریف تنکابن از این شخصیت دانشمند و انقلابی مشارکت داشته‌اند خود را برای محکمه الهی آماده کنند که آن محکمه سخت و نفس‌گیر است.

در این جریان اسف‌انگیز ای‌کاش شورای سیاست‌گذاری مقداری گزارشات میدانی و مردمی و از نمازگزاران جمعه تهیه و به آن توجه می‌کرد، نه اینکه به گزارش عده‌ای از سیاست‌بازان که فقط خودشان و منافع حزب و گروهشان را می‌بینند و راه نماز جمعه را بلد نیستند و امروز باید برای جایگاه رفیع نماز جمعه و امام‌جمعه آن اظهارنظر و اعمال قدرت می‌کنند.

امید است شورای سیاست‌گذاری تا دیر نشده در این تصمیمش بازنگری کرده تا روح تازه‌ای در جسم و جان انقلابیون این شهرستان بدمد و سیاست‌بازان را یک‌بار برای همیشه مأیوس کند.

 البته آقایان سیاست‌باز این شهرستان بدانند نیروهای انقلابی هیچ زمانی از حرکت خود در راه اسلام انقلاب، امام، مقام عظمای ولایت و ایران اسلامی و جوانان عزیز خواسته‌های انقلابی مردم تنکابن کوتاه نخواهند آمد و ازاین‌پس دیگر به‌هیچ‌عنوان در مقابل کوچک‌ترین انحراف و خطا آن‌ها سکوت نخواهند کرد.

 

نامه خواهر شهید شیرودی

 

روحیه انقلابی شرط موفقیت

روحیه انقلابی به معنای کار و تلاش جدی در عرصه های علمی ، فرهنگی ، اقتصادی ، صنعتی و تمام نیازهای کشور ، جامعه و مردم است و باید همه برای تحقق آن با جدیت اقدام کنند.

داشتن روحیه انقلابی و مدیریت جهادی موجب پیشرفت و موفقیت در امور مختلف کشور است و باید روز به روز این ویژگی در جامعه و مسئولان ما گسترش یابد تا همچون امام جمعه انقلابی تنکابن همگان آن را نه در حرف بلکه در عمل درک کنند.

 

 

 

نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
مهمترین عناوین

کیمیا سامانه