امام‌جمعه عباس‌آباد:

اعتماد به عمروعاص و معاویه دیوانگی‌ای بود که دولت در اوج قدرت کشورمان انجام داد

شناسه خبر: ODA3NjQ /

امام‌جمعه شهرستان عباس‌آباد گفت: اعتماد به عمروعاص و معاویه دیوانگی‌ای بود که دولت در اوج قدرت کشورمان انجام داد.

به گزارش تنکابن24، حجت‌الاسلام سید مصطفی محمدی در خطبه‌های نماز جمعه 19 آبان‌ماه شهرستان عباس‌آباد با بیان اینکه باید از سرگذشت گذشتگان درس عبرت گرفت، اظهار کرد: اهل تقوا، اهل عبرت‌آموزی هستند. کارآمدترین روش تربیتی قرآن، عبرت گیری است.

وی با اشاره به واقعه‌ی جنگ صفین، عنوان کرد: یکی از وقایع عبرتی تاریخ اسلام این جنگ است. نبردی که رو به نابودی ناکثین آن زمان بود، با حیله‌ی عمروعاص و قرآن بر نیزه کردن به حکمیت کشیده شد.

امام‌جمعه شهرستان عباس‌آباد مسئله نفوذ را مهم دانست و ادامه داد: در لشکر امیرالمؤمنین منافقینی بودند که موجب تضعیف روحیه یاران شدند. امروز هم در جامعه‌ ما جاسوسانی هستند که برای دشمن کار می‌کنند.

این مسئول عناصر مقدس را ابزار فریب انسان‌های دین‌دار کج‌فهم اعلام کرد و افزود: دشمن با ابزار دین علیه دین استفاده می‌کند، همچون فتنه 88 که پارچه‌های سبز علوی را برای فریب مردم بر نیزه کردند.

حجت‌الاسلام محمدی در ادامه با اشاره به فریب خوردن کشورمان در مذاکرات هسته‌ای، تصریح کرد: حضرت آقا فرموده بودند که مردم را نامحرم ندانید و به آنان گزارش دهید و تأکید داشتند که ابتدا بگذارید تحریم‌ها لغو شود و سپس شما به تعهداتتان عمل کنید، اما کسی گوش نداد.

وی در پایان با بیان اینکه ما به‌عنوان فناوری هسته‌ای در جهان ثبت شده بودیم، گفت: اعتماد به عمروعاص و معاویه دیوانگی‌ای بود که دولت در اوج قدرت کشورمان انجام داد و جنگ در آستانه پیروزی را به باخت تبدیل کرد.

نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
مهمترین عناوین

کیمیا سامانه