نماینده مردم تنکابن، رامسر و عباس‌آباد در مجلس شورای اسلامی:

مناطق آزاد برای اقتصاد کشور ما عاید آنچنانی ندارد/ سخنان فلاح به دور از ملاحظات استانی بود

شناسه خبر: ODA1NDI /

نماینده مردم تنکابن، رامسر و عباس‌آباد در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مناطق آزاد باید سکوی صادراتی کشور باشند اما برای اقتصاد کشور ما عاید آنچنانی نداشته، گفت: اعلام شدن این موضوع در مراسم تودیع و معارفه استاندار مازندران از سوی ربیع فلاح به دور از ملاحظات استانی و دارای بار سیاسی و شخصی بود.

به گزارش تنکابن24، شمس‌الله شریعت‌نژاد در نشست خبری با اصحاب رسانه در پاسخ به خبرنگار رامسرپرس در مورد استیضاح وزیران، اظهار کرد: با استیضاح موافق نیستم و در هیچ موردی در این خصوص اقدام نکرده‌ام.

وی در پاسخ به سوال بعدی در مورد سخنان آخر استاندار سابق درباره‌ی منطقه آزاد اعلام شدن بندرامیر آباد، عنوان کرد: مجلس در کلیت به دلیل عدم ارائه کارنامه مطلوب، با منطقه آزاد موافق نیست.

نماینده مردم تنکابن، رامسر و عباس‌آباد در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مناطق آزاد باید سکوی صادراتی کشور باشند، خاطر نشان کرد: مناطق آزاد برای اقتصاد کشور ما عاید آنچنانی  نداشته و تبدیل به پایانه خرید و فروش کالای چینی و سو استفاده از معافیت مالیاتی شده است.

این مسئول افزود: بیس اصلی منطقه‌ی آزاد، بندر است و نمایندگان استان مازندران با وجود سه بندر در آن،  خواهان اعلام شدن این مناطق به عنوان منطقه آزاد هستند.

شریعت‌نژاد تمایل بیشتردولت را بر روی بندر امیرآباد به دلیل وجود زمین‌های بیشتر و ریل راه آهن دانست و گفت: بعضی می‌گویند باید دِه من منقطه آزاد شود که چنین چیزی ممکن نیست و باید اولویت را مطالعات نشان دهد.

وی با بیان اینکه هشت نقطه در کمیسیون اقتصادی مجلس برای منطقه آزاد شدن در دست بررسی است، اضافه کرد: مازندران جز این موارد نیست و باید پس از پیشنهاد دولت، در مجلس نیز به تصویب برسد.

نماینده مردم در خانه ملت اعلام شدن این موضوع در مراسم تودیع و معارفه استاندار مازندران از سوی ربیع فلاح را به دور از ملاحظات استانی و دارای بار سیاسی و شخصی دانست.

این مسئول در ادامه در پاسخ به خبرنگار خبرگزاری مهر درباره‌ی اظهار نظرها برای دخالت نماینده مجلس در انتصابات، عنوان کرد: هرگز در اموری که به بنده ارتباط ندارد، دخالتی نمی‌کنم و فقط نظرات مشورتی ارائه می‌دهم.

شریعت‌نژاد دولت‌مردان را بر اساس قانون موظف به اخذ نظر مشورتی نماینده مجلس در انتصابات دانست و تاکید کرد: مدیون مردم باشم اگر کسی از خودم را بهتر بدانم و ذره‌ای زراندوزی کرده باشم.

وی با انتقاد از این سخنان مطرح شده، گفت: نتیجه نهایی در دست افرادی است که رای می‌دهند و صورتجلسه را امضا و به مراجع بالادست می‌فرستند.

نماینده مردم تنکابن، رامسر و عباس‌آباد در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اجازه عوام فریبی را به هیچ‌کس نمی‌دهد، متذکر شد: آدمی با تخریب دیگران رشد نمی‌کند و باید خودش را به اثبات برساند.

این مسئول خطاب به اعضای شورای اسلامی شهر تنکابن یادآور شد: سه ماه از آغاز به کار شما گذشته است و کلان شهری همچون تهران با آن جمعیت و افکار متعدد سیاسی توانست شهردار تعیین کند اما من به عنوان نماینده مردم نگران مدیریت شهری تنکابن هستم.

شریعت‌نژاد تنکابن را شهری عقب مانده در حوزه‌ی مدیریت شهری عنوان کرد و افزود: چرا باید درآمد تنکابن با 55هزار نفر جمعیت از سلمانشهر دو هزار و پانصد نفری کمتر باشد؟! مگر ما ادعا نکردیم که خادم مردم هستیم؟!

وی در ادامه در پاسخ به خبرنگاری دیگر درباه‌ی کارخانه خزرخز، آن را یک سوژه غم‌انگیز منطقه عنوان کرد و گفت: در زمان رای اعتماد به دکتر نعمت‌زاده، از او برای راه اندازی کارخانه خزرخز کمک خواستم اما به دلیل اینکه کسانی که مکان آن را خریداری کرده‌اند تولیدکننده نیستند، سرنوشتش نامعلوم است.

نماینده مردم در خانه ملت درباره رکود حاکم بر اقتصاد کشور و تاثیر تحریم‌ها اظهار کرد: اگر تحریم‌ها بی‌تاثیر بود، این همه تلاش برای رفع آن بی معنا بود.

این نماینده در پایان با بیان اینکه مردم، انقلاب و جنگ را به پیروزی رساندند، متذکر شد: اقتصاد ما دولتی است و باید مردم به صحنه بیایند و بخش خصوصی فعال شود تا اقتصاد کشور از رکود خارج شود.

 

نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
مهمترین عناوین

کیمیا سامانه