باغداران تنکابن و رامسر چشم به راه دریافت مطالبات

شناسه خبر: NzgzMTc /

بجمعی از اغداران شهرستان های تنکابن و رامسر با وجود گذشت پنج ماه از آخرین زمان تصفیه حساب خود با اتحادیه تعاونی روستایی رامسر ، هنوز مبلغ قابل توجهی از مطالبات خود را دریافت نکرده اند.

تنکابن24، تعدادی از باغداران شهرستان های تنکابن و رامسر در دی ماه سال 95 و به درخواست اتحادیه تعاونی روستایی رامسر برای تنظیم بازار مرکبات شب عید سال 96 استان تهران اقدام به بستن قراردادی به میزان 3 هزار تن نمودند تا پرتغال شب عید پایتخت نشینان تامین گردد.
این میزان قرارداد که با کسر کارمزد کیلویی یکصد تومان همراه بود به مبلغ 2 هزار و 200تومان برای هرکیلو پس از تاییدیه ایستگاه تحقیقات مرکبات شمال (ترنج) ، بارگیری و به پایتخت ارسال گردید.
بر اساس این قرارداد می بایست مطالبات باغداران در چندین مرحله پرداخت می شد تا در تاریخ 15 اردیبهشت 96 تصفیه نهایی صورت می گرفت اما با وجود پیگیری های انجام شده توسط باغداران در سازمان تعاونی روستایی شهرستان ، استان و کشور ، اکنون در ماه هفتم از سال 96 هنوز مبلغی از مطالبات آنها پرداخت نشده است.
یک باغدار تنکابنی به نمایندگی از سایر باغداران پیرامون این موضوع به خبرنگار ایرنا گفت : در سال گذشته و با وجود شرایط بد آب و هوایی که منجر به یخ زدگی مرکبات شمال شده بود به همراه سایر باغداران توانستیم به تعهدات خود عمل کنیم و محصولاتی با کیفیت بالا به تهران ارسال نماییم.
نوید کردی با بیان اینکه هنوز مبلغ 25 میلیون تومان از کل طلب خود را دریافت نکرده است ، افزود : 12 باغدار در مجموع مبلغ 130 میلیون تومان از اتحادیه تعاونی روستایی رامسر طلب دارند و با وجود پیگیری های صورت گرفته تاکنون هیچ پاسخ روشنی در این زمینه دریافت ننموده ایم.
وی اظهار داشت : اکنون که در آستانه برداشت مرکبات در سال جدید هستیم اگر طلب ها وصول نشود این تعداد باغدار نمی توانند خرید های خود را انجام دهند و متضرر خواهند شد.
کردی خواستار پایان دادن به بد عهدی ها در این زمینه شد و خاطر نشان کرد : متاسفانه در پرداخت مطالبات ، سلیقه ای عمل شد و تعدادی از باغداران به طور کامل طلب خود را دریافت کردند اما بقیه همچنان چشم انتظار هستند.
وی یادآور شد : از مسئولان انتظار داریم تا هر چه سریعتر نسبت به این موضوع ترتیب اثر نشان داده تا خواست به حق این قشر زحمتکش تحقق یابد.
رییس اتحادیه تعاونی روستایی رامسر هم در گفت و گوی کوتاه و تلفنی با خبرنگار ایرنا مدعی شد که اتحادیه تعاونی روستایی تهران مبلغ باقیمانده را واریز نکرده تا تصفیه حساب نهایی صورت گیرد.
یزدان نیاسته افزود : در صورت واریز مابقی طلب باغداران ، بلافاصله با آنها تصفیه حساب خواهد شد.
استاندار مازندران در سفر روز گذشته خود به شهرستان تنکابن در پاسخ به سوال خبرنگار ایرنا پیرامون این موضوع گفت : کل طلب باغداران تصفیه شده اما به دلیل برخی اختلافات بین اتحادیه تعاونی روستایی استان تهران و شهرستان رامسر هنوز بخشی از طلب باغداران این منطقه پرداخت نشده است.
ربیع فلاح جلودار افزود : پیگیری های لازم در این زمینه صورت خواهد گرفت تا باغداران بیش از این متضرر نشوند.
شهرستان های تنکابن و رامسر در غرب مازندران قرار دارند.

نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
مهمترین عناوین

کیمیا سامانه