عضو مجمع نمایندگان مازندران خبر داد

اختصاص 5 هزار میلیارد تومان برای اشتغال روستاها

شناسه خبر: NzgzMTE /

نماینده مردم ساری و میاندورود در مجلس گفت: توجه به روستاها از یک سال گذشته در مجلس به عنوان قانون درآمد و مقرر شد 5 هزار میلیارد تومان از محل صندوق توسعه ملی به اشتغال روستاها اختصاص داده که برای تقویت روستاها در زمینه تولید و اشتغال هزینه شود.

تنکابن24، علی‌اصغر یوسف‌نژاد در همایش روز ملی روستا که در روستای اسلام‌آباد میاندورود برگزار شد با بیان اینکه روستا دارای مولفه‌های کشاورزی، صنعتی، اقتصادی و فرهنگی است، اظهار کرد: تقویت مولفه‌های روستایی سبب تقویت توسعه و رشد روستاها می‌شود.

وی افزود: فعالیت‌هایی که قرار است در روستاها انجام شود باید به گونه‌ای باشد که روستا به عنوان محور توسعه پایدار دارای اثرگذاری واقعی باشد.

نماینده مردم ساری و میاندورود در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: توجه به روستاها از یک سال گذشته در مجلس به عنوان قانون درآمد و مقرر شد 5 هزار میلیارد تومان از محل صندوق توسعه ملی به اشتغال روستاها اختصاص داده که برای تقویت روستاها در زمینه تولید و اشتغال هزینه شود.

این مسؤول بیان کرد: با توجه به اینکه فعالیت غالب اکثر روستاها کشاورزی است اگر به کشاورزی به عنوان اصل و اساس توجه نشود در سایر فعالیت‌های روستا موفق نخواهیم بود.

یوسف‌نژاد ادامه داد: آموزش کشاورزی به کشاورزان و تضمین خرید و فروش محصولات کشاورزی از جمله مسائلی است که دست‌اندرکاران بخش کشاورزی باید به آن توجه کنند.

وی اظهار کرد: در خرید، انتقال و صادرات محصولات کشاورزی مشکلات جدی داریم و در برخی از محصولات که مازاد تولید داریم نتوانستیم نسبت به صادرات آن اقدام کنیم و ایجاد پایانه‌های صادراتی محصولات کشاورزی می‌تواند در کم کردن مشکلات مازاد تولید کمک‌کننده باشد.

نماینده مردم ساری و میاندورود در مجلس شورای اسلامی در پایان گفت: در برنامه ششم توسعه تمامی بانک‌ها موظف شدند 15 درصد تسهیلات خود را به بخش کشاورزی ارایه کنند.

نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
مهمترین عناوین

کیمیا سامانه