رئیس اداره بهزیستی شهرستان تنکابن خبر داد

بهره‌مندی 400 کودک از طرح یک وعده‌ غذای گرم در تنکابن

شناسه خبر: NzgzMDY /

رئیس اداره بهزیستی شهرستان تنکابن گفت: در سال ۹۶ حدود ۴۰۰ کودک در تنکابن از طرح یک وعده غذای گرم ما در حال استفاده هستند.

به گزارش تنکابن24، حمیدرضا حبیب‌اللهی در گفت‌وگو با خبرنگار ما اظهار کرد: سازمان بهزیستی تنها متولی رسیدگی به امور معلولین در کشور است و همه معلولین در شهرستان تنکابن تحت حمایت این سازمان قرار دارند.

وی با بیان اینکه سال گذشته بالغ‌بر ۷۰۰ میلیون تومان یارانه به مراکز نگهداری معلولین اختصاص داده شد، افزود: تمام بیماران ضایعه نخاعی از حمایت و مستمری سازمان بهزیستی استفاده می‌کنند و همچنین در معاونت علوم اجتماعی زنان، سرپرست خانوار نیز از خدمات مستقیم و غیرمستقیم و بیمه‌ای این سازمان بهره می‌برند.

رئیس اداره بهزیستی شهرستان تنکابن در ادامه با اشاره به اینکه موضوع تغذیه و سوءتغذیه یکی از مشکلات مناطق محروم است، گفت: در سال ۹۶ حدود ۴۰۰ کودک در تنکابن از طرح یک وعده غذای گرم ما در حال استفاده هستند.

این مسئول یکی از برنامه‌های سازمان بهزیستی را توانمندسازی مددجویان دانست و خاطرنشان کرد: در این راستا مراکزی جهت ایجاد اشتغال در نظر گرفته‌شده و در کنار آن خدمات وام‌دهی اشتغال نیز انجام شده است.

حبیب‌اللهی میزان وام‌های اعطاشده در سال ۹۶ را تاکنون قریب به یک میلیارد تومان اعلام کرد و افزود: این وام‌ها در غالب ۶۴ طرح به بانک‌ها معرفی و بیش از ۵۰ درصد اعتبارات معرفی‌شده جذب شد و باقی آن در چند هفته اخیر جذب می‌شود.

وی سهم مشارکت‌های مردمی را در این سازمان بسیار بااهمیت دانست و تصریح کرد: با توجه به مشکلات اقتصادی و گرانی که در همه شهرستان‌ها وجود دارد، باید همه افراد نسبت به مددجویان سازمان بهزیستی نگاه ویژه‌ای داشته باشند و حمایت‌های خود را از آنان دریغ نکنند.

رئیس اداره بهزیستی تنکابن در پایان یادآور شد: در مرکز اورژانس اجتماعی شهرستان تیمی ۹ نفره مستقر است که شهروندان با شماره تماس ۱۲۳ می‌توانند ارتباط بگیرند و از خدمات آن در موضوعات خانوادگی، طلاق، کودک‌آزاری و... بهره‌مند شوند.

 

نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
مهمترین عناوین

کیمیا سامانه