عمران و آبادانی از مصادیق تحقق اقتصاد مقاومتی روستاها است

روستای ایثارده نیازمند نگاه جهادی مسئولین تنکابن

شناسه خبر: NzgyNzc /

مشکل پل ارتباطی روستای ایثارده سال‌های طویلی‌ست تبدیل به کلاف سردرگم شوراهای اسلامی ایثارده و روستاهای بالادست شده و نیازمند همت و نگاه جهادی مسئولین امر است.

به گزارش تنکابن24، باز پاییز، باز موسم بارش‌های طغیانگر، شروعی خشن را در دیدگان اهالی زحمتکش و گمنام روستای ایثارده (کوده بخش مرکزی) به تصویر کشاند تا باز محرومیت این مناطق را به رخ مسئولین شهرمان بکشد.

 از عمده مشکلات اصلی این روستا و روستاهای بالادست که اعم از نسامه_بوتندان_مهران_کتاله سرا_کاوی ملک و... است و از این قضیه متضرر هستند، نبود پل ارتباطی بین روستای ایثارده با سایر این روستاهای ذکرشده هست.

هرساله با شروع فصل بارش باید نظاره‌گر طغیان رودخانه ایثارده و قطع ارتباط با این روستاهای ذی‌نفع از این پل که بالغ‌بر 1000 نفر هستند، باشیم.

نیازی به اشاره اهمیت و جایگاه پل ارتباطی بین این مناطق و مشکلات راننده‌ها، مریض‌ها و سالمندان در عبور از این مسیر و دانش‌آموزانی که با هر بارش به‌ناچار از تحصیل جا می‌مانند نیست، چراکه تصویر خود گویای ناگفته‌ها است.

روستای ایثارده بخش مرکزی و روستاهای ذکرشده، در فاصله 20 کیلومتری شهرستان تنکابن با چشم‌انداز زیبا برخوردار از مواهب الهی و خدادادی ازجمله مزارع برنج، مرکبات، کیوی، چای، پرورش گل و گیاه است که سهم بسزایی از اقتصاد شهرستان را داراست.

شایان‌ذکر است اسم روستا خود نشان از روح بزرگ این روستاییان دارد و وجود مدفن مبارک 6 شهید گلگون‌کفن جنگ تحمیلی و خیل انبوهی از رزمندگان و ایثارگران خود گواهی دیگر بر اصالت نام روستای ایثارده است.

این شرمساری عدم توجه چندین ساله به ساخت یک پل در این منطقه را باید به کدامین سو و نهاد سوق داد!؟ توجه به تأکیدات مکرر مقام معظم رهبری به موضوع رونق اشتغال بومی و توسعه، لزوم پرداختن به فضای توسعه روستایی را آشکار می‌کند.

در سالی که نام اقتصاد مقاومتی- تولید و اشتغال چراغ راه و سرلوحه مسئولین قرارگرفته، نیاز به توسعه مناطق روستایی به دلیل عدم مهاجرت جوانان و رونق اشتغال بومی داریم؛ چراکه بیش از هرزمان دیگری بدخواهان و بدسرشتان این نظام کمر به تنزل ایران اسلامی بسته‌اند.

امیدواریم مشکل پل ارتباطی روستای ایثارده که سال‌های طویلی‌ست تبدیل به کلاف سردرگم شوراهای اسلامی ایثارده و روستاهای بالادست شده به همت نگاه جهادی توصیه‌شده رهبری، از سوی مسئولین امر دیده شود تا در آینده‌ای نزدیک شاهد شروع رفع این نقیصه‌ها باشیم.

 

با تشکر از پیگیری‌های حسین حاتمیان

 

نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
مهمترین عناوین

کیمیا سامانه