نگرانی این روزها افکار عمومی/ آیا با اقدام غیرعرف خرید خودرو اعضای شورای شهر تهران برخورد می‌شود؟!

شناسه خبر: NzgxNTA /

افکار عمومی این روزها نگران است که اقدام غیرعرف اعضای شورای شهر در تهران در سطح کلان نهادینه شده و اعضای شورای شهر در کشور، خرید خودور از جیب بیت‌‌المال را حق مسلم خویش تلقی کرده و نسبت به آن اقدام کنند.

تنکابن24، خبر خرید ماشین برای اعضا شورای شهر تهران نشان داد که شعار مطرح شده انتخاباتی اعضای شورا در ارتباط با دلسوزی برای مردم در حد حرف باقی مانده و اعضا کمتر به شعارهای انتخاباتی خویش پایبند بوده و اقدام این روزهای آنها مصداق این شعر حافظ است که واعظان کان جلوه در محراب و منبر می‌کنند، گر به خلوت می‌روند آن کار دیگر می‌کنند.

خرید خودرو توسط اعضای شورا بیشتر از آنکه به فکر منافع مردم باشند، نشان داد سعی در تامین خواسته‌ها و نیازمندی‌های خویش هستند.

البته به لطف بهرمندی از سفره انقلاب اسلامی، سرمایه این افراد و اعضای شورای شهر بیشتر از ماشین خریداری شده است ولی اقدام به خرید لوازم شخصی برای تردد که ممکن است برای رفع امور جاری مردم هم نباشد، زمینه سلب اعتماد به جایگاه حقوقی شورا را فراهم می‌کند.

با این اقدام خلاف عرف و اخلاق اعضای شورا شهر در تهران که مورد پذیرش افکار عمومی نیست، اگر برخورد قهری و قانونی مناسب انجام نشود، شاهد افزایش میزان سهم‌خواهی‌ها در سطح گسترده‌ای خواهیم بود.

چه بسا اینکه این اقدام غیرمعمول ممکن است در دیگر شهرهای کشور نهادینه شده و سایر اعضای شورای شهر به تاسی از اقدامات غیرعرف شواری شهر تهران، خرید ماشین و دیگر لوازم مورد نیاز شخصی از جیب مردم را حق مسلم خویش دانسته و بخواهند دوباره از سفره بیت‌المال منابعی را صرف امورات خویش کنند.

آنچه این روزها انتظار است، برخورد شایسته قانونی با اقدام غیرعرف اعضای شورای تهران و جلوگیری از نهادینه شدن این سنت اشتباه در سطح کلان است.

افکار عمومی این اقدام غیرمعمول را به شدت نقد کرده و منتظر هستند که نهادهای نظارتی نسبت به وظیفه قانونی خویش در این زمینه اقدام کنند و نتایج آن را در اختیار افراد قرار دهند.

نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
مهمترین عناوین

کیمیا سامانه